Передмова

Розвиток економіки України, використання потенціалу промисловості, аграрного виробництва в умовах ринкових взаємовідносин, співробітництва з державами-сусідами та пожвавлення життєдіяльності суспільства привели до масової автомобілізації усіх верств населення.

Автомобільний транспорт має важливе значення в загальній транспортній системі нашої країни. Автомобілі широко застосовуються в народному господарстві. Вони використовуються для доставки різної сировини на промислові підприємства і вивозу з підприємств готових виробів, різного роду конструкцій при будівництві будівель та інших споруд, а також для масових перевезень сільськогосподарської продукції. Велику роль відіграє автомобільний транспорт при перевезенні пасажирів.

Для повного забезпечення потреб народного господарства в перевезенні вантажів та пасажирів необхідно значно поліпшити організацію технічної підготовки автомобілів до експлуатації. Ці заходи дозволять значно знизити витрати часу на простої автомобілів при технічному обслуговуванні та поточному ремонті, знайти найефективніші шляхи підвищення рівня використання наявних матеріальних та трудових ресурсів. Крім того, необхідно зменшити забруднення довкілля автомобільним транспортом шляхом практичного впровадження в Україні дії Європейських екологічних стандартів щодо автомобільного транспорту.

Для зменшення залежності України від імпорту нафтопродуктів та пом’якшення наслідків майбутнього паливно-енергетичного дефіциту необхідно проводити розробки технологій та широкого впровадження альтернативних палив, в тому числі з відновлювальних джерел.

Велике значення має впровадження міжнародних стандартів щодо вимог до будови автомобіля, технічної експлуатації і безпеки дорожнього руху. Крім того, кожна країна додатково впроваджує до нормативної бази діяльності свої вимоги, визначає загальні засади стратегічного розвитку систем управління, реформування та регулювання на автомобільному транспорті.

Вирішення цих питань залежить переважно від професійних здобутків інженерних кадрів.

Професійний ріст інженерів з транспорту потрібний для задоволення як потреб особистості, так і потреб суспільства вцілому. Потреби суспільства визначені тим, що природно-ресурсна ситуація в Україні вимагає досвідчених професійно підготовленх працівників для забезпечення продуктивної зайнятості населення. Висока кваліфікація інженерних працівників необхідна для побудови сучасної економічно розвинутої країни. Це зумовлено тим, що кваліфікація інженерів – один з показників науково-технічного потенціалу України.

Підсумовуючи сказане, слід зазначити, що найважливішим результатом роботи інженерів з транспорту є безпека транспортних засобів у дорожньому русі, загроз і небезпек, які можуть виникнути в процесі їх експлуатації.

Вклад авторів:

Косюр Г.М. – 50%

Марчук Р.М. – 50%