Внески сторін у спільну діяльність, їх оцінка і правовий режим

Порт і Підприємство визначають склад і розмір своїх внесків у спільну діяльність, що здійснюються шляхом внесення коштів і/чи майна, включаючи нематеріальні активи (право користування землею й іншими природними ресурсами, ноу-хау, технології, програмне забезпечення обчислювальної техніки тощо).

Внески коштів здійснюються як у національній, так і в конвертованій іноземній валюті. Внески в іноземній валюті оцінюються в гривнях по курсу Національного банку України на момент перерахування коштів.

Вартість майна визначається сторонами за справедливою (ринковою) ціною, яка розраховується відповідно з існуючими методиками оцінки вартості майна, та порядком, встановленим Фондом державного майна України. Вартість нематеріальних активів оцінюється експертно.

Майно сторін, що використовується при здійсненні спільної діяльності, залишається власністю цих сторін і відбивається в їхньому балансі в порядку, установленому чинним законодавством України.

Майно Порту передається Підприємству як стороні, уповноваженій на ведення загальних справ, у тимчасове користування на термін дії договору без права розпорядження ним. Передача майна підтверджується оформленням двостороннього акта приймання-передачі.

При необхідності придбання рухомого майна для використання його в спільній діяльності, відповідні витрати здійснюються за рахунок власних коштів однієї із сторін.

Придбання майна за рахунок коштів спільної діяльності до розподілу прибутку між сторонами договору не допускається.

При будівництві об'єктів нерухомості, реконструкції і модернізації інфраструктури порту, що забезпечує нормальне здійснення спільної діяльності, допускається спільне часткове фінансування капітального будівництва за умови, що воно здійснюється з власних коштів кожної із сторін. Створене в такий спосіб нерухоме майно на час дії даного договору є загальною власністю сторін і відображається у їх балансі по вартості
відповідної частки в спільному фінансуванні будівництва з умовою
обов'язкового викупу Портом частки, що належить Підприємству,
після припинення дії договору в порядку, передбаченому договором.

Кошти, витрачені Портом і Підприємством на придбання рухомого
майна чи будівництво об'єктів нерухомості, призначених для використання в спільній діяльності, збільшують суму внеску кожного з них у спільну діяльність. Витрати кожної із сторін на зазначені цілі повинні бути визнані іншою стороною, що підтверджується додатковою угодою, яка після взяття її на облік податковим органом є невід'ємною частиною цього договору.

Розрахунок податкових амортизаційних відрахувань на майно, включаючи нематеріальні активи, які амортизуються, передане у спільну діяльність, здійснюється Підприємством згідно з діючими нормативами відрахувань, виходячи з вартості зазначеної в балансі власника майна, окремо по Порту і Підприємству. Амортизаційні відрахування відносяться Підприємством на валові витрати спільної діяльності і перераховуються власникам майна.

Ремонт, інше поліпшення майна, переданого у спільну діяльність, здійснюються сторонами, виходячи з графіків капітального і планово-попереджувального ремонтів майна Порту і Підприємства, затверджених відповідними службами сторін.

Витрати на ремонт, поліпшення і модернізацію устаткування, переданого сторонами в спільну діяльність, у частині, віднесеній відповідно до діючих вимог податкового обліку на валові витрати, здійснюються за рахунок засобів спільної діяльності. Частина витрат, що залишилася, відшкодовується за рахунок коштів власника майна і збільшує вартість його внеску в спільну діяльність, що відображається Підприємством у відповідних формах звітності.

Експлуатація майна здійснюється Підприємством відповідно до чинних нормативних актів, що встановлюють правила технічної експлуатації майна, безпеки праці, пожежної безпеки й інші.

Режим експлуатації майна, що належить Порту, встановлюється за узгодженням з Портом з урахуванням фактичного технічного стану цього майна.

Повернення однією із сторін майна, переданого за даним договором у спільну діяльність, можливе тільки у випадку припинення договору або за згодою іншої сторони. При поверненні майна Підприємство забезпечує її справний стан або компенсує вартість відновлення, обумовлену експертним шляхом, за винятком випадків, коли стан техніки при передачі є результатом природного зносу, що встановлюється спільно призначеними експертами.

Відповідальність за збиток, заподіяний однією із сторін майну іншої сторони, несе винна сторона.

При відмові винної сторони відшкодувати заподіяний нею збиток, сторона, що зазнала збиток, вправі здійснити роботи по відшкодуванню збитку за свій рахунок з наступним стягненням понесених витрат із прибутку, що належить винній стороні за результатами спільної діяльності, або в судовому порядку, якщо зазначеного прибутку недостатньо для компенсації витрат по
відшкодуванню збитку.