Організація транспортного і складського обслуговування виробництва

Безперебійна і добре організована робота транспортного господарства підприємства відіграє важливу роль у високопродуктивному функціонуванні основного виробництва.

По територіальному признаку транспорт на підприємстві поділябть на: внутрішній і зовнішній.

Внутрішній – призначений для перевезення вантажів між цехами і складами, зовнішній – для доставки вантажів на підприємство та вивіз готової продукції і відходів.

Транспортне господарство складається з транспортних засобів – автомобілі, прицепи, локомотиви, вагони, трактори і обладнання загальнозаводзького призначення – гаражі, депо, ремонтні майстерні, рейсові шляхи.

Перевезення вантажів, навантажувально-розвантажувальні і експедиційні операції є основними функціями транспорту і його робота впливає безпосередньо на хід виробництва і продукції. Від роботи транспорту залежить випуск продукції.

Затрати на транспортно-складське господарство займають в деяких підприємствах 20-30 %. В зв’язку з цим основним завданням транспортного господарства є безперебійне транспортування вантажів при повному використанні транспортних засобів і мінімальній собівартості (с/в) транспортних операцій. Це можна досягнути шляхом правильної організації транспортного господарства, чіткого планування його роботи, підвищення рівня навантажувально-розвантажувальних робіт, впровадження ефективних форм господарювання.

Склад транспортного господарства підприємства залежить від характеру випускаючої продукції, виробничої структури, типу і масштабів виробництва.