Поля Word 2010

Документ може містити різні елементи, які повинні мінятися паралельно із змінами всього документу – наприклад перехресні посилання на визначені сторінки, дата останньої зміни документа, кількість слів в документі або ім’я людини, яка працювала з документом останньою. Ці і багато інших фрагментів, що змінюються можна організувати з допомогою полів.

Поле в документі Word – це набір інструкцій, які вказують програмі вставити визначену інформацію в місці знаходження поля. Поля – це зручний інструмент автоматизації вставки вмістимого.

Переглянути список полів по категоріях або весь список по алфавіту можна, виконавши перехід на вкладку Вставлення групу Текст ® Експрес-частини ® Поле (див. рис. 5.5).

Рис. 5.5. Додавання полів

 

У діалоговому вікні Поле (рис. 5.6) маємо можливість вибрати необхідну категорію, при цьому змінюється список можливих полів; зі списку полів можна вибрати необхідне поле і необхідні параметри для визначення значення цього поля в тексті.

Рис. 5.6. Діалогове вікно Поле

 

Поля вставляються при виконанні певних команд, але можна виконати їх вставку і вручну, результат буде однаковий. Наприклад, для вставки номера поточної сторінки можна вибрати команду Номер сторінки на вкладці Вставлення, групи Колонтитули, буде вставлено поле {PAGE}. Користувач побачить номер сторінки. Або відразу вставити поле {PAGE} в потрібне місце документа. Використання команд дозволяє виконати дію швидше, зменшити кількість помилок. Вставка полів вручну робить роботу з ними гнучкішою, дозволяє використовувати умовних операторів.

Для вставки поля необхідно натиснути Ctrl+F9, з’являться фігурні дужки {}, у яких вводиться назва поля. Або вибрати на вкладці Вставлення в групі Текст, команду Експрес-частини, потім пункт меню Поле, з’явиться діалогове вікно Поле, див. рис. 5.6.

Поля мають наступний синтаксис:

{ ІМ’Я_ПОЛЯ Властивості Необов’язкові ключі }, де:

- ІМ’Я_ПОЛЯ – ім’я, яке відображається в списку імен полів в діалоговому вікні Поле.

- Властивості – це будь-які інструкції або змінні, які використовуються в даному полі, не всі поля мають параметри.

- Необов’язкові ключі – це будь-які необов’язкові параметри, доступні для даного поля. Для деяких полів не передбачено ключів, окрім управління форматуванням значень поля.

Якщо поле вже вставлене, то навівши курсор на поле і натиснувши праву кнопку миші, можна перемикатися між кодом і значенням поля по команді коди/значення полів. Та ж дія буде виконана і при натисненні на Shift+F9. Для внесення змін слід вибрати в контекстному меню Змінити поле, з’явиться діалогове вікно Поле. Після зміни поле обов’язково потрібно відновити, вибравши Відновити поле або натиснути F9.

Таблиця 5.1