При виконанні авіаційних робіт

1. Об'єктом цього виду обов'язкового страхування є майнові інтереси страхувальника, які виникають внаслідок зобов'язання відшкодовувати в порядку, встановленому законодавством завдані третім особам збитки під час виконання авіаційних робіт.

2. Конкретні умови цього виду обов'язкового страхування визначаються договором обов'язкового страхування, який посвідчуеться полісом.

3. Страхувальником з цього виду обов'язкового страхування є виконавець авіаційних робіт, що експлуатує повітряне судно на законних підставах.

4. Страховим випадком вважається авіаційна подія за участю повітряного судна страхувальника, внаслідок якої настає його цивільна відповідальність за заподіяну шкоду життю та здоров'ю третіх осіб, їхньому майну, майну юридичних осіб.

5. Страхова сума (ліміт відповідальності страховика), встановлена договором з цього виду обов'язкового страхування, для польотів, виконуваних у межах України, не повинна бути меншою ніж:

· для повітряного судна з максимальною злітною вагою до 2000 кілограмів — 200000 гривень;

· для повітряного судна з максимальною злітною вагою від 2001 до 6000 кілограмів — 500000 гривень;

· для повітряного судна з максимальною злітною вагою понад 6000 кілограмів — 1000000 гривень.

Для міжнародних польотів страхова сума (ліміт відповідальності страховика) встановлюється у межах, передбачених міжнародними угодами або законодавством країни, на території якої виконуються авіаційні роботи.

6. У разі коли загальний розмір шкоди за одним страховим випадком перевищує зазначений розмір страхової суми, відшкодування кожній потерпілій третій особі пропорційно зменшується.

7. У разі настання страхового випадку страхувальник зобов'язаний у термін, установлений договором з цього виду обов'язкового страхування, письмово повідомити страховика про настання страхового випадку та надати страховику оригінали (або нотаріально засвідчені копії) таких документів:

¨ страхового поліса;

¨ платіжного доручення про сплату страхових внесків;

¨ посвідчення (сертифікат) про придатність повітряного судна до польотів;

¨ завдання на політ,

¨ страхового акта (сертифіката);

¨ документів реєстрації авіаційної події, що сталася з повітряним судном, включаючи польотне завдання;

¨ письмової претензії до страхувальника від третіх осіб або правонаступників;

¨ рішення судових органів (або його копію) про відшкодування страхувальником збитків потерпілим третім особам.

8. Страховий тариф з цього виду обов'язкового страхування на один рік не повинен перевищувати 1 відсотка страхової суми, визначеної договором обов'язкового страхування.

 

¨ ¨ ¨ ¨ ¨