Основні етапи підготовки спеціалістів у ВНЗ

Всі дисципліни, які вивчаються, поділяються на три типи: загальноосвітні, загальноінженерні та спеціальні. Особливо важлива роль у практичній діяльності належить математиці. Інженер повинен вільно володіти математикою, яка дозволяє швидко виводити приблизні розрахунки, передбачати поведінку машини чи механізму. Незамінним Вашим помічником має стати комп’ютерна техніка.

З інших предметів потрібно зупинитися на фізиці. Цей курс сприяє залученню до самостійної творчої роботи, вчить аналізувати явища, що вивчаються, виділяти головні фактори.

Рішення з фізики наближається до моделі наукового фізичного досліду, має в собі крупинку відкриття.

Важлива роль відводиться загальноінженерним дисциплінам.

Батько авіації М.Е.Жуковський висловлювався, що не можна бути хорошим інженером, не вміючи креслити. Креслення має інтернаціональний характер. Воно зрозуміле інженеру будь-якої країни. Тому Вам необхідно вміти проектувати машини і швидко читати креслення.

Про важливість вивчення загальноінженерних і спеціальних дисциплін говорити не доводиться. Без вивчення, серйозного і вдумливого, з Вас ніколи не вийде грамотний інженер.

У теперішній час стратегія навчання у ВНЗ зводиться до насичення дисциплін, що вивчаються, теоретичними знаннями за рахунок деякого скорочення конкретних знань. Така стратегія дозволить молодим спеціалістам швидше пристосуватись до особливостей того чи іншого виробництва.