ГОЛОВНА ПЕРЕДАЧА ТА ДИФЕРЕНЦІАЛ ВАЗ-2106

Крутний, момент від карданної передачі передається на ведучі колеса автомобіля через головну передачу, диференціал і напівосі. Ці механізми встановлені в задньому мосту автомобіля, який складається з двох базових деталей: балки 13 і картера 24 редуктори заднього моста.

Балка 13 заднього моста складається з двох штампованих кожухів, зварених подовжніми швами. До кінців кожухів приварено два сталеві фланці 10, в яких проточені кубла для підшипників 8 і сальників 11 напівосей. З торця у фланцях виконані отвори для болтів кріплення щитів 40 гальмівних механізмів коліс. Ці ж болти з гайками кріплять масловідбивач 3 і пластину 39, яка утримує в кублі фланця підшипник напівосі. Пластина кріплення підшипника напівосі і масловідбивач сполучені між собою гвинтами через прокладку ущільнювача. На кінцях балки заднього моста приварені опорні чашки пружин задньої підвіски і кронштейни для кріплення штанг і амортизацій підвіски. В середній частині балка розширена і має крізний отвір, до задньої сторони якого приварена штампована кришка з розташованим в ній маслоналивним (одночасно і контрольним) отвором, закритим пробкою. До переднього обробленого торця отвору кріпиться болтами картер 24 редуктори заднього моста. Зверху в балку укручений сапун 19 з підпружиненим клапаном. Через сапун порожнину балки сполучається з атмосферою, що виключає підвищення тиску в порожнини балки і попадання в задній міст води і бруду при подоланні водних перешкод. Усередині балки приварені направляючі 15 напівосей, полегшуючі установку напівосей при збірці заднього моста. В нижній частині балки розташований отвір для зливу масла. Воно закрито пробкою з магнітом.

Головна передача складається з пари конічних шестерень 33 і 21, передавальне число яких рівне 4,1 (число зубів у шестерні 21 - 41, а у шестерні 33 -10). Шестерні мають гіпоїдне зачеплення, при якому вісь ведучої шестерні 33 зміщена щодо осі шестерні 21, тобто їх осі не перетинаються, а перехрещуються. Такі шестерні мають складну форму зуба, яка забезпечує той, що одночасне і плавне зачіпляє декількох зубів. Це зменшує навантаження на кожний зуб, збільшує довговічність роботи головної передачі і дозволяє передавати той, що більший крутить момент. Проте така передача вимагає спеціального масла (ТАД-17и).

Диференціал - конічний двохсателітний. Він складається з двох сателітів, розташованих на загальній осі 34, двох напівосьових шестерень 23 і коробки диференціала. Вісь розташована в отворах коробки диференціала і від випадання утримується шестернею 21, яка перекриває отвір в коробці. Півсферична поверхня сателітів спирається на півсферу коробки диференціала. Сателіти знаходяться в постійне зачіпляюче з напівосьовими шестернями 23, циліндрові поясочки яких заходять в отвори коробки диференціала і є їх опорами. Між торцями напівосьових шестерень і коробкою диференціала встановлені опорні шайби 35.

Напіввісь виконана у зборі з фланцем, до якого кріпляться болтами 1 гальмівний барабан і диск заднього колеса.

Висновок: під час лабораторної роботи я вивчив призначення, схему та принцип роботи фрикційного зчеплення карданної передачі; також розглянув призначення та конструкцію головних передач і диференціалів.

 


Лабораторна робота №7