Теоретичні відомості по темі

Запровадження КТСОНП передбачає досягнення відповідності стандартам Європейської системи освіти, яка виходить із знань, умінь та навичок, що є надбанням випускника ВНЗ, а також забезпечення «прозорості системи вищої освіти та академічного і професійного визнання кваліфікацій.

Основні види навчальної діяльності студентів у ВНЗ можна розділити на три компоненти.

(3)

де Рауд – визначається навчальним планом і програмою дисциплін, що вивчаються. Вона регламентується розкладом;

Рпозааудиторна обов’язкова – являється логічним завершенням аудиторних занять. Затрати часу не регламентуються розкладом. Режим і час роботи вибирає сам студент. Безпосереднього контролю викладачів немає, але результати аналізуються і оцінюються педагогом;

Рпозааудиторна творчапов’язана з глибоким і всебічним вивченням дисциплін по спеціальності. Цей вид діяльності не входить в навчальний план і має яскраво виражений творчий характер. Ця діяльність направляється і коректується викладачем.

При оцінці результатів контролю знань студентів викладач користується критеріями оцінювання, з якими студенти ознайомлюються безпосередньо на практичних заняттях.

Наприклад, студент виявляє особливі творчі здібності, вміє самостійно здобувати знання, без допомоги викладача знаходить та опрацьовує необхідну інформацію, вміє використовувати набуті знання і вміння для прийняття рішень у нестандартних ситуаціях, переконливо аргументує відповіді, самостійно розкриває власні обдарування і нахили, в таких випадках він отримує оцінку А – відмінно в ЄКТС, рівень компетентності високий (творчий). Інший приклад, студент володіє навчальним матеріалом на рівні, вищому за початковий, значну частину його відтворює на репродуктивному рівні (тобто відтворює те, що утрималось в пам’яті), отримує оцінку Е – задовільно.

На занятті бажано провести письмовий контроль засвоєння лекційного матеріалу, начитаного викладачем.