Таблиця 3.4 – Технологічна послідовність виготовлення жіночого жакету

№ н/о Назва неподільної операції Вид робіт Технічні умови Обладнання
       
       

Назва неподільної операції повинна відповідати встановленій термінології [11] та відповідати на запитання “Що зробити?” (наприклад, “зшити талієві виточки”).

Для кожної операції позначається вид робіт: машинні операції – М, спецмашині – С, ручні – Р, при роботі з праскою – П, при роботі на пресі – Пр.

При написанні послідовності варто виділяти блоки обробки окремих вузлів з урахуванням послідовності їх виконання, наприклад:

- дублювання деталей;

- обробка дрібних деталей (клапанів, пат, хлястиків тощо);

- обробка пілочки;

- обробка кишень;

- обробка спинки;

- обробка коміра;

- обробка бортів;

- обробка рукавів;

- обробка підкладки виробу;

- монтаж виробу;

- кінцеве ВТО виробу та оздоблення.

Залежно від конструкції виробу та обраної технології виготовлення, зміст та послідовність блоків може змінюватися. Наприклад, блоки “обробка пілочки” та “обробка спинки” можна об’єднати у “початкова обробка основних деталей”.

Вибір обладнання для проектованої моделі виробу слід виконувати з урахуванням сучасних досягнень в галузі технології виготовлення виробів і обладнання для його пошиття. При цьому, студенту необхідно вміти обґрунтовувати вибір кожного виду обладнання (універсального, спеціального та напівавтоматичної дії), враховуючи призначення, матеріали та технологічні особливості обробки виробу.

Технологічна характеристика сучасного швейного обладнання та обладнання для ВТО виробів наведена у літературі [12, 13].