ВИСНОВКИ

 

1. Підприємництво – це самостійна, ініціативна господарська діяльність людей, націлена на отримання прибутку, яка здійснюється від свого імені на власний ризик та під свою майнову відповідальність. Сучасна економічна літературара виокремлює три головних функції підприємницької діяльності: ресурсну, організаційну і творчу. Виділяють такі види підприємництва: промислове, торгове, кредитне.

2. Виробництво товарів та послуг потребує поєднання економічних ресурсів, яке відбувається у рамках підприємств. Підприємство – це відокремлена економічна структура, яка займається виробництвом та реалізацією товарів та послуг.

3. Формування ринкової структури економіки приводить до появи різноманітних форм сучасних підприємств. Їх можна класифікувати за різними критеріями: за сферою діяльності, за формою власності, за розміром, за формою організації.

4. Основним завданням підприємства є створення продукту. Цей процес забезпечується фондами підприємства, які містять у собі всі матеріально-речові та грошові ресурси. Залежно від участі у процесі виробництва фонди поділяються на виробничі та невиробничі.

5. Виробничі фонди переходять з однієї функціональної форми до іншої. Цей процес отримав назву кругообороту виробничих фондів. Оборот виробничих фондів - процес їх кругообороту, що постійно повторюється. За характером обороту виробничі фонди традиційно поділяють на основні та оборотні.

 

Вивичення матеріалу, поданого в темі 8, передбачає засвоєння таких термінів і понять:


Акціонерне товариство;

венчурне підприємництво;

відкрите акціонерне товариство;

закрите акціонерне товариство;

змішане товариство;

індивідуальне підприємство;

інжиніринг;

лізинг;

підприємництво;

підприємство;

повне товариство;

товариства;

товариство з обмеженою відповідальністю;

франчайзинг.