Контрейлерні перевезення

Контрейлерні перевезення — це комбіновані пере­везення, які переважно здійснюються автомобільним і залізничним транс­портом. Сутність технології контрейлерних перевезень полягає в інтегруванні в єдину транспортну систему засобів автомобільного та залізничного транспорту. Змішані перевезення сполучають у єдиному транспортному лан­цюгу два домінуючі види наземного транспорту — автомобільний і заліз­ничний. Контрейлерні перевезення на ринку транспортних послуг приваб­люють можливістю реалізувати принцип "від дверей до дверей". При контрейлерних перевезеннях як вантажні одиниці використовуються обмінні кузови і напівпричепи, а також повні автопоїз­ди-тягачі з напівпричепами або автомобілі з причепами.

У процесі контрейлерних перевезень доставляння вантажів заліз­ницею виконується, як правило, маршрутними поїздами за жорстким роз­кладом. Кожен поїзд курсує між двома вантажними терміналами. У контрейлерні поїзди включаються пасажирські вагони для розміщення водіїв і обслуговуючого персоналу.

При міжнародних контрейлерних перевезеннях маршрути руху поїздів організовуються так, щоб кількість і тривалість зупинок для до­тримання митних формальностей були мінімальними. Це, зокрема, досяга­ється за рахунок виконання митних процедур у пунктах технічного обслу­говування вагонів при виконанні операцій навантаження і розвантаження.

Залежно від вантажних одиниць, які перевозяться, застосовуються різні типи рухомого складу та технічне обладнання вантажних терміналів.

Велику увагу розвитку змішаних перевезень приділяють такі між­народні організації, як Європейська Економічна Комісія ООН та Міжна­родний союз автомобільного транспорту (МСАТ). При МСАТ діє спеціа­льна комісія зі змішаних перевезень. Важливу роль у розвитку цього виду перевезень відіграє Міжнародний союз компаній зі змішаних автомо­більно-залізничних перевезень (UIRR.). До нього входять автомобільні пе­ревізники, транспортно-експедиційні фірми, підприємства-виробники транспортної техніки, а також представники європейських залізниць.

 

¨ ¨ ¨ ¨ ¨