Оформлення і видача дозволів на поїздку по територіях іноземних держав

Порядок оформлення і видачі дозволів на поїздку територіями іноземних держав при виконанні перевезень вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, їх обміну та обліку (Порядок) розроблено відповідно до положень міжурядових Угод про міжнародне автомобільне сполучення, що укладені урядом України з урядами іноземних держав (Угоди).

Цим документом визначається порядок оформлення і видачі дозволів на поїздку територіми іноземних держав при виконанні перевезень вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні українськими перевізниками, обмін бланків дозволів України на іноземні, облік іноземних дозволів.

Перевезення вантажів автомобільним транспортом територіями іноземних держав або транзитом через їх території виконуються українськими перевізниками відповідно до положень міжурядових Угод на основі належним чином оформлених дозволів, якщо інший порядок не передбачений положеннями Угод.

Кількість (контингент) дозволів на наступний рік визначається на засіданнях Змішаних Комісій, створених компетентними органами країн – Договірних Сторін двосторонніх міжурядових Угод. Щорічний контингент дозволів доводиться до Служби міжнародних автомобільних перевезень Українського державного підприємства з обслуговування іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів (СМАП УДП “Укрінтеравто­сервіс”).

Обмін українських бланків дозволів на іноземні за дорученням Міністерства транспорту України здійснює Державний департамент автомобільного транспорту.

Додаткову потребу в іноземних дозволах (додатково до встановленої квоти) для українських перевізників визначає Державний департамент автомобільного транспорту, виходячи з даних, що надаються СМАП УДП “Укрінтеравтосервіс” щоквартально.

Замовлення на виготовлення українських бланків дозволів здійснює СМАП УДП “Укрінтеравтосервіс”.

Щорічно Міністерство транспорту України та Державний департамент автомобільного транспорту, за участю Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України (АсМАП України), встановлюють обмеження по забезпеченню дозволами на поїздку територіями іноземних держав деяких категорій українських перевізників і автотранспортних засобів при виконанні перевезень вантажів автомобільним транспортом в міжнародному сполученні.

Розподіл іноземних бланків дозволів, а також їх передачу для оформлення та видачі вітчизняним перевізникам (крім 15% резерву Міністерства транспорту України та Державного департаменту автомобільного транспорту) здійснює СМАП УДП “Укрінтеравтосервіс” через свої структурні підрозділи – відділення служби міжнародних автомобільних перевезень (далі відділення СМАП). Контроль за використанням отриманих дозволів, а також їх отриманням після використання від українських перевізників здійснює СМАП УДП “Укрінтеравтосервіс” через свої структурні підрозділи – відділення СМАП, що працюють в пунктах пропуску через державний кордон України. Контроль за оформленням та видачею іноземних дозволів та дотриманням квартального квотування за дорученням Міністерства транспорту здійснює Державний департамент автомобільного транспорту.

СМАП УДП “Укрінтеравтосервіс” відповідає за дотримання квотування квартальної квоти іноземних дозволів в пунктах видачі дозволів (ПВД) та рівномірного розподілу їх протягом кварталу і щомісячно надає Мінтрансу та Державному департаменту автомобільного транспорту інформаційний звіт із зазначенням номерів оформлених дозволів.

Розподіл 15% бланків іноземних дозволів з резерву Міністерства транспорту України та Державного департаменту автомобільного транспорту через “Укрінтеравтосервіс” здійснюється на основі письмового доручення Міністерства транспорту України або за його дорученням письмовим дорученням Державного департаменту автомобільного транспорту. 15% резерву іноземних дозволів знаходиться на зберіганні в Державному департаменті автомобільного транспорту і використовується:

· для забезпечення українських перевізників дозволами при критичній ситуації в пунктах пропуску через державний кордон України, а саме – при тимчасовій відсутності іноземних дозволів в пунктах пропуску;

· для забезпечення перевізників, що здійснюють ввезення придбаних автомобілів на територію України;

· для забезпечення (в окремих випадках) українських перевізників, які виконують перевезення без заїзду на територію України;

· для забезпечення українських перевізників, які здійснюють за свій рахунок перевезення гуманітарної допомоги, якщо положеннями міжурядової Угоди про міжнародне автомобільне сполучення не передбачено звільнення від отримання дозволу;

· для забезпечення українських перевізників, що їдуть автомобілями-тягачами за придбаними напівпричепами або за автомобілями, що вийшли з ладу.

 

¨ ¨ ¨ ¨ ¨