Специфікація устаткування

Поз. Наймену- вання Кількість,шт. Маса 1 шт. Найменування і марка матеріалу Примітка
           

 

Специфікація виконується на окремому аркуші формату А4. Графічна частина дипломних проектів, виконуваних за даними технічної документації підприємств, літературних джерел може містити:

а) креслення деталі, існуючої та запропонованої заготовки (Додаток З);

б) схеми налагоджень (Додаток И);

в) креслення пристроїв для закріплення заготовок і інструменту;

г) креслення спеціальних ріжучих та вимірювальних інструментів, контрольних приладів;

д) креслення вузлів, механізмів, а також загального виду спеціальних верстатів, пресів, технологічних ліній, автоматизованих верстатних систем і іншого устаткування.

Штампи креслять за такою формою:

          Дипломний проект на тему: «назва теми»
         
          Назва схеми, або виробу, спеціального інструменту, пристрою, обладнання Лит Маса Масшт
Изм Лист №докум Подп Дата          
Разраб.      
Провер.      
Т.контр.       Аркуш Аркушів
Руков.         ХНЕУ, «назва випускаючої кафедри»
Н.контр.      
Утв.      
                       

 

Усі графічні матеріали виконують у визначеному масштабі. Масштаби збільшення: 2:1; 2,5:1; 5:1; 1O:1. Масштаби зменшення: 1:2; 1:2,5; 1:5; 1:10; 1:20; 1:25; 1:50. Натуральна величина: 1:1.

На кресленнях заготовок повинні бути зазначені технічні вимоги з їх виготовлення, марка матеріалу, маса заготовок. Приводять також схему припусків, допусків на одну, дві оброблювані поверхні.

При виконанні креслень пристроїв дотримуються наступних вимог:

а) кількість проекцій, перетинів, розрізів повинна бути такою, щоб вони давали повне уявлення про пристрій, його роботу;

б) на основних з’єднаннях деталей бажано привести характер посадки.

На кресленнях пристроїв указують габаритні розміри, під установку деталі, контрольні розміри, що характеризують точність пристроїв розміри, що погоджують пристрої з настановними місцями верстатів.

Схеми налагоджень повинні відображати заготовку (деталь), оброблювану на верстаті в робочому положенні (вид збоку, або в плані), а також базування та кріплення її у пристроях, а ріжучий інструмент на кресленні відображають у робочому положенні в момент виходу із зони обробки.

На схемах налагоджень (Додаток З) указують назву і номер операції, установи і позиції, найменування, тип і модель верстата. Поверхні, оброблювані на даній операції, обводять товстою лінією, чи червоним олівцем із указівкою необхідної шорсткості і розмірів з допуском на їх відхилення. Напрямок подачі і частоти обертів вказують стрілками. Режими роботи верстата для кожного інструменту зводять у табл. 11.

Таблиця 11