Загальні терміни

Автомобільно-залізничні перевезення комбіновані перевезення залізничним і автомобільним транспортом.

В англійській мові термін "контрейлерні перевезення " стосується не комбінованих перевезень взагалі, а конкретно — перевезень автомобіль­них напівпричепів залізницею.

Вантажне відправлення вантаж, відправлений на підставі одно­го договору про перевезення.

У комбінованих перевезеннях даний термін може використовува­тися з метою статистичного підрахунку вантажних одиниць або авто­транспортних засобів. Під об'єднанням кількох вантажних відправлень у повну партію мається на увазі концентрація й укрупнення вантажних партій.

Вертикальний метод навантаження і розвантаження («LО-LО» — lift-оп-lift-off) навантаження і вивантаження ІТО з використанням піднімального устаткування.

Горизонтальний метод навантаження та розвантаження («RО-RО» — rоll-оп-roll-оff) навантаження чи розвантаження автотранс­портних засобів або ІТО з вагона на судно або з судна на їхніх власних колесах або колесах, якими вони оснащуються для цієї мети. У випадку «рухомого шляху» самі автотранспортні засоби в'їжджають на залізничну платформу чи з'їжджають з неї.

Інтермодальні перевезення послідовне перевезення вантажів двома чи більше видами транспорту в одній і тій самій вантажній одиниці або автотранспортному засобі без перевантаження самого вантажу при зміні виду транспорту.

Комбіновані перевезення Інтермодальні перевезення, у межах яких значна частина європейського рейсу припадає на залізничний, внут­рішній водяний або морський транспорт, будь-який початковий і/або кін­цевий відрізок шляху, на якому використовується автомобільний транс­порт, є максимально коротким.

Логістика — процес організації ланцюга матеріально-технічного забезпечення та керування цим ланцюгом у найширшому розумінні.

Даний ланцюг може охоплювати як постачання сировини, необ­хідної для виробництва, так і керування матеріальними ресурсами на під­приємстві, доставляння на склади й у розподільні центри, сортування, перероблення, упакування й остаточний розподіл у місцях споживання.

Межа відповідальності максимальна грошова сума, виплачува­на перевізником вантажовідправникові за будь-яке ушкодження вантажу чи його втрату, за які перевізник відповідає за договором про перевезен­ня. Гранична сума визначається за домовленістю або відповідно до закону.

Морські перевезення на невелику відстань перевезення ванта­жів морем між портами, розміщеними в Європі, а також між європейськи­ми портами і портами, розташованими в неєвропейських країнах, омива­них замкненими морями, якими проходять кордони європейських країн.

Мультимодальні перевезення перевезення вантажів двома або більше видами транспорту.

Несупроводжувані комбіновані перевезення перевезення авто­транспортних засобів або інтермодальних транспортних одиниць (ІТО, див. IV) без водія з використанням іншого виду транспорту (наприклад, поромів або поїздів).

Перевалювання переміщення ІТО з одного виду транспорту на інший.

«Рухомий шлях» (RоLа) перевезення укомплектованих автотра­нспортних засобів з використанням горизонтального методу навантаження чи розвантаження на залізничних платформах зі зниженою підлогою.

Супроводжувані комбіновані перевезення перевезення укомпле­ктованих автотранспортних засобів у супроводі водія з використанням ін­шого виду транспорту (наприклад, поромів або поїздів).

Фідерні перевезення морські перевезення на невелику відстань між, щонайменше, двома портами з метою згрупування (розподілу) ван­тажів (звичайно контейнерів) в одному з цих портів для перевезення у від­критому морі чи після такого перевезення.