Перевезення вантажів у міжнародному вантажному сполученні між країнами- учасницями СМГС

Перевезення вантажів у міжнародному сполученні здійснюються згідно з:

Угодою про міжнародне вантажне сполучення (СМГС) і Службовою Інструкцією до СМГС (СІ до СМГС) із змінами та доповненнями;

Правилами користування вагонами у міжнародному вантажному сполученні (ППВ);

Правилами про розрахунки у міжнародному пасажирському та вантажному сполученні (ПоР);

Учасниками зазначених міжнародних угод є залізниці таких країн:

 

Республіки Азербайджан СМГС
Республіки Беларусь СМГС, ППВ, ПоР
Республіки Болгарії СМГС, ППВ, ПоР
Угорської Республіки ППВ, ПоР
В'єтнам СМГС, ПоР
Республіки Грузія СМГС, ПоР
Ісламської Республіки Іран СМГС
Республіки Казахстан СМГС, ППВ, ПоР
Китайської Народної Республіки СМГС, ППВ, ПоР
Корейської Народно-демократичної Республіки СМГС, ППВ, ПоР
Республіки Киргистан СМГС, ППВ, ПоР
Латвійської республіки СМГС, ППВ, ПоР
Литовської республіки СМГС, ППВ, ПоР
Республіки Молдова СМГС, ППВ, ПоР
Монголії СМГС, ППВ, ПоР
Республіки Польща СМГС, ППВ, ПоР
Російської Федерації СМГС, ППВ, ПоР
Румунії ППВ, ПоР
Словацької республіки ППВ, ПоР
Республіки Таджикистан СМГС, ППВ, ПоР
Туркменистану СМГС
Республіки Узбекистан СМГС
України СМГС, ППВ, ПоР
Естонської республіки СМГС, ППВ, ПоР

 

Залізниці Словаччини, Угорщини і Румунії не є учасниками Угоди СМГС, але застосовують його положення (за окремими угодами).

Перевезення вантажів між зазначеними країнами від станції відправлення до станції призначення здійснюються за накладними СМГС з наданням необхідної кількості додаткових екземплярів дорожньої відомості ¾ двох екземплярів для залізниці відправлення і по одному екземпляру для кожної транзитної залізниці.

Для виконання митних та інших правил на всьому шляху перевезення вантажу відправник повинен прикласти до накладної всі необхідні супровідні документи: вантажну митну декларацію, рахунок-фактуру, ветеринарне або карантинне свідоцтво і т.ін.

Перевезення вантажів між країнами-учасницями СМГС у міжнародному залізнично-поромному сполученні між Україною та Болгарією через поромну переправу Іллічівськ-Варна здійснюється у відповідності до Правил перевезень вантажів у вагонах в міжнародному прямому залізнично-поромному сполученні між Україною та Республікою Болгарією (Правила МПЖС) за умовами СМГС.

Перевезення вантажів між країнами-учасницями СМГС в міжнародному залізнично-поромному сполученні між Україною та Грузією через поромну переправу Іллічівськ-Батумі/Поті тимчасово, до розробки Правил перевезень вантажів у вагонах в міжнародному залізнично-поромному сполученні між Україною та Грузією, здійснюються за умовами СМГС згідно з "Временним соглашением о перевозке грузов в вагонах в международном прямом железнодорожно-паромном сообщении между Украиной и Грузией".

Перевезення вантажів між країнами, які належать до різних міжнародних залізничних транспортних прав, здійснюються з переоформленням накладних транзитною залізницею, яка застосовує два транспортних права.

Перевезення вантажів з країни, у якій застосовується тільки СМГС, до країни, у якій застосовується тільки ЦІМ, транзитом по Польських, Словацьких, Болгарських, Румунських і Угорських залізницях, оформлюються перевізними документами СМГС до відповідної польської, словацької, болгарської, румунської, угорської вхідної прикордонної станції, де повинно засобами цієї залізниці провадитися переоформлення відправки в країну кінцевого призначення.

Перевезення вантажів із країни, в якій застосовується тільки ЦІМ, до країни, в застосовується тільки СМГС, транзитом по Польських, Словацьких, Болгарських, Румунських, Угорських залізницях, оформлюється перевізними документами ЦІМ до відповідної польскої, словацької, болгарської, румунської, угорської вихідної прикордонної станції, де повинне засобами цієї залізниці провадитися переоформлення відправлення в країну кінцевого призначення.