Структура ВНЗ і факультету

Національний університет водного господарства та природокористування являє собою самостійну в юридичному, адміністративному і фінансовому відношенні організацію, призначену готувати спеціалістів з вищою освітою II, III, IV рівнів акредитації.

Наш ВНЗ є вищим технічним навчальним закладом, який був заснований у 1922 році в м. Києві (на той час технікуми мали статус ВНЗ) як інженерно-меліоративний технікум. Протягом років розвивався, удосконалювався і в 1930 році був перейменований у Київський інженерно-меліоративний інститут.

Під час Великої Вітчизняної війни ВНЗ деякий час не працював, багато його випускників, студентів і викладачів загинули.

У 1943 році інститут поновив свою роботу у Києві, а в 1959 році він був переведений у м. Рівне і йому присвоєно назву «Український інститут інженерів водного господарства».

У 1982 році за досягнуті успіхи у підготовці висококваліфікованих спеціалістів для народного господарства інститут було нагороджено орденом «Дружби народів». У цей період і наступні роки у ВНЗ навчались студенти з більше як 30 країн Африки, Азії, Латинської Америки.

У 1994 році інституту було надано статус академії, а в 1998 році державна академія була перейменована в Рівненський державний технічний університет.

Колектив ВНЗ, підтриманий Рівненською облдержадміністрацією і обласною радою, вийшов із клопотанням перед Кабінетом Міністрів України про зміну статусу на всеукраїнський.

Розпорядженням Кабінет Міністрів України від 13 березня 2002 року за №115-Р Рівненський державний технічний університет перейменовано в Український державний технічний університет водного господарства та природокористування, Указом Президента України від 13 травня 2004 року за № 540/2004 університету надано статус Національного.

ВНЗ очолює ректорат на чолі з ректором. Навчання студентів здійснюється в інституті водного господарства на 8 факультетах, у навчально-консультаційних центрах в містах Гурзуф (АР Крим), Прилуки (Чернігівська область), Слов’янськ (Донецька область), Виноградово (Закарпатська область). Підготовка фахівців ведеться за 15 напрямками та 27 спеціальностями (бакалавр, магістр).

Кафедри, як правило, очолюють доктори наук, професори. При науковій частині працює три Ради по захисту кандидатських, докторських дисертацій. Працює чудова бібліотека на 800 тис. томів літератури, спортивна база із сучасним стадіоном. Для лікування і оздоровлення студентів працює медичний пункт і профілакторій. Практично всі студенти забезпечуються місцями в гуртожитках університету.