1. Розрахунок балансової вартості основних фондів за групами на початок року:
1.1 первісна вартість ОФ (1 група): 195552000 + 123491000 + 31506000 = 350549000 грн
первісна вартість ОФ (2 група): 99406000 + 9800 = 99415800 грн
первісна вартість ОФ (3 група): 92344000 грн
первісна вартість ОФ (4 група): 86769408 грн
∑ПВ = 350549000+99415800+92344000+86769408 = 629078208 грн.
1.2 сума зносу:
1 група: 195552000*0,69 +123491000*0,62 +31506000*0,78 = 236069980 грн
2 група: 99406000*0,61+9800*0,2 = 60639620 грн
3 група: 92344000*0,57 = 52636080 грн
4 група: 86769408 *0,49 = 42517009,92 грн
∑Зн = 236069980+60639620+52636080+42517009,92 = 39186289,92 грн
1.3 балансова вартість групи ОФ на початок року:
1 група: 350549000 – 236069980 = 114479020 грн
2 група: 99415800 – 60639620 = 38776180 грн
3 група: 92344000 – 52636080 = 39707920 грн
4 група: 86769408 – 42517009,92 = 44252398,08 грн
∑БВ = 114479020+38776180+39707920+44252398,08 = 237215518,08 грн
Таблица 4.1
Розрахунок балансової вартості ОФ
ПВ ОФ, грн. | Сума зносу, грн. | БВ групи ОФ на початок року | |
1 група | |||
Будівлі | |||
Споруди | |||
Передавальні пристрої | |||
Разом | |||
2 група | |||
Автомобільний транспорт промисловості | |||
Офісні меблі | |||
Разом | |||
3 група | |||
Машини і обладнання | |||
Разом | |||
4 група | |||
ЕОМ, програми | 42517009,92 | 44252398,08 | |
Разом | 42517009,92 | 44252398,08 | |
Усього | 391862689,9 | 237215518,08 |
4.1.2 Розрахунок армотизаційних відрахувань основних фондів :
Балансова вартість на початок звітного періоду :
Вб=Вп+Ва+В -С-Ам
Вп – балансова вартість основних фондів на початок періоду ,що передував звітному; Ва-сума витрат на придбання основних фондів на початок періоду , що передував звітному; В-витрати на капітальний ремонт ,реконструкцію для поліпшення основних фондів за період, що передував звітному; С-сума виведених із експлуатації основних фондів протягом періоду , що передував звітному; Ам-сума армотизаційних відрахувань нарахована у період, що передував звітному.
Перша група основних фондів(річна норма армотизації -8% , квартальна-2%)
На початок першого кварталу = 114479020 (грн.)
Армотизаційні відрахування за перший квартал = 114479020*0,02 = 2289580,4 (грн.)
На початок другого кварталу = 114479020 – 2289580,4 = 112189439,6 (грн.)
Армотизаційні відрахування на другий квартал = 112189439,6*0,02 = 2243788,79 (грн.)
В червні почата реконструкція складу балансовою вартістю = 120624 (грн.)
На початок третього кварталу = 112189439,6 – 2243788,79 – 120624 = 109825026,81 (грн.)
Армотизаційні відрахування за третій квартал = 109825026,81*0,02 = 2196500,54 (грн.)
На початок четвертого кварталу = 109825026,81 – 2196500,54 = 107628526,27 (грн.)
Армотизаційні відрахування за четвертий квартал = 107628526,27*0,02 = 2152570,53(грн.)
В листопаді закінчено ремонт автостоянки балансовою вартістю = 123457 (грн.)
Вартість виконаних ремонтних робіт на автостоянці складає = 23492 (грн.)
На кінець четвертого кварталу = 107628526,27 - 2152570,53 + 123457 + 23492 = 105622904,75 (грн.)
Друга група фондів (річна норма армотизації-40%,квартальна-10%):
Вартість одиниці фондів = 1074865 + 1055 + 8556 = 1084476 (грн.)
На початок першого кварталу = 38776180 (грн.)
Армотизаційні відрахування за перший квартал = 38776180*0,1 = 3877618 (грн.)
Списано по спрацюванню технологічного обладнання в другому місяці в кількості – 2
Реалізовано зайвих транспортних засобів Б в четвертому місяці в кількості = 2
Виручка від реалізованих транспортнх засобів Б = 162913 (грн.)
Реалізовано зайвих транспортних засобів А в другому місяці в кількості = 1
Виручка від реалізованих тарнспортних засобів А = 293009 (грн.)
На початок другого кварталу = 38776180 – 3877618 – 2*1084476 – 293009 – 162913 = 32273688 (грн.)
Армотизаційні відрахування на другий квартал = 32273688*0,1 = 3227368,8 (грн.)
Введено технологічного обладнання в третьому місяці в кількості – 1
На початок третього кварталу = 32273688 –3227368,8 + 1*1084476 = 30130795,2 (грн.)
Армотизційні відрахування за третій квартал = 30130795,2*0,1 = 3013079,52 (грн.)
На початок четвертого кварталу = 30130795,2 –3013079,52 = 27117715,68 (грн.)
Армотизаційні відрахування за четвертий квартал =27117715,68*0,1 = 2711771,57 (грн.)
На кінець четвертого кварталу = 27117715,68 – 2711771,57 = 24405944,11 (грн.)
Третя група основних фондів(річна норм армотизації-24%,квартальна-6%)
Вартість одиниці фондів = 2109660 + 1055 + 8556 = 2119271 (грн.)
На початок першого кварталу = 39707920 (грн.)
Армотизаційні відрахування за перший квартал = 39707920*0,06 = 2382475,2 (грн.)
На початок другого кварталу = 39707920 – 2382475,2 = 37325444,8 (грн.)
Армотизаційні вірахування на другий квартал = 37325444,8*0,06 = 2239526,69 (грн.)
Введено технологічного обладнання в четвертому місяці в кількості - 2
Списано по спрацюванню технологічного обладнання в п’ятому місяці кількості – 3
На початок третього кварталу = 37325444,8 – 2239526,69 – 3*2119271 +2 * 2119271 = 32966647,11 (грн.)
Армотизаційні відрахування за третій квартал = 32966647,11*0,06 = 1977998,83 (грн.)
На початок четвертого квартолу = 32966647,11 – 1977998,83 = 30988648,29(грн.)
Армотизаційні відрахування за четвертий квартал = 30988648,29*0,06 = 1859318,9 (грн.)
На кінець четвертого кварталу = 30988648,29 – 1859318,9 = 29129329,39 (грн.)
Четверта група основних фондів(річна норма армотизації-60%,квартальна-15%)
На початок першого кварталу = 44252398,08 (грн.)
Армотизаційні відрахування за перший квартал = 44252398,08*0,15 = 6637859,71 (грн.)
На початок другого кварталу = 44252398,08 – 6637859,71 = 37614538,37 (грн.)
Армотизаційні відрахування на другий квартал = 37614538,37*0,15 = 5642180,76 (грн.)
На початок третього кварталу = 37614538,37 – 5642180,76 = 31972357,61 (грн.)
Армотизаційні відрахування за третій квартал = 31972357,61*0,15 = 4795853,64 (грн.)
На початок четвертого кварталу = 31972357,61 – 4795853,64 = 27176503,97 (грн.)
Армотизаційні відрахування за четвертий квартал = 27176503,97*0,15 = 4076475,6(грн.)
На кінець четвертого кварталу = 27176503,97 – 4076475,6 = 23100028,37 (грн.)
Всі наведені розрахунки приведені в таблиці 4.2
4.3 Показники, що характеризуюють основні фонди
1. Середньорічна вартість основних фондів:
Сср = + (4.1)
де Св- вартість основних фондів, які введені в дію; Кв- кількість повних місяців функціонування; Свив – вартість ОФ, які виведені з дії; Сп – вартість ОФ, на початок року.
Св2 гр=1074865+1055+8556 = 1084476 грн
Св 3гр =2109660+1055+8556=2119271 грн
Свив 2гр= 2*1074865 = 2149730 грн
Свив 3гр = 3*2109660 = 6328980 грн
Сср = 629078208 + (1084476*1*(12-5)/12+2119271*2*(12-4)/12-1084476*2*(12-3)/12-2191271*3*(12-5)/12-293009*1*(12-1)/12-162913*1*(12-2)/12) = 626796723 грн
2. Коефіцієнт спрацювання на початок року
Кспрп.р = 391862689,9/626796723 * 100% = 62,29 %
Коефіцієнт спрацювання на кінець року:
(4.3)
Кспр. к.р =
Коефіцієнт придатності на початок року:
Кприд п.р, =100-Кспр,п.р. (4.4)
Кприд п.р, =100- 62,29 = 37,71%
Коефіцієнт придатності ОФ на кінець року:
Кп к.р=100 - Кспр.п.р (4.5)
Кп к.р.=100 – 70,86 = 29,14 %
Коефіцієнт оновлення:
(4.6)
Ввв =1074865+1055+8556 = 1084476 грн
Ввив =2109660+1055+8556=2119271 грн
ВПк.р=ВПп.р.+Ввв-Ввив (4.7)
ВПк.р.= 629078208 +1*1084476+2*2119271-2*1084476-3*2119271-120624+123457-29309- 162913 = 625421372 грн
Конов=
Коефіцієнт вибуття:
(4.8)
Коефіцієнт оновлення на 0,505% менший за коефіцієнт вибуття, що свідчить про зменшення парку обладнання.
Коефіцієнт приросту:
Кприр= *100% (4.9)
Кприр= 0,85-1,355 = - 0,505%
Здійснимо порівняння коефіцієнту вибуття з середньою нормою амортизації, яка розраховується за формулою:
*100% (4.10)
1. Фондовіддача:
Фвід= (4.11)
Фвід=6442000*77*1,17/626796723=0,93 грн/грн
2. Фондомісткість:
Фміст=1/Фвід (4.12)
Фміст=1/0,93 = 1,08 грн/грн.
3. Фондоозброєність:
Фозб=Всер/Чпвп (4.13)
Фозбр= 626796723/4919 = 127423,61 грн/особу
10. Рентабельність ОФ:
Роф (4.14)
Роф= 124670289,12/626796723*100% = 19,89%
Показники, які характеризують використання основних фондів наведені у табл. 4.3.
Отже, середньорічна вартість основних фондів склала 626796723 грн. На початок року коефіцієнт спрацювання становив 62,29%, на кінець року - збільшився на 8,57%. Аналіз руху основних фондів виявив тенденцію до зменшення парку обладнання (коефіцієнт приросту склав -0,505%).
Таблиця 4.3 Показники, що характеризують використання ОФ
Показник | Одиниці виміру | Значення |
Середньорічна вартість ОФ | грн | |
Коефіфієнт спрацювання ОФ на початок року | % | 62,29 |
Коефіфієнт спрацювання ОФ на кінець року | % | 70, |
Коефіцієнт прдатності на початок року | % | 37,71 |
Коефіцієнт прдатності на кінець року | % | 29,14 |
Середня норма амортизації | % | 6,40 |
Коефіцієнт оновленя | % | 0,851 |
Коефіцієнт вибуття | % | 1,36 |
Коефіцієнт приросту ОФ | % | -0,51 |
Фондвіддача | грн/грн | 0,93 |
Фондомісткість | грн/грн | 1,08 |
Фондоозброєність | грн/грн | 127423,61 |
Рентабельність ОФ | % | 19,89 |
4.4 Оборотні кошти
Норматив ОК по виробничим запасам:
Нмат + Нн/ф .
Нв.з =--------------------------- *100% (4.15)
Пв.з
Нмат (Нн/ф) - норматив ОК по матеріалам (напівфабрикатам)
Ноі=Nоі*Роі (4.16)
Nоі, - норма ОК в днях; Роі- середньодобові витрати
Роі= (4.17)
С01 - вартість і-го елементу ОК; Тк - тривалість періоду.
Nоі=Nтран+Nпідгот+Nпоточ+Nстрах (4.18)
Nтран - час на транспортування; Nпідг. - складська підготовка; N'поточ - 1/2 інтервалу поставки. Ncтрах -час на відвантаження при зриві поставки.
Nмат =6/2+2+4+2 = 11 днів
Nн/ф = 8/2+3+7+1=15 днів
Рмат=7537140*4,2/360=87933,3 грн в день
Рн.ф = 7537140*5,4/360 = 113057,1 грн в день
Нмат = 11*87933,3 = 967266,3 грн.
Нн/ф = 15*113057,1 = 1695856,5 грн.
Нвз= грн
Норматив ОК по готовій продукції
Нг.п.=Соі г.п.*tком (4.19)
С0, гп - середньодобові витрати на виробництво готової продукції;
tком - час на комплектування та підготовку
Соі г.п.= (4.20)
Соі г.п.=7537140*43,3/360 = 1004313,49 грн в день
Нг.п = 1004313,49 * 6 = 6025880,94 грн в день
Норматив ОК по незавершеному виробництву:
Ннзв=Nнзв*Соі=Тц*Кнв*Соі (4.21)
Тц- тривалість виробничого циклу
Кнв - коефіцієнт рівномірного наростання витрат;
Кнв= (4.22)
С1- собівартість в перший день;
С2=Свир-С1 (4.23)
С2 - собівартість в інші дні;
С1 = 7537140*(4,2+5,4+5,1)=110795958 грн.
С2 = 361552856,3 –110795958= 250756898,3 грн.
К н.в. =
Нн.зв=1004313,49 *9*0,65 = 5904360,18 грн
Норматив загальний:
Нзаг= Нв.з.+Нн.зв+Нг.п. (4.24)
Нзаг = + 6025880,94 + 5904360,18 = 16027353,1 грн
Коефіцієнт оборотності:
Коб =Q*Ц/Нзаг = Тов/Нзаг (4.25)
Коб = оборотів
Коефіцієнт закріплення:
Кзак = 1/Коб * 100 (4.26)
Кзаг=1/36,21*100 = 2,76 коп/грн
Тривалість одного обороту
Тоб = (4.27)
Тоб=360/36,21 = 9,94 дня
Відносне вивільнення ОК
∆Ввив = (4.28)
∆to- скорочення тривалості одного обороту
∆Ввив =- грн
Темп росту потреби в ОК:
Нзаг + ∆Ввід
Трост =___________ (4.29)
Нзаг
Трост=
Таблиця 4.4
Показники використання оборотних коштів
Показники | Одиниці виміру | Значення |
Норматив обігових коштів по виробничим запасам | грн. | |
Норматив обігових коштів по готовій продукції | грн. | 6025880,94 |
Норматив обігових коштів по незавершеному виробництву | грн. | 5904360,18 |
Норматив обігових коштів загальний | грн. | 16027353,1 |
Коефіцієнт оборотності | оборотів | 36,21 |
Коефіцієнт закріплення | коп./грн. | 2,76 |
Тривалість одного обороту | днів | 9,94 |
Відносне вивільнення обігових коштів | грн. | -1763008,84 |
Темп росту в обігових коштах | % |
Загальний норматив ОК по підприємству склав 16027353,1грн . Аналіз показників ефективності використання ОК свідчить, що коефіцієнт оборотності складає 36,21 обороти при тривалості одного обороту 9,94 дні та коефіцієнт закріплення 2,76 коп/грн За рахунок скорочення тривалості одного обороту на підприємстві відбулося вивільнення ОК в розмірі -1763008,84 грн . Зменшення потреби в ОК склало 11 %.
4.5 Показники по праці
1 Показники базового року
1. Чисельність промислово-виробничого персоналу (Чпвп) = 4919 осіб
2. Товарна продукція:
Тов =Q* Ц (4.30)
Тов =6442000*77 = 496034000 грн
З.Використання робочого часу на одного робітника:
Календарний фонд робочого час:
Тк=tдоб* Дкал (4.31)
tо6- тривалість доби
Дкал – кількість днів у році
Тк= 8760 год.
Номінальний фонд робочого часу:
Тн =tзм*(Дкал – Двих –Дсв) – tск*Дпсв (4.32)
де Тн - номінальний фонд робочого часу, год.;
tзм- тривалість зміни
Двих- кількість вихідних днів
Дсв - кількість святкових днів
Дпсв – кількість передсвяткових днів
tск— час на який скорочується зміна в передсвяткові дні
Тн= 2002год.
Ефективний фонд робочого часу:
Теф=Тн*(1-Врч ) (4.33)
де Теф - ефктивний фонд часу,
Теф =2002*(1-0,4)=1201,2 год
Врч - втрати робочого часу, год.;
Показники використання робочого часу усього на підприємстві
Тк = 8760*4919= 43090440 людино-год.
Тн = 2002*4919= 9847838 людино-год.
Теф= 1201,2*4919= 5908702,8 людино-год.
Коефіцієнт виконання норм
Квн=% (4.34)
Tр -трудомісткість виробів
Квн =
2. Продуктивність праці 1-го працюючого ПВП:
Річна продуктивність праці одного працюючого у вартісному виразі:
Пр.п= (4.35)
Пр.п= грн/особу
Річна продуктивність праці одного працюючого у натуральному виразі:
Пр.п= (4.36) Пр.п= тон/особу
Годинна продуктивність праці у вартісному виразі:
Пр.п= (4.37)
Пр.п= грн/люд-год
Годинна продуктивність праці у натуральному виразі:
Пр.п= (4.38)
Пр.п= тон/люд-год
5. Розрахунок фонду оплати праці
Фонд оплати праці робітників визначаємо за прямою відрядною системою оплати праці:
ФОП відр= Р*N (4.39)
де Р - розцінок за одиницю продукції
N - кількість виробленої продукції у звітному періоді
Розцінок за одиницю продукції визначається за формулою:
Р=Сг * tр , (4.40)
де Сг - середня годинна тарифна ставка, грн.
Сг = Стр1*Ксер (4.41)
С тр1 - тарифна ставка 1 -го розряду за важких та шкідливих умов праці
Ксер- середній тарифний коефіцієнт
Ксер = (4.42)
Рср - середній тарифний розряд;
Рм - тарифний розряд менший з двох суміжних;
Км, К6 - менший та більший тарифний коефіцієнт;
С тр1 - тарифна ставка 1-го розряду (за важких та шкідливих умов праці дорівнює 5,2 грн)
Ксер - середній тарифний коефіцієнт;
Ксер = (4,6-4)*(1,5-1,33)+1,33=1,43
Сг= 5,2*1,43 = 7,44 грн.
Р= 7,44*0,92 = 6,85 грн./тону
Звідси основний фонд оплати праці основних робітників-відрядників:
ФОПвід = 6,85*6442000 = 44132132,1 грн.
Загальний фонд оплати праці робітників-відрядників:
ФОПвід.заг =ФОПвідр + ( ФОПвідр * 3д) (4.43)
Зд - розмір додаткової заробітної плати
ФОПвід заг = 44132132,1+0,63*44132132,1 = 71935375,32 грн.
Фонд оплати працівників ПВП:
ФОПзаг = ФОПзаг*К3, (4.44)
К3 - коефіцієнт зарплати на обслуговування і управління виробництвом.
ФОПзаг = 71935375,32*1,6 = 115096600,51 грн.
Відрахування на соціальні потреби:
Всоц = ФОПзаг* Відр (4.45)
Всоц = 115096600,51*0,37 = 42585742,19 грн.
Отже, ФОП з відр. = 115096600,51+42585742,19 = 157682342,7 грн.
Зарплата одного працюючого ПВП за місяць:
Зп = (4.46)
де Ч - чисельність працюючих (базовий період), осіб;
Зп= грн.
2. Показники звітного року
1. Чисельність працюючих :
Чз.в = Чбаз * Іq / Іпп - Чвив (4.47)
де Чб - чисельність працюючих у базовому періоді;
Iq (Іпп ) - індекси зміни обсягів виробництва (виробітку) у звітному році
Чвив -відносне вивільнення працюючих у звітному періоді
Чз.в = 4919*1,17/1,03-70 = 5518 осіб
Річний обсяг виробництва (Ро.в)
Р ов = 6442000*1,17 = 7537140 тон
Товарна продукція (Тов)
Тов = 6442000*(77*1,17) = 595240800 грн
2. Використання робочого часу:
Номінальний фонд робочого часу:
Тн = 2002*5518 = 11046239,09 люд/ год.
Ефективний фонд робочого часу:
Тсф = 11046239,09*(1-0,4) = 6627743,45 люд-год.
Трудомісткість виробів
t р= (4.48)
∆tр-індекс зміни норми часу
∆tр = (4.49)
В - виробіток у звітному періоді
∆tр =%
tр =
Коефіцієнт виконання норм
Квн =
2. Продуктивність праці 1-го працюючого:
Річна пдуктивність праці одного робітника у вартісному виразі:
ПРП = 595240800/5518= 105183,34 грн./особу
Річна продуктивність праці одного робітника у натуральному виразі:
ПРП = 7537140/5518 =107880,34 тон./особу
Годинна продуктивність праці у вартісному виразі:
ПРП = 595240800/6627743,45 = 87,57 грн./людино-год.
Годинна продуктивність праці у натуральному виразі:
ПРП = 7537140/ 6627743,45 =1,14 тон./людино-год;
Розрахунок ФОП:
Сгод= 5,2*1,33 = 6,92 грн.
Р= 6,92*0,893 = 6,18 грн.
ФОПвід = 6,18*7537140 = 46559914 грн
Загальний фонд оплати праці (основний і додатковий) робітників-відрядників:
ФОПвід заг = 46559914 +46559914 *0,62 = 75892659,82грн.
Фонд оплати праці ПВП загальний:
ФОПзаг = 75892659,82*1,6 = 121428255,71 грн.
Відрахування на соціальні потреби:
Всоц = 121428255,71 *0,37= 44928454,61 грн.
В тому числі: в Пенсійний фонд (32%)
Впекс = 121428255,71 *0,32 = 38857041,83 грн.
На випадок безробіття (2,5%)
В6езр = 121428255,71 *0,025 = 3035706,39 грн.
На випадок тимчасової непрацездатності (2.5%)
Внепр = 121428255,71 *0,025 = 3035706,39 грн.
ФОП з відр. = 121428255,71 + 44928454,61 = 166356710,33 грн.
Зп =грн
Таблиця 4.5
Показники по труду
Показник | Одиниця виміру | Базовий рік | Звітний рік | Темп росту, % |
Чисельність працюючих ПВП | осіб | 4919,00 | 112,17 | |
Товарна продукція | грн. | 496034000,00 | 595240800,00 | 120,00 |
Річний обсяг виробництва | тон | 6442000,00 | 7537140,00 | 117,00 |
Річна ПП 1-го працюючого у вартісному виразі | грн./ос. | 100840,41 | 107880,34 | 106,98 |
Річна ПП 1-го працюючого у натуральному виразі | тон/ос. | 1309,62 | 1366,02 | 104,31 |
Годинна ПП 1-го працюючого у вартісному виразі | грн/люд-год. | 83,95 | 87,57 | 104,31 |
Годинна ПП 1-го працюючого у натуральному виразі | тон/люд-год | 1,09 | 1,14 | 104,31 |
Загальний ФОП ПВП | грн. | 115096600,51 | 121428255,71 | 105,50 |
ФОП основних робітників | грн. | 71935375,32 | 75892659,82 | 105,50 |
ЗП 1-го робітника ПВП | грн. | 1949,86 | 1833,95 | 94,06 |
У звітному періоду обсяг виробництва зріс на 17%. Підприємством було заплановано найняти робітників - 599 чол.
4.6 Витрати на виробництво та реалізацію продукції
Калькуляцію собівартості продукції здійснюємо за економічними елементами:
Витрати на одну тону продукції:
Сировина та матеріали 4,2 грн.
Покупні напівфабрикати 5,4 грн.
Паливо 5,1 грн./тону:
Оплата праці: Оп=121428255,71/7537140 = 16,11грн
Відрахування : Від = 44928454,61/7537140 = 5,96 грн
Амортизаційні відрахування: Ав = 51323967,46/7537140 = 6,81 грн
Ремонт: Рем = (23492+184287)/ 7537140 = 0,03 грн.
Інші виробничі витрати: В інші = Вв *Вінші(%), грн.
Витрати = Вмат + Вн/ф + Впал + ОП. + Від. + АВ + Рем (4.50)
Вінші =(4,2+5,4+5,1+16,11+5,96+6,81+0,03)*0,08 = 4,36 грн.
Виробнича собівартість:
Свир = Вв + Вінші (4.51)
Свир = 4,2+5,4+5,1+16,11+5,96+6,81+0,03+ 4,36 =47,97 грн
Позавиробничі витрати:
Вп.в = Свир*Вп.в(%), грн. (4.52)
Впв = 47,97*0,05 = 2,4 грн
Повна собівартість:
Сповна = Свир + Вп.в (4.53)
С повна = 47,97+2,4 = 50,37 грн
Таблиця 4.6
Витрати на виробництво реалізованої продукції у звітному періоді
Статті калькуляції | Витрати на 1-цю прод-її, грн. | Витрати на весь обсяг, грн. |
Сировина і матеріали | 4,20 | 31655988,0 |
Покупні напівфабрикати | 5,40 | 40700556,0 |
Паливо | 5,10 | 38439414,0 |
Оплата праці | 16,11 | 121428255,7 |
Відрахування на соц. страх | 5,96 | 44928454,6 |
Амортизаційні відрахування | 6,81 | 51323967,5 |
Ремонт | 0,03 | 207779,0 |
Інші виробничі витрати | 4,36 | 32868441,5 |
Виробнича собівартість | 47,97 | 361552856,3 |
Позавиробнічі витрати | 2,40 | 18077642,8 |
Повна собівартість | 50,37 | 379630499,1 |
Повна собівартість виробленої продукції в цілому по підприємству становить379630499,1, що на одну тону продукції складає 50,37грн.
4.7 Фінансові результати.
1. Виручка від реалізації продукції:
Вир = Q*Р =Тов (4.54)
Вир = 6442000*1,17*77 = 580359780 грн.
2.Прибуток від реалізації продукції:
Пр = Вир-Сповна – ПДВ (4.55)
ПДВ =Пзоб - Пкр (4.56)
Пзоб = (4.57)
де Пзоб - податкові забов'язання;
Пзоб = 6442000*77*1,17*20/120+293009*20/120+162913*20/120 = 96802617 грн
Пкр = (4.58)
Пкр - пдатковий кредит;
Пкр =грн
ПДВ = 968026617 – 23223795,2 = 76058991,8 грн.
Пр = 580359780 – 379630499,1 –76058991,8 = 124670289,12 грн
3.Податок на прибуток
Ппр. = Приб.*25%, грн. (4.59)
Ппр. = 124670289,12*0,25 = 31167572,28
3.Чистий прибуток
ЧП = Пр - Ппр (4.60)
ЧП = 124670289,12 – 31167572,28 = 93502716,84 грн.
5. Рентабельність продукції:
Рпр = Пр/Сповна (4.61)
Рпр = 77 – 50,37/50,37 *100 = 52,87
Таблиця 4.7
Фінансові результати
Показник | Значенн, грн. |
Виручка від реалізації продукції | 580359780,00 |
ПДВ | 76058991,80 |
Прибуток від реалізації | 124670289,12 |
Податок на прибуток | 31167572,28 |
Чистий прибуток | 93502716,84 |
Рентабельність продукції, % | 52,87 |
4.8 Основні техніко-економічні показники.
Рентабельність виробництва
Рвир = (4.62)
де Сср - середньорічна вартість ОФ,грн.;
Н заг - норматив ОК загальний, грн. в день.
Прибуток від реалізації продукції становить 124670289,12 грн. при рентабельності 52,87%.
Чистий прибуток в сумі 93502716,84 грн буде розподілено за такими напрямками: фонд накопичення (40%) 37401086,74 грн, фонд споживання (60%) 56101630,1 грн.
Таблиця 4.8
Основні техніко-економічні показники
Показник | Одиниці виміру | Значення |
Обсяг товарної продукції | тон | 7537140,00 |
Товарна продукція | грн. | 595240800,00 |
Середньоічна вартість ОФ | грн. | |
Середньоспискова чисельність ПВП | осіб | |
ФОП | грн. | 121428255,71 |
Річна продуктивність 1-го працюючого | тон/чол. | 1366,02 |
Річна продуктивність 1-го працюючого | грн./чол. | 107880,34 |
Середньорічна ЗП 1-го працюючого | грн. | 1833,95 |
Собівартість товарної продукції | грн. | 379630499,1 |
Чистий прибуток | грн. | 93502716,84 |
Рентабельність виробництва | % | 14,55 |