З. Зміст роботи

 

Змішувач кормів одновальний СКО-Ф-6 (СКО-Ф-3) має два виконання для використання у комплекті обладнання кормоцехів та як самостійної машини.

Складається з корпуса, мішалки, паро роздільника, розвантажувального шнека, електропривода та шафи керування.

Корпус – це місткість для приготування кормів і база, на якій встановлюється більшість вузлів і механізму агрегату. Зверху корпуса є розвантажувальний та оглядовий люки, що закриваються кришками. У нижній частині корпуса розміщений розвантажувальний шнек, що приводиться в дію мотор-редуктором. У торцових стінках корпуса вварені зрошувачі, через які у змішувач подається вода. Мішалка є головним робочим органом змішувача. Вона перемішує компоненти для приготування кормо сумішок і перемішує їх у зону розвантаження. Це трубчатий вал, до якого приварені стояки і косинці. До стояків, у свою чергу, приварені витки. Цапфи вала впираються на підшипники, закріплені в торцьових стінках корпуса. Мішалка приводиться в дію від електродвигуна через клинопасову передачу і редуктор.

Паророзподільник включає в себе трипозиційний кран, фланець, магістральну трубку і три патрубки. Температуру корму під час запарювання контролюють термометром. На вивантажувальній горловині розвантажувального шнека є засувка з електроприводом.

Для приготування кормових сумішок включають привід мішалки. Потім завантажувальним транспортером подають у змішувач необхідні кормові компоненти. При досягненні 70-80% заповнення завантажувальний транспортер виключається. У випадку приготування запарених кормів відкривають триходовий крана паропроводі подають пару у змішувач. Люки щільно закриті. Температура пари 100-120°С.

Після закінчення запарювання подачу пари припиняють. Зволожують корм через зрошувач. Розвантажувати кормову суміш можна через 10-15 хв. перемішування.

Запарник змішувач С-2призначений для приготування сирих або запарних коренеплодно-концентратних сумішок вологістю 65-80% та вивантаження їх у транспортні засоби.

Змішувач має завантажувальний та розвантажувальний конвеєри, металевий бункер з двома металевими мішалками, вивантажувальний шнек, паророзподільник, електродвигун та пульт керування.

Кормові компоненти конвеєром звантажують у бункер через люк. Максимальне допустиме навантаження не повинно перевищувати 0,8 його місткості. При потребі в процесі змішування у кормо сумішку добавляють воду з трубопроводів.

Змішують кормові компоненти лопатевими мішалками протягом 10-15 хв, потім готову суміш вивантажують у бункер, зачиняють люки, в паророзподільник подвють пару. Тиск пари контролюють манометром (0,07мПа) тривалість запарювання картоплі становить 40-50хв. поява пари крізь зливні патрубки вказує на те, що картопля запарена.

Подачу пари припиняють після витримки 8-10хв у бункері вивантажують картоплю. Якщо картоплю необхідно використовувати у кормовій суміші, то її спочатку запарюють, потім добавляють інші необхідні компоненти, переміщують їх і вивантажують вже готову кормову суміш.

Крім змішувача С-2 промисловість випускає змішувачі С-7 та С-12 у яких більша місткість.