ВИСНОВКИ

 

1. Кінцевою метою виробництва є задоволення різноманітних потреб людини як особистості, споживача і виробника. Потреба – це нужда в чому-небудь, об ‘єктивно необхідному для підтримки життєдіяльності і розвитку людини, колективу, нації, суспільства вцілому, внутрішній збудник активності.

2. Різноманітні потреби можна певним чином класифікувати: за суб‘єктами вияву, за характером виникнення і нагальністю задоволення, за засобами задоволення, за ступенем реалізації.

3. Взаємодія потреб і виробництва породжує дію економічного закону зростання потреб, який відображає причинно-наслідкові зв ‘язки між розвитком суспільного виробництва та процесом кількісного та якісного удосконалення потреб суспільства.

4. Усвідомлення потреб і прагнення їх задовольнити зумовлюють мотивацію поведінки людини, її інтереси. Інтерес виникає, коли задоволення потреби усвідомлюється як конкретна мета (максимізація прибутку, привласнення товару тощо) і є усвідомленим прагненням економічних суб‘єктів задовольнити певні потреби, спонукальним мотивом їх господарської діяльності.

 

Вивичення матеріалу, поданого в темі 2, передбачає засвоєння таких термінів і понять:


Економічний закон зростання потреб;

економічні інтереси;

економічні потреби;

потреба.