I.4. Контроль практики і підведення підсумків

 

Поточний контроль за ходом виробничої та переддипломної практик здійснюється в такій послідовності:

- з метою встановлення своєчасного прибуття студента на практику на першій сторінці щоденника робиться відмітка про дату прибуття, яка завіряється печаткою підприємства;

- за три дні до закінчення практики студент повинен подати звіт і щоденник керівнику практики від підприємства. Після виправлення зауважень звіт підписується керівником і його підпис затверджується печаткою підприємства. Перевірений і схвалений звіт студент подає керівнику практики від університету, який перевіряє звіт і робить висновки про допуск його до захисту.

Захист виробничої та переддипломної практики відбувається у проміжку п’яти днів від кінцевої дати проходження практики перед комісією, до складу якої обов’язково входить керівник практики. Критерії оцінювання захисту звіту та виконання програми практики визначено та наведено у кінці кожної з п’яти програм відповідно до змісту та завдань практики. Звіт оцінюється оцінкою за чотирьохбальною системою згідно шкали ECTS (табл.1). Підсумкова оцінка визначається як середньозважена з усіх видів робіт з урахуванням коефіцієнта вагомості.

Студент, який не виконав програму практики, отримав негативний відгук або оцінку при захисті звіту, відраховується з університету.

Таблиця 1 – Перехід від вітчизняної шкали оцінювання до європейської (ECTS)

Оцінка ECTS Бали Вітчизняна оцінка
A 4,75 – 5,00 ВІДМІННО
B 4,25 – 4,74 ДОБРЕ
C 3,75 – 4,24 ДОБРЕ
D 3,25 – 3,74 ЗАДОВІЛЬНО
E 2,75 – 3,24 ЗАДОВІЛЬНО
FX 2,00 – 2,74 НЕЗАДОВІЛЬНО
F 0,00 – 1, 99 НЕЗАДОВІЛЬНО

Оцінку “відмінно” (за шкалою ЕСТЅ - А) отримує студент за глибоке і повне опанування теоретичних і практичних навичок з виконання завдання практики (виготовлення зразків чи виробів) та оформлення супровідної технічної документації, легко орієнтується при виборі методів технологічної обробки, вміє висловлювати та обґрунтовувати свої судження. Відмінна оцінка передбачає проходження практики згідно графіка, грамотне оформлення звіту та логічний, повний виклад відповідей при захисті практики.

Оцінку “добре” (за шкалою ЕСТЅ - В) отримує студент за повне засвоєння теоретичного і практичного матеріалу та легке орієнтування у ньому, свідоме використання знань для вирішення практичних завдань, грамотний виклад відповіді. Проте, у змісті і формі відповідей мали місце окремі неточності (наприклад, некоректне використання термінів технологічних операцій), або були допущені незначні помилки на захисті звіту. Відповідь студента повинна будуватись на основі самостійного мислення.

Оцінку “добре” (за шкалою ЕСТЅ - С) отримує студент при незначному порушенні графіку проходження практики. Це може стати причиною допущення студентом двох-трьох помилок при захисті звіту. Проте, студент повинен володіти основними теоретичними знаннями та практичними навичками, а також умінням їх застосовувати на практиці.

Оцінки “задовільно” (за шкалою ЕСТЅ - D) заслуговує студент, який освоїв зміст навчального матеріалу в обсязі, необхідному для подальшого навчання та практичної діяльності за напрямком та справляється з виконанням практичних завдань, передбачених програмою. Як правило, студент слабо володіє теоретичними знаннями, плутається і допускає суттєві помилки у відповідях, не має чіткого розуміння технології виготовлення швейних виробів. При відповіді на видозмінене запитання студент вагається, але володіє знаннями, що дозволяють йому під керівництвом викладача усунути неточності у відповіді. Через неналежне ставлення студентом до своїх обов'язків та невчасним захистом практики, студент отримує оцінку “задовільно” - D.

Оцінки “задовільно” (за шкалою ЕСТЅ - Е) заслуговує студент за неповне опанування програми навчальної, виробничої чи переддипломної практики, систематичне порушення дисципліни та несамостійне (невчасне, або незакінчене) написання звіту. Однак, отримані знання і набуті практичні навички відповідають мінімальним критеріям оцінювання.

Оцінка “незадовільно” (за шкалою ЕСТЅ - FХ) виставляється, коли студент має розрізнені, безсистемні знання, не володіє знаннями з розробки технічної документації; допускається помилок у термінології; перекручує зміст технологічних операцій, хаотично і невпевнено викладає матеріал, не здатний без сторонньої виконати індивідуальний план. Як правило, оцінка “незадовільно” виставляється студенту, який не може продовжити навчання без додаткових знань з курсу.

Оцінка “незадовільно” (за шкалою ЕСТЅ - F) виставляється студенту за повне незнання і нерозуміння навчального матеріалу, систематичні пропуски виробничої практики, або відмову відповідати на поставлені запитання, і передбачає повторне навчання студентом дисципліни.

Залік виставляється при отриманні студентом з дисципліни від 2,75 до 5,00 балів. Результати здачі заліку з навчальної практики заносяться у відомість і виставляються у залікову книжку наступним чином: за шкалою ECTS ставиться оцінка, що відповідає набраній студентом кількості балів, та записується її назва за вітчизняною шкалою.


ІІ. ПРОГРАМИ ПРАКТИК