Декоративні водойми

У парках, садах, на території міста влаштовують декоративні водойми (басейни, фонтани, каскади, канали та ін.). Вони мають невелику глибину, тому при їхньому створенні приділяється увага оформленню не тільки краю басейну, але й його стінок і дна. Для цього використовують кераміку, мозаїку, кольорові бетони. Декоративні басейни використовують разом з фонтанами. У деяких декоративних басейнах розміщують мальовничу водолюбну рослинність, а іноді розводять риб. Скидання води з басейнів здійснюється в міську водостічну мережу і тільки за її відсутності – у каналізаційну систему.

Фонтаниє одним з найкращих прикрас площ, парків, скверів. Фонтани залежно від архітектурного рішення, розташування, можливості забезпечення водою, відпущених засобів на будівництво й експлуатацію можуть бути таких типів: фонтани одноструминні чи багатоструминні; складаються з однієї чи декількох чаш з переливом води через край чаші; зі скульптурою; фонтани-зливи; фонтани-каскади та ін.

Водопостачання фонтанів може здійснюватися різними способами залежно від їхнього призначення, а також вартості електроенергії і води:

· з міського водопроводу зі скиданням води в лоток; з міського водопроводу зі скиданням води у водостічну мережу; з міського водопроводу чи місцевих джерел за допомогою насосу, скидання води здійснюється в міську водостічну мережу;

· за допомогою насосу із спеціального підземного резервуару з водопровідною водоючи водою з місцевих джерел, скидання води здійснюється у тойже резервуар, у даному випадку використовується оборотне водопостачання чи рециркуляція води;

· за допомогою насосу з водойми (при влаштуванні в ньому фонтану), скидання води здійснюється в неї ж; з місцевих джерел, скидання у відкриту водойму.

Для спорожнювання чаші фонтану на зимовий період дно її проектують із ухилом не менше 0,005 до місця випуску води.