Апаратура. Техніка і методика галотерапії

Галотерапию проводять за груповою чи індивідуальною методикою. У першому випадку процедури здійснюють одномоментно для 4-10 хворих у спеціально обладнаних приміщеннях, приміщеннях, стелі та стіни покриті плитами хлориду натрію. Повітря в таку камеру надходить через галогенератора (АСА01.3 та ін), усередині якого створюється хаотичне рух кристалів хлориду натрію в повітряному потоці (так званий "киплячий шар"). Відомі і інші способи отримання сухих аерозолів хлориду натрію.
Під час процедури у приміщеннях хворі знаходяться у зручних кріслах, їх одяг повинен бути вільним і не ускладнювати вдих і видих. Використовують 4 режиму галотерапії з концентрацією аерозолю відповідно 0,5-1,0; 1-3; 3-5 і 7-9 мг/м3. Їх вибір визначається ступенем порушення бронхіальної прохідності. Перший режим використовують у хворих емфіземою і бронхіальною астмою, другий - при хронічних неспецифічних захворюваннях легенів зі зниженим об'ємом форсованого видиху до 60% від належного, третій - понад 60% від належного, четвертий - при бронхоектатичній хворобі і муковісцидозі. Процедура може супроводжуватися трансляцією спокійної музики.

Індивідуальну галотерапию здійснюють за допомогою галоингаляторов ГИСА01 і апаратів для галотерапії АГТ01. Оптимальним є проведення процедури в індивідуальному галобоксі

Галотерапию дозують по рахункової концентрації аерозолю, продуктивності галогенератора і часу впливу. Процедури тривалістю 15-30 хв проводять щодня. Курс лікування складається з 12-25 впливів.