рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Аналз вдвдуваних занять

Работа сделанна в 1997 году

Аналз вдвдуваних занять - раздел Торговля, - 1997 год - Отчеты по практике в Коммерческом банке Аналз Вдвдуваних Занять. Урок Перший. Одинадцятого Грудня Я Була Прису...

Аналз вдвдуваних занять. Урок перший.

Одинадцятого грудня я була присутня на уроц з Основ економки у 11-Б клас Черкасько середньо школи 29.Саме в цей день у мене почалося перше знайомство з цим класом, в якому мен потрбно було через 4 дн проводити самостйно уроки.

Викладач дано дисциплни Наталя Миколавна Чепурна викладала учням тему Грошов розрахунки. Ця дисциплна викладаться у школ в 10-11 класах. У 11-Б клас Основи економки викладаються два рази на тиждень у понедлок та четвер. Схема цього уроку була наступна 1.Викладач переврила присутнсть класу на уроц. У 11-Б клас навчаться 28 чоловк, але 11 грудня на цьому уроц було присутньо лише 25 учнв. 2. Так як урок був суто лекцйного виду, то викладач розглянула та розкрила два питання - сутнсть грошових розрахункв в органзац роботи пдпримств - розрахунков рахунки та порядок х вдкриття в установах банкв. 3. Було обговорене домашн завдання та рекомендована додаткова лтература для бльш досконалого розглядання ц теми для бажаючих.

З мох власних мркувань, клас досить сильний та дти бльш-менш були зацкавлен цим уроком.

Але з мо точки зору, я для себе зробила такий висновок, що потрбно викладати учням не стислий сухий матерал, а надавати дтям цкав приклади та застосовувати елементи гри для акцентування уваги, потрбно щоб учн постйно були не лише присутнми на уроц, а й приймали безпосередню участь у ньому. Урок другий. Дванадцятого грудня мо знайомство з 11-Б класом продовжувалося, але я була присутня вже на уроц з ншо дисциплни. Це був урок з росйсько лтератури, який викладаться два рази на тиджень у ввторок та пятницю.

На цьому уроц було присутньо 26 чоловк, тобто вдсутньо було 2 учн. Викладач Рощна Людмила Михайлвна проводила урок на тему Життя творчсть М.Булгакова. На попереднх уроках учням було надане завдання на 12.12.97р. прочитати роман Мастер Маргарита. саме на цьому уроц я була свдком дуже вражаючо дискус, де учн висловлювали сво враження з приводу цього роману. Мен сподобалося, що учн розглядали не лише образи роману, а й мрковували на вчну тему добра зла. Таким чином, я познайомилася з 11-Б класом я гадаю, що учн поступово почали звикати до мо присутност. для мене дуже важливо було спвставити мо уявлення про викладацтво передачу знань безпосередньо вд викладача до учня на практиц. 4. Пдготовка до проведення уроку. Тема. Тема, яку я викладала називаться Кредитн операц комерцйних банкв. Для того, щоб ефективно працювати над темою, необхдн знання про сутнсть кредиту, банквських закладв, х функц операц.

Тому перед вивченням теми Кредитн операц комерцйних банкв учням пропонуться засвоти так теми Необхднсть суть кредиту, Банквська система.

Комерцйн банки. Остання тема пропонуться учням для того, щоб була зрозумла функця комерцйних банкв як фнансових посередникв. Цл та завдання теми Цл теми 1. Визначити поняття банквський кредит, субкт кредитування, обкт кредитування, кредитор, позичальник, кредитний договр. 2. Засвоти основн принципи кредитування, вмти пояснити х суть та значення. 3. Вмти систематизувати види кредитв, як надаються комерцйними банками. 4. Вмти використовувати знання про види кредитв для аналзу сучасно ситуац кредитування в Укран. 5. Вмти описати процес кредитування. Завдання теми 1. Розгляд засвоння теоретичного матералу щодо сутност кредиту, принципв кредитування, субктв, обктв кредитування, класифкац кредитв, органзац взамовдносин мж кредитором позичальником. 2. Виршення задач пд час проведення навчально гри, що направлен на формування вмнь прийняття ршень щодо надання кредиту 3. Аналз конкретно ситуац, що стосуються аналзу кредитно дяльност укранських комерцйних банкв. 4. Самостйний розгляд окремих питань, як повязан з темою, але не розглядаються пд час аудиторних занять.

Розподл часу по тем Назва теми, що пропонуться до розгляду Кредитн операц комерцйних банкв.

Назва теми обрана у звязку з тим, що пд час роботи над даною темою розглядаються питання сутнсть кредитних операцй, органзаця процесу кредитування, класифкаця банквських кредитв.

Бюджет часу по тем 3 академчн години, з них 2 академчн години вдводяться для лекцйного 1 для практичного заняття. В учбовому заклад, де пропонуться читати курс, академчна година дорвню 45 хвилинам. Викладення теми Урок перший. Орнтовний розподл часу на двох лекцйних заняттях 1. Органзацйний момент 2 хвилини 2. Повдомлення про тему, мету завдання 5 хвилини 3. Викладення нового матералу в форм лекц 65 хвилина 4. Закрплення лекцйного матералу 15 хвилини 5. нструктаж щодо домашнього завдання 3 хвилини Разом 2 уроки по 45 хвилин.

Орнтовний розподл часу на практичному контрольному занятт 1. Органзацйний момент 2 хвилини 2. Повдомлення про тему, мету завдання 2 хвилини 3. Опитування з теоретичних питань теми 15 хвилин 4. Проведення дискус 15 хвилин 5. Проведення тестування 5 хвилин 6. Пдведення пдсумкв заняття 3 хвилини 7. нструктаж щодо домашнього завдання самостйно роботи 3 хвилин Разом 45 хвилин При викладенн уроку були застосован засоби наочност у вигляд схем. Додаток 1,2. Лтература.

Для пдготовки до лекцйного та практичногоконтрольного занятя з теми Кредитн операц комерцйних банкв я пропоную так джерела нформац 1. Положення НБУ Про кредитування, затверджено постановою Правлння НБУ 246 вд 28 вересня 1995 року. 2. Банковский портфель, кн. 1,3 Вд. ред. Ю.И.Коробов, Ю.Б.Рубин, В.И.Солдаткин- М Соминтек, 1994. 3. Грош кредит Пд ред. М Савлука- К Либдь, 1992. 4. КредитованиеПд ред. Гольцберга М. А Хасан-Бек Л.М К Торгово-издательское бюро BHV, 1994. 5. Мирун Н.И Герасимович А.М Банковское обслуживание предприятий и населения- К Национальная академия управления, 1996. 6. Основы банковского дела Пд ред. Мороза А.Н К Либра, 1994. Також пропонуться переглянути перодичн статт, як люструють сучасний стан кредитування в Укран. Педагогчна лтература 1. Галузинський В.М втух М.Б Педагогка теоря та сторя- К. Вища школа, 1995. 2. Немов Р.С Психологя, книга 2 Психология образования, М 1995. 3. Крутецкий В.А. Психология- М Просвещение, 1986. 4. Деловые игры и методы активного обучения, 1 часть Ред. Тащев А.К. и др Челябинск, 1992 Змст теми Тема Кредитн операц комерцйних банкв План 1. Поняття про банквський кредит.

Субкти кредитних вдносин, принципи кредитування. 2. Органзаця кредитних операцй. 3. Класифкаця банквських кредитв. 1. Комерцйн банки посередниками на ринку капталв.

Вони залучають тимчасово вльн грошов кошти перетворюють х з бездйного у функцонуючий каптал. Економчн вдносини, як виникають з приводу надання банками фзичним або юридичним особам грошових коштв з умовою х повернення, називаються банквським кредитом.

Елементами банквського кредиту обкт субкт. Субкт кредитно угоди це учасник конкретних економчних вдносин з приводу надання позики. До них вдносяться кредитор, позичальник, гарант чи поручитель. В кредитних вдносинах завжди бере участь не менше, нж дв сторони позичальник кредитор. Кредитор це субкт, що добровльно надав кредит позичальнику за певних умов. В свою чергу позичальник стороною кредитних вдносин, яка отримала кредит та зобовязана його повернути, сплативши кредитору вдповдну винагороду за його надання.

З цього виходить, що позичальник не власником коштв6 що надаються у позику, а виступа х тимчасовим користувачем. Субктами кредитних вдносин в сфер банквського кредиту виступають господарююч органи, населення, держава банки. Комерцйн банки можуть надавати кредити усм субктам господарсько дяльност, незалежно вд х галузево приналежност, форми власност, але тльки у раз наявност у них реальних можливостей свочасного повернення кредиту та сплати вдсоткв за користування кредитом.

Другим елементом структури кредитних вдносин обкт. Обктом кредитно угоди рч, пд яку надаться позика, чи заради яко укладаться угода. Обктами банквського кредитування виступають товарно-матеральн цнност, витрати виробництва, недостатнсть власних оборотних коштв, кошти у розрахунках, потреба в коштах для здйснення поточних платежв при тимчасових фнансових ускладненнях.

В умовах ринково економки обктом кредитно угоди переважно грош, так як вони загальним ресурсом, за допомогою якого можна купити вс нш ресурси трудов, матеральн, природн тощо. Банквське кредитування фзичних юридичних осб здйснються за жорсткими принципами кредитування. Принципи кредитування можна роздлити на дв групи 1. Загальноекономчн принципи, що вдповдають всм економчним категорям цлеспрямовансть, диференцйовансть. 2. Принципи, що вдображають сутнсть функцй кредиту строковсть, забезпеченсть, платнсть.

Змст принципу цлеспрямованост кредитування поляга в тому, що позики повинн видаватися лише на визначен цл. На практиц цей принцип реалзуться шляхом надання позик на конкретн обкти товарно-матеральн цнност, недостатнсть власних оборотних коштв тощо. Принцип диференцйованост кредитування поляга у наданн кредиту на рзних умовах в залежност вд характеру позичальника, направленост кредиту, кредитного ризику, строку кредитування та нших обставин.

Принцип забезпеченост кредиту означа наявнсть у банка права для захисту свох нтересв, недопущення збиткв вд неповернення боргу через неплатоспроможнсть позичальника. Цей принцип реалзуться банками шляхом надання кредитв пд заставу матеральних ресурсв, цнних паперв чи гарант нших платоспроможних установ. Принцип повернення тю особливстю, що вдрзня кредит як економчну категорю вд нших економчних категорй товарно-грошових вдносин. Вн означа, що кредити надаються тльки на умовах х повернення банку, без повернення кредит не може снувати.

Принцип строковост означа, що кредит повинен бути не просто повернений, а повернений у чтко визначений строк. Принцип платност кредиту означа, що кожний позичальник повинен внести до банку визначену плату за тимчасове запозичення у нього для свох потреб грошових коштв. 2. Одним з формально-правових принципв надання кредитв оформлення вдносин мж кредитором позичальником кредитним договором в письмовй форм. Кредитний договр визнача взамн зобовязання та вдповдальнсть сторн, як не можуть бути змнен в односторонньому порядку без згоди обох сторн, може бути укладений як шляхом складання одного документа, пдписаного кредитором та позичальником, так шляхом обмну листами, телеграмами, пдписаними стороною, яка х надсила.

Сучасний кредитний договр, як правило, ма так роздли 1. Предмет договору. 2. Умови забезпечення кредиту. 3. Зобовязання банку. 4. Зобовязання позичальника. 5. Права банка. 6. Права позичальника. 7. Особлив умови. 8. Юридичн адреси та реквзити сторн.

Для отримання кредиту позичальник звертаться в банк. Форма звернення може бути у вигляд листа, клопотання, заявки, заяви. В документах зазначаться необхдна сума кредиту, його мета, строки погашення та форми забезпечення. Для отримання кредиту в банк також необхдно подати, як правило, так документи свдоцтво про рестрацю юридично особи, статут, установчий договр, картку з зразками пдписв повноважних осб баланс на останню клька попереднх дат, звт про фнансов результати, звт про фнансово-майновий стан пдпримства, довдку з банка про вдсутнсть заборгованост по кредитах, технко-економчне обгрунтування кредитування, бзнес-план, укладен договори на поставку реалзацю товарв послуг, документацю на предмет застави чи гарантю поруку, виписку з розрахункового валютного рахунку про поточн обороти пдпримства, нформацю про ранше отриман кредити.

Процес кредитування складаться з наступних етапв 1. Розглядання заявок на отримання кредиту.

На цьому етап здйснються аналз попереднй вдбр заявок на основ отриманих документв вд потенцйних позичальникв. Псля цього проводиться попередня бесда з майбутнм позичальником, що ма на мет зясувати факти, важлив детал, повязан з заявою на отримання кредиту, визначити сво ставлення до клнта, перспективи його розвитку тощо. 2. Вивчення кредитоспроможност клнта оцнка ризику за позикою, ретельне дослдження фнансового стану пдпримства. 3. Пдготовка до укладення кредитного договору. Визначаються параметри позики вид кредиту, сума, строк, засоби надання погашення, забезпечення, проценти тощо. 4. Укладення кредитного договору, який вдповда вимогам двох сторн. 5. Банквський контроль за виконанням умов кредитного договору в раз появи ризику неповернення кредиту банком прийматься цлий ряд заходв, як забезпечують йому повернення кредиту. 6. Повернення позичальником кредиту разом з процентами. 3. Як ж кредити надаються банками В залежност вд строкв користування розрзняють наступн види кредитв 1. Строков, як подляються на короткостроков до 1 року включно.

Короткостроков кредити можуть надаватись банками у раз тимчасових фнансових труднощв, що виникають у звязку з витратами виробництва та обгу, не забезпечених надходженнями коштв у вдповдному перод середньостроков до 3-х рокв. Можуть надаватися на оплату обладнання, поточн витрати, на фнансування каптальних вкладень довгостроков понад 3 роки. Надаються на формування основних фондв.

Обктами кредитування можуть виступати каптальн витрати на реконструкцю, модернзацю, розширення вже дючих основних фондв, на нове будвництво тощо. 2. Кредити до запитання кредити, як повинн бути повернен на вимогу кредитора.

Строк користування таким кредитом заздалегдь не визначаться. 3. Прострочен кредити, по яким минув встановлений договором строк користування. 4. Вдстрочен кредити кредити, строки погашення яких на основ клопотання позичальника були перенесен на бльш пзнй строк. В залежност вд наявност забезпечення кредити подляються на 1. Забезпечен заставою майном, майновими правами, цнними паперами. 2. Гарантован банками, фнансами чи майном третьо особи. 3. З ншим забезпеченням поручительство, свдоцтво страхово органзац. В залежност вд методу надання банквськ кредити можна класифкувати наступним чином 1. Кредити, надан у разовому порядку. 2. Кредити, надан вдповдно до вдкрито кредитно лн. 3. Гарантйн кредити.

У першому випадку ршення про надання кредиту прийматься окремо по кожному кредиту. При вдкритй кредитнй лн кредити надаються в межах завчасно визначеного лмту кредитування без погодження кожний раз з банком умов його надання.

Гарантйний кредит це банквське зобовязання при потреб надати клнту кредиту визначеного розмру протягом вдповдного пероду. В залежност вд строкв погашення кредити подляють на 1. Кредити, що погашаються водночас по закнченню строку користування ним. 2. Кредити, що погашаються у розстрочку, поступово. 3. Кредити, що погашаються достроково за вимогою кредитора або за заявою позичальника. 4. Кредити з регресю платежв. 5. Кредити, що погашаються псля обумовленого пероду мсяця, кварталу.

За джерелами погашення кредити подляють на 1. Кредити, що погашаються за рахунок коштв позичальника. 2. Кредити, що погашаються за рахунок коштв гаранта. 3. Кредити, що погашаються за рахунок нових кредитв. За характером способом сплати процентв за користування кредитом видляють кредити 1. З фксованою процентною ставкою. 2. З плаваючою процентною ставкою. 3. З оплатою процентв одночасно з отриманням кредиту дисконтний кредит.

В залежност вд форми залучення розрзняють кредити 1. Кредити, надан одним банком. 2. Консорцальн кредити кредити, що надаються консорцумом банкв, дяльнсть якого координу один головний банк. 3. Паралельн кредити в кредитуванн беруть участь 2 або бльше банкв на одних завчасно погоджених умовах. В Укран також Положенням Про порядок формування використання резерву на можлив втрати комерцйного банку передбачена класифкаця кредитв на 5 умовних груп 1. Стандартн. 2. Нестандартн. 3. Сумнвн. 4. Небезпечн. 5. Безнадйн.

Питання для обговорення дискус В умовах економчно невизначеност, кризи значна кльксть банкв, як ведуть ризикову кредитну дяльнсть, мають значн обсяги прострочено та безнадйно заборгованост за позики та проценти по них, що поставило х на межу банкрутства. Однак, т банки, як не схильн були надмрно ризикувати утримували значн лквдн резерви, не використовували х для кредитування тому зазнали значних збиткв.

Питання Чи економчно виправдана ризикова дяльнсть комерцйних банкв ТАКНТак, навть, якщо банк проводить ризикову кредитну дяльнсть, завжди стимул, як вдомо, чим бльше ризик, тим бльше прибутковсть активв. Н, захоплення наданням ризикових кредитв призведе до втрати платоспроможност банком банкрутстваЗавдання, функця банку перетворення у функцонуючий мертвого капталу. якщо в сучасних умовах нема надйних позичальникв, банквська система все одно ма функцонувати. Надання кредитв, що не повертаються, з другого боку, ма ще одну негативну сторону пдпримства неефективно витрачають кошти, в умовах загально кризи нема вдповдальност пдпримств за повернення кредитв.

Питання для контролю. Для розгляду теоретичних питань, х повтору на початку семнарського заняття викладач проводить фронтальне опитування з основних моментв лекц 1. Що таке кредит 2. Що таке банквський кредит 3. Хто може бути субктом банквсько угоди 4. Перечислть обкти банквського кредитування 5. Чим вдрзняються загальноекономчн принципи кредитування вд принципв, що вдображають сутнсть функцй кредиту 6. Принцип строковост повернення що в них загального а що вдмнного 7. Як документи необхдно надати до банку для отримання кредиту 8. Назвть основн моменти кредитного договору. 9. Назвть основн ознаки, за якими класифкуються банквськ кредити Тести, що використовують в процес занять нструкця щодо виконання теств Тести, що пропонуються до виконання, мають на мет закрплення отриманих пд час лекцйного заняття теоретичних знань.

Перед виконанням теств учням рекомендуться повторити питання, що стосуються класифкац банквських кредитв, х визначення, принципв кредитування, субктв обктв кредитних вдносин.

Приблизний час виконання 5 хвилин. 1 варант 1. Встановть вдповднсть мж ознаками класифкац видами кредитв 1. За методами наданняа консорцальний б гарантйний2. За формою залученняв паралельний г стандартний д кредитна лня2. Доповнть речення Принцип диференцйованост кредитування означа, що 3. Визначте основн роздли кредитного договору. 4. Дайте визначення Кредити, надан вдповдно до вдкрито кредитно лн це 2 варант 1. Виберть правильн вдповд В залежност вд форми залучення кредити подляються на а кредити, надан у разовому порядку б споживч кредити в гарантйн кредити г паралельн кредити д кредитна лня консорцальн кредити 2. Дайте визначення Субкт кредитно угоди це 3. Перерахуйте етапи процесу кредитування. 4. Доповнть речення Принцип цлеспрямованост кредитування означа, що 3 варант 1. Виберть правильн вдповд До принципв, що вдображають сутнсть функцй кредиту, вдносяться а принцип диференцйованост б принцип забезпеченост в принцип цлеспрямованост г принцип платност д принцип повернення 2. Дайте визначення Гарантйний кредит це 3. Перерахуйте основн обкти кредитування. 4. Доповнть речення Принцип строковост кредитування означа, що 4 варант 1. Розташуйте етапи процесу кредитування у вдповдному порядку 1 вивчення кредитоспроможност клнта 2 банквський контроль за виконанням умов кредитного договору 3 визначення параметрв позики 4 розглядання заявок на отримання кредиту 5 укладання кредитного договору 6 повернення позичальником кредиту 2. Дайте визначення Паралельний кредит це 3. Дайте перелк основно документац, яку пода позичальник в банк разом з кредитною заявою. 4. Доповнть речення Принцип забезпеченост кредиту означа, що Вдповд на тестов завдання питання1 варант2 варант3 варант4 варантКльк. балв за вдповдь1. 1 б, д2 а, вг, б, г, д4, 1, 3, 5, 2, 612. кредит надаться на рзних умовах в залежност вд характеру позичальника, направленост кредиту т. н. Учасник конкретних економчних вдносин з приводу надання позикиБанквське зобовязання при потреб надати клнту кредит визначеного розмру протягом вдповдного перодуКредит, в наданн якого беруть участь деклька банкв на одних завчасно погоджених умовах13. 1. Загальн положення. 2. Права та обовязки позичальника. 3. Права та обовязки банка. 4. Вдповдальнсть сторн. 5. Порядок розглядання спорв. 6. Строк д договору. 7. Юридичн адреси сторн х реквзити.1. Розгляд заявок на отримання кредиту. 2. Вивчення кредитоспроможност клнта. 3. Визначення параметрв позики. 4. Укладення кредитного договору. 5. Банквський контроль за виконанням умов кредитно угоди. 6. Повернення позичальником кредиту разом з процентами. Товарно-матеральн цнност, витрати виробництва, кошти у розрахунках, недостатнсть власних оборотних коштв тощоСвдоцтво про рестрацю юридично особи, Статут, Установчий договр, баланс, звт про фнансов результати, ТЕО, документаця на предмет застави чи гарантя, поручительство24. Кредит, який надаться у межах завчасно визначеного лмту кредитування без погодження кожний раз з банком умов його наданняПозики повинн видаватися лише на визначен цл, пд конкретн обктиКредит повинен бути повернений у чтко визначений строкКредит повинен надаватися пд заставу матеральних ресурсв, цнних паперв чи гарант нших кредитоспроможних установ1 Завдання для самостйно роботи 1. Написати реферат на тему Джерела формування кредитних ресурсв комерцйних банкв Формуються вмння орнтування в джерелах нформац, видлення в текст головно думки, пдведення пдсумкв. 2. Побудувати структурно-логчну схему Механзм кредитування банками свох клнтв, де зобразити вс етапи умови кредитування.

Формуються вмння видлення звязкв мж структурними елементами, аналз т чи ншо ситуац при кредитуванн, узагальнення отриманих теоретичних знань. 3. Ознайомитися з формою кредитного договору, що прийнята положенням НБУ Про кредитування, його основними положеннями.

Формуються вмння працювати самостйно, орнтуватися в джерелах нформац, зокрема, нормативних актах. 5.ндивдуальна характеристика учня. 5.1.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Отчеты по практике в Коммерческом банке

В кожному клас навчаться в середньому 25-30 чоловк. Школа нада освту до з 1 по 11 класи. Школа ма 4 поверхи. На першому поверс розташований спортивний зал, дальня, гардероб, класи, в яких навчаються школяр молодшо школи, тобто…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Аналз вдвдуваних занять

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Дослдження бографчним методом
Дослдження бографчним методом. Цим методом я розглядаю учня 11-Б класу Голишева Дениса Олеговича. Голишев Денис Олегович народився 26 травня 1981 року в мст Черкаси. Зараз навч

Аналз свох обмежень
Аналз свох обмежень. Вдповвши на 110 питань пдсумувавши загальну кльксть по кожному стовпчику, ми отримали дану таблицю. Лист вдповдей Голишева Дениса Олеговича 22.12.97 р. Кльксть балвСильн

Пдготовка письмового звту та матералв до нього
Пдготовка письмового звту та матералв до нього. письмова 11.12.97р.6. Складання диференцйованого залку усно 22.12.97р. Студент - практикант пдпис дата Загальна характеристика бази практики.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги