рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Висота лінії талії (Вл.т). Вимірюють за вертикаллю відстань від підлоги до лінії талії.

Висота лінії талії (Вл.т). Вимірюють за вертикаллю відстань від підлоги до лінії талії. - раздел Высокие технологии, Основні функції, класифікація й вимоги, що висуваються до одягу. Технологія виконання ручних стібків і строчок 9 Висота Колінної Точки (Вк). Вимірюють За Вертикаллю Відста...

9 Висота колінної точки (Вк). Вимірюють за вертикаллю відстань від підлоги до колінної точки.

10 Висота шийної точки (Вш.т). Вимірюють за вертикаллю відстань від підлоги до шийної точки.

11 Висота заднього кута пахвової западини (Вз.к.пз). Вимірюють за вертикаллю, визначаючи відстань від підлоги до заднього кута пахвової западини.

12 Висота під`ягодичні складки (Вп.с). Вимірюють відстань від підлоги до середини під`ягодичної складки.

13 Обхват шиї (Ош). Стрічка, щільно прилягаючи до тіла, позаду проходить трохи вище шийної точки, збоку й попереду йде за основою шиї, торакаючись нижнім краєм ключичних точок, і замикається над яремною впадиною грудної кістки. Розмір читається за нижньомім краєм стрічки.

14 Обхват грудей перший (Oг). Стрічку накладають на лопатки, на спині стрічка йде горизонтально, верхнім краєм торкаючись задніх кутів пахвових западин, потім за пахвовими западинами. Попереду стрічка проходить у жінок над основою грудних залоз, у чоловіків - на рівні середнегрудинної точки й замикається на правій стороні грудей.

15 Обхват грудей другий (ОгII). Стрічку накладають на лопатки, на спині стрічка проходить горизонтально, торкаючись верхнім краєм задніх кутів пахвових западин, потім на пахвових западинах у площині косого перетину. Попереду стрічка проходить у жінок через виступаючі точки грудних залоз, у чоловіків - через соскові точки й замикається на правій стороні грудей. Обхвати грудей перш і другий варто вимірювати один за іншим, не без зрушення сантиметрової стрічки на спині.

16 Обхват грудей третій (ОгIII). Стрічка проходить горизонтально навколо тулуба в жінок через виступаючі точки грудних залоз, у чоловіків - через соскові точки й замикається на правій стороні грудей.

17 Обхват грудей четвертий (ОгIV). Вимірюють тільки в жінок, стрічка проходить горизонтально навколо тулуба безпосередньо під основою грудних залоз і замикається на правій стороні грудей.

18 Обхват талії (От). Стрічка проходить горизонтально навколо тулуба на рівні лінії талії.

19 Обхват стегон з урахуванням виступу живота (Обуж). Стрічку накладають на сідничні точки. Стрічка проходить горизонтально навколо тулуба попереду над гнучкою пластиною, що накладена вертикально до живота для урахування виступу живота, і замикається на правій стороні тулуба.

20 Обхват стегон без урахування виступу живота (Об). Стрічку накладають на сідничні точки. Стрічка повинна проходити горизонтально навколо тулуба й замикатися на правій його стороні.

21 Обхват стегна (Обед). Стрічка проходить навколо стегна, торакаючись верхнім краєм под'ягодічної складки, і замикається на зовнішній поверхні стегна.

22 Обхват коліна (Ок). Стрічка проходить горизонтально навколо ноги на рівні колінної точки й замикається на зовнішній поверхні ноги.

23 Обхват ікрі (Оі). Вімірюють максимальний обхват ноги в області литкового м'яза. Стрічка проходити горизонтально Навколо ноги й замікається на зовнішній поверхні гомілкі.

24 Обхват щиколотки (Ощ). Стрічка проходить горизонтально навколо ноги безпосередньо над внутрішньою щиколоткою й замикається на зовнішній поверхні гомілки.

25 Відстань від лінії талії до підлоги збоку (Дсб). Вимірюють відстань від точки висоти лінії талії на бічній поверхні стегна через найбільш виступаючу ділянку стегна й далі вертикально до підлоги.

26 Відстань від лінії талії до підлоги попереду (Дсп). Вимірюють відстань від лінії талії через найбільш виступаючу точку живота й далі вертикально до підлоги.

27 Довжина ноги за внутрішньою поверхнею (Дн). Вимірюють на внутрішній поверхні ноги від промежини до підлоги при злегка розсунутих ногах.

28 Обхват плеча (Оп). Вимірюють перпендикулярно осі плеча. Верхній край стрічки торкається заднього кута пахвової западини Стрічку замикають на зовнішній поверхні руки.

29 Обхват зап'ястя (Озап). Вимірюють перпендикулярно осі передпліччя на лучезап'ястному суглобі через головку ліктьової кістки, стрічку замикають на зовнішній поверхні руки

30 Обхват кисті (Окис). Вимірюють перпендикулярно осі кисті через пястнофаланговий суглоб першого пальця. Перший палець протиставлений другого і відведений від нього на кут 30 - 35 °. Стрічку у замикають на зовнішній поверхні руки.

31 Ширина плечового ската (Шп). Вимірюють від точки основи шиї посередині плечового ската до плечової точки.

34 Відстань від шийної точки до лінії обхвату груди першого зпереду (висота пройми попереду) (Впр.п). Вимірюють від шийної точки через точку основи шиї до відмітки на лінії обхвату груди першого попереду (см. розмірна ознака 14).

35 Висота грудей (Вг). Вимірюють від шийної точки через точку основи шиї до виступаючої точки грудної залози в жінок або до соскової точки в чоловіків.

36 Довжина талії попереду (Дтп). Вимірюють від шийної точки через точку основи шиї, виступаючу точку грудної залози у жінок або сосковий точку у чоловіків і далі паралельно среднесагіттальной лінії до лінії талії.

37 Відстань від шийної точки до рівня заднього кута пахвової западини зпереду (висота пройми коса) (Впр.к). Вимірюють від шийної точки через точку основи шиї, далі в напрямку до переднього кута пахвової западини. Кінцева точка виміру перебуває під переднім кутом пахвової западини на рівні заднього кута. Рівень заднього кута пахвової западини фіксують пластиною шириною до 2 см, що верхнім краєм повинна торкатися заднього кута й проходити горизонтально за пахвовою западиною.

38 Дуга через вищу точку плечового суглоба (Дп). Вимірюють у вертикальній площині від рівня заднього кута пахвової западини через найвищу точку плечового суглоба до рівня заднього кута під переднім кутом.

39 Відстань від шийної точки до лінії обхватів груди першого й другого з урахуванням виступу лопаток (висота пройми ззаду) (Впр.з). Вимірюють від шийної точки до верхнього краю гнучкої пластини, що повинна торкатися верхнім краєм міток, що фіксують на лопатках лінію обхватів груди першого й другого (см. розмірна ознака 14).

40 Довжина спини до талії з урахуванням виступу лопаток (Дтс). Вимірюють до лінії талії уздовж хребта через тонку пластину шириною до 2 см, накладену на виступаючі точки лопаток.

41 Висота плеча коса (Вп.к). Вимірюють на найкоротшій відстані від перетинання лінії талії із хребтом до плечової точки. Розмірні ознаки 40 й 41 вимірюють один за іншим.

43 Відстань від лінії талії ззаду до точки основи шиї (Дтс1). Стрічка проходить від лінії талії до точки основи шиї паралельно хребту.

60* Висота плеча коса переду (Вп.к.п). Вимірюють тільки в чоловіків як найкоротша відстань від плечової точки до перетинання лінії талії зі среднесагитальної лінією спереду.

61 Відстань від точки основи шиї до лінії талії попереду (Дтп). Вимірюють у жінок відстань від точки основи шиї через виступаючу точку грудної залози й далі паралельно среднесагитальної лінії до лінії талії; у чоловіків - відстань від точки основи шиї через соскову точку до лінії талії.

45 Ширина грудей (Шг). Вимірюють у жінок над основою грудних залоз між вертикалями, проведеними вгору від передніх кутів пахвових западин; у чоловіків - між передніми кутами пахвових западин. Стрічка лежить горизонтально безпосередньо над лінією обхвату груди першого.

46 Відстань між сосковими точками (Цг). У жінок вимірюють відстань між виступаючими точками грудних залоз, у чоловіків - між сосковими точками.

47 Ширина спини (Шс). Вимірюють на лопатках між задніми кутами пахвових западин безпосередньо над лінією обхвату груди першого й другого. Стрічка лежить горизонтально.

48 Обхват голови (Огол). Вимірюють через найбільш виступаючу точку потиличного бугра й центра лобових бугрів. Стрічку замикають зпереду.

49 Відстань від лінії талії до площини сидіння (Дс). Вимірюють з боку від лінії талії до горизонтальної площини сидіння. Вимірюваний сидить на стільці із плоским твердим сидінням.

50 Обхват коліна в зігнутому положенні ноги (Ок. з). Стрічка проходить за підколінною ямкою через колінну точку й замикається зпереду. Нога зігнута під кутом 90°.

51 Обхват підйому стопи (Ос). Вимірюють через задню найбільш виступаючу вниз точку п'яти й найвищу точку підйому стопи. Стрічку замикають зпереду.

53 Плечовий діаметр (dпл). Вимірюють попереду відстань між плечовими точками без деформації м'яких тканин.

54 Поперечний діаметр шиї (dш). Вимірюють відстань між точками основи шиї.

57 Передньозадній діаметр руки (dп.з.р). Вимірюють горизонтально на рівні заднього кута пахвової западини.

58 Передньозадній діаметр обхвату груди другого (dп.з.г). Одну лінійку верхньої штанги антропометра накладають на виступаючі точки грудних залоз у жінок або соскові точки в чоловіків, іншу - на обидві лопатки на рівні обхватів груди першого й другого.

62 Довжина руки до ліктя (Др.лік). Вимірюють відстань від плечової точки до променевої.

68 Довжина руки до лінії обхвату зап'ястя (Др.зап). Вимірюють відстань від плечової точки до лінії обхвату зап'ястя.

69 Вертикальний діаметр руки (dв.p). Його визначають вирахуванням величини розмірної ознаки 11 з величини розмірної ознаки 5.

70 Відстань від шийної точки до коліна (Дш.к). Визначають вирахуванням величини розмірної ознаки 9 з величини розмірної ознаки 10.

71 Відстань від лінії талії до коліна (Дт.к). Визначають вирахуванням величини розмірної ознаки 9 з величини розмірної ознаки 26.

72 Висота плеча (Вп). Визначають вирахуванням величини розмірної ознаки 5 з величини розмірної ознаки 10.

73 Висота голови (Вгол). Визначають вирахуванням величини розмірної ознаки 10 з величини розмірної ознаки 1.

74 Положення корпуса (Пк). Вимірюють за горизонталлю відстань від шийної точки до вертикальної площини, дотичної до найбільш виступаючим назад точок обох лопаток.

75 Дуга плечового пояса позаду (Дп.з). Вимірюють горизонтально на спині між плечовими точками.

76 Відстань від шийної точки до основи шиї збоку за лінією виміру обхвату шиї (Дш. о. ш) на рисунках не показано. Визначають вирахуванням величини розмірної ознаки 61 з величини розмірної ознаки 36.

77 Дуга через пахову ділянку (Дп.д). Вимірюють у жінок у вертикальній площині від лінії талії зпереду до лінії талії ззаду. Стрічка повинна проходити через тонку пластину шириною до 2 см, накладену на виступаючі точки сідниць.

78 Глибина талії перша (Гт). Вимірюють за горизонталлю відстань від вертикальної площини, дотичної до виступаючих точок лопаток, до лінійки, прикладеної горизонтально до поздовжніх м'язів спини на рівні лінії талії.

79 Глибина талії друга (ГтII). Вимірюють за горизонталлю відстань від вертикальної площини, дотичної до сідничних точок, до лінійки, прикладеної горизонтально до поздовжніх м'язів спини на рівні лінії талії.

111 Передньозадній діаметр талії (dп.з.т). Вимірюють у горизонтальній площині. Одну лінійку верхньої штанги антропометра накладають на передню стінку тулуба на рівні обхвату талії, іншу - на поздовжні м'язи спини.

112 Передньозадній діаметр на рівні обхвату стегон (dп.з.б) вимірюють (у чоловіків) у горизонтальній площині. Одну лінійку верхньої штанги антропометра накладають на гнучку пластину, прикладену вертикально до живота для обліку виступу живота на рівні обхвату стегон, іншу - на найбільш виступаючі назад точки сідниць.

 

Рис. 5.2 Схема виміру розмірних ознак

 

 

 
 
Рис. 2.3. Схема измерения размерных признаков

 

 


 
 
Рис. 5.3. Схема виміру розмірних ознак

 

 


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Основні функції, класифікація й вимоги, що висуваються до одягу. Технологія виконання ручних стібків і строчок

Херсонський національний технічний університет.. Кафедра дизайну.. Рег Методичні рекомендації До виконання практичних робіт З дисципліни для..

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Висота лінії талії (Вл.т). Вимірюють за вертикаллю відстань від підлоги до лінії талії.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

До виконання практичних робіт
(частина І)     З дисципліни:   для студентів: напряму підготовки: галузі знань: за професійним спряму

Завдання
1. Вивчити класифікацію одягу, ознайомиться з основними вимогами, що висуваються до одягу. 2. За запропонованими фотозображеннями моделей побудувати технічні рисунки, скласти опис їхнього

Порядок виконання роботи
1. Студентам пропонується за допомогою додаткових матеріалів вивчити основні поняття одягу, виписавши необхідні визначення й поняття. Далі за схемами й поясненнями вивчити класифікацію одягу за при

Варіанти завдання
  стать вік рід діяльності хоббі й захоплення тип відношення до одягу*

Контрольні питання
1. Назвіть дві основні групи вимог, що висуваються до сучасного одягу. 2. Чи сталі вимоги, що висуваються до одягу? 3. До якої групи вимог відносяться вимоги, спрямовані на забезп

Завдання
  1. Вивчити термінологію ручних швейних робіт. 2. Ознайомиться із призначенням та застосуванням ручних стібків і строчок. 3. Навчитися виконувати ручні стібки й стр

Порядок виконання роботи
  1. Вивчити основну термінологію ручних швейних робіт, виписавши необхідні визначення й поняття:   Змітати - тимчасово з'єднати стібкам

Варіанти завдання
  стачати шов обмітати край підшити оздоблювальні строчки  

Завдання
  1. Вивчити термінологію машинних швів. 2. Ознайомиться із призначенням і застосуванням машинних швів. 3. Вивчити основи роботи на швейних машинах. 4. Навч

Порядок виконання роботи
  1. Вивчити основну термінологію машинних швів, виписавши необхідні визначення й поняття: Стачні шви використовують для з'єднання деталей, крайові

Завдання
1. Вивчити термінологію основних видів оздоблення швейних виробів. 2. Вивчити і освоїти основні прийоми виконання защипів, складин, оборок, рюшів, воланів, буф.  

А - стачним швом; б - приточування подвійних оборок, воланів
  При з'єднанні оборки або волана із цілою деталлю на основній деталі намічають місце розташування оборки, волана. Якщо оборки неширокі, вертикально розташовані, то їх звичайно втачаю

Методичні рекомендації
1. Вивчити основну термінологію основних видів оздоблення швейних виробів, виписавши необхідні визначення й поняття.    

Короткі теоретичні відомості
Для точного вивчення й особливо виміру такої складної фігури, як тіло людини, необхідні відправні, або, як їх називають, орієнтирні точки на його поверхні. В антропології точки, що використовуються

Методичні рекомендації
1. Вивчити назву й схему розташування основних антропометричних точок. 2. Студенти розбиваються на пари й почерзі визначають розташування основних антропометричних точок на фігурі напарник

Таблиця вимірів тіла людини
Номер розмірної ознаки Літерне позначення розмірної ознаки   Найменування Розмірної ознаки   Значення розмірних оз

Завдання
3. Визначити вік людини й величину його тотальних морфологічних ознак. 4. Визначити тип пропорцій тіла людини. 5. Визначити типи статури жіночих і чоловічих фігур. 6. Виз

Короткі теоретичні відомості
  До основних морфологічних ознак, що лежать в основі визначення зовнішньої форми тіла людини, відносять: тотальні (загальні) ознаки, пропорції тіла,

Результати визначення тотальних морфологічних ознак тіла людини
н/п досліджуваного стать вік тотальна ознака довжина тіла, см обхват грудей, см ма

Орієнтовне співвідношення морфологічного й анатомічного віків людини
Морфологічний вік Хронологічний (паспортний) вік, років жінки чоловіки Дитячий до 12

Класифікація типів статури за Соловйовим
Тип статури Індекс Соловйова - для чоловіків Індекс Соловйова - для жінок Характерно для даного типу статури

Таблиця нормальної маси тіла Егорова-Левитського
Зріст, см Нормальна маса тіла, кг Чоловіки Жінки астеніки нормостеники

Характеристика пропорцій тіла досліджуваних фігур
н/п досліджуваного стать вік,років Довжина тіла, см Довжина Діаметр Тип пропорцій

Характеристика типу статури чоловічих фігур
н/п Ступінь розвитку Форма Тип статури мускулатури жировідкладень грудей

Характеристика типу статури жіночих фігур
Н/п Жировідкладення Форма Група статури Тип статури Умовна позначка Ступінь розвит

Характеристика типів постави досліджуваних фігур
н/п Розмірні ознаки, см форма сідниць Тип постави Пк Гт ГтII Вп

Визначення типу постави залежно від висоти плечей і положення корпуса
  Тип постави за висотою плечей (велечина Вп, см) за положенням корпуса (величина Пк, см) Низкоп

Характеристика типу постави за ступенем вигину спинного контуру тулуба
Гт, см Пк, см менш 5,5 5,5 - 7,5 більше 7,5 менш 1,7 Випрямлений

Короткі теоретичні відомості
  Одним з важливих розділів будь-якої методики конструювання є система конструктивних прибавок і технологічних припусків. Розміри готового виробу характеризуються розмірами т

Товщина матеріалів одягу
  Найменування виробу Товщина матеріалу, см Майка, комбінація 0,05

Середнє значення конструктивно-декоративноих прибавок для базових моделей жіночого одягу
Жакет і плаття із тканини силует прилягаючий напівприлягаючий прямий на лінії грудей

Методичні рекомендації
  1. Завдання виконується групами студентів з двох чоловік. Кожний зі студентів по черзі знімає з напарника необхідні розмірні (Ог, Від, Об) ознаки в статичному та динамічному положен

Результати розрахунку
Пакет Силует Вихідна величнина розмірної ознаки Прибавка на пакет ПП Прибавка на свободу облягання ПО ПК н

Завдання
1. Вивчити основи макетування плечового одягу методом наколки. 2. Виконати наколку основи ліфа сукні з вшивним рукавом. 3. Перенести абриси отриманої методом наколки конструкції н

Короткі теоретичні відомості
Метод наколки — метод моделювання одягу, в основі якого лежить творчий пошук об'ємної форми на манекені або на фігурі людини. Метод наколки враховує всі індивід

Методичні рекомендації
1. Робота виконується групами з двох чоловік. 2. Перш ніж почати роботу над створенням моделі методом наколки на манекені, необхідно ретельно підготувати сам манекен, тому що від цього баг

Завдання
1. Вивчити основи макетування поясного одягу методом наколки на прикладі прямої двохшовної спідниці. 2. Виконати наколку основи прямій двохшовної спідниці. 3. Перенести абриси отр

Методичні рекомендації
1. Робота виконується групами з двох чоловік. 2. Робота проводиться на попередньо підготовленому манекені відповідно до методики зазначеної в роботі №8. 3. Для наколки спідниці за

ЛІТЕРАТУРА
Коблякова Е.Б. Конструирование одежды с элементами САПР. – М.: Легпромбытиздат, 1988 ГОСТ 17522-72 «Типовые формы женщи

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги