РОЗРОБКА І ОФОРМЛЕННЯ АРХІТЕКТУРНО-КОНСТРУКТИВНИХ КРЕСЛЕНЬ

До початку розробки креслень необхідно уважно вивчити завдання та вихідні дані для курсового проекту. Відповідно до заданих об'ємно-планувальних рішень за відповідною довідково-нормативною літературою підібрати основні конструктивні елементи проектованого будинку, зробити їхні ескізи з наданням усіх необхідних розмірів і маркування конструкцій.

Роботу над проектом рекомендується почати з розробки ескізів планів поверхів, фундаментів, перекриттів монтажних планів, розрізу, та наприкінці фасаду житлового будинку. Призначення ескізів – уточнення об'ємно-планувального й конструктивного рішення будинку і його окремих частин відповідно до остаточних креслень проекту.

Графічне оформлення: зображень, виконання написів, розмірів позначення матеріалів в перетинах і т.п. повинно відповідати нормативній літературі. Використання в кресленнях ліній різної товщини (основні S = 0,6-0,8мм – лінії видимих контурів на планах, розрізах і деталях; осьові, розмірні, пунктирні – S = 0,2-0,3мм) також підвищує виразність і якості креслень.

Масштаби на кресленнях не вказують.

Над проекціями креслень виконують надписи, висота літер 5мм.

Умовні позначки для виконання проекцій проекту подані у таблицях Б1, Б2 додатка Б.

Розташування креслень на аркушах може бути різним і залежить від розмірів проектованого будинку й прийнятих масштабів.

Проекцію розрізу виконують по сходовій клітці.

На вільних містах аркушу розміщують конструктивні деталі.

Формати аркушів та зразок оформлення штампу наведений на рис. А1 додатка А.

Далі наводяться основні положення щодо розробки, оформлення й змісту креслень.