Порядок роботи

1. РТК може працювати в наступних режимах: режим навчання і режим автоматичної роботи.

2. Режим навчання характеризується послідовним записом в СУ інформації про відтворені в МА рухи.

3. Автоматичний режим характеризується багатократним відпрацюваням програми при виконанні реальної технологічної операції.

4. Ввімкніть СУ натиском “ВКЛ” на блоці електроживлення.

5. Режим навчання.

5.1. Натисніть на лицьовій панелі робота кнопку “ВКЛ. ИНДИКА­ЦИИ”.

5.2. При натиснутій кнопці “СТИРАНИЕ” на лицьовій панелі робота натисніть кнопку “ЗаписЬ”.

5.3. Встановіть програмний вимикач “НОМЕР ПРОГРАММЫ” (в положення, задане викладачем). Програми від 1 до 5 наведені нижче.

5.4. Натисніть кнопку “ОБУЧЕНИЕ”. При цьому повинна загорітись відповідна лампочка та цифра на індикаторі “НОМЕР ПРОГРАММЫ”.

5.5. Виведіть модулі у вихідну точку заданої технологічної програми, натискаючи необхідні для цього кнопки на лицьовій панелі робота з набору кнопок 1…23, що визначають координати МГП.

5.6. Запишіть координати вихідної точки, для цього при натиснутій кнопці 24 натисніть кнопку 26.

5.7. Запишіть у випадку необхідності час витримки МЗ в точці, натисніть необхідну кількість разів (від 0 до 9) кнопку “ТАЙМЕР”, що відповідає запису витримки МЗ в точці від 1 до 9 с при масштабі таймера 1 с та від 0,5 с до 4,5 с – при масштабі таймера 0,5 с.

Масштаб таймера не програмується, він встановлюється в автоматичному режимі роботи.

5.8. Для запису команди за заданою програмою на технологічне облад­нання натисніть потрібну відповідну кнопку команди на лицьовій панелі СУ, потім кнопку “ЗАПИСЬ”.

5.9. Запишіть другий крок технологічної програми, натискаючи необхідні для цього кнопки набору кнопок 1…23, виводячи таким чином МЗ і МГП в другу точку програми, потім натисніть кнопку “записЬ”.

5.10. У подальшому, виводячи МЗ і МГП в наступну точку програми та натискаючи кнопку “ЗАПИСЬ”, запишіть послідовно кожен крок технологічної програми, окрім останнього.

5.11. Запишіть останній крок технологічної програми, він повинен відповідати початковій точці програми. Виведіть МЗ і МГП натиском необхідних кнопок 1…23 на лицьовій панелі робота (див. рис. 4.5) у вихідну точку програми та при натиснутій кнопці “КОНЕЦ ПРОГРАММЫ” натисніть кнопку “записЬ”.

5.12. Для запису декількох програм виконайте операції, аналогічні описаним в пп. 5.4….5.11, змінюючи положення програмного перемикача “НОМЕР ПРОГРАММЫ” для кожної програми.

6. Можливий запис дев’яти програм у режимi автоматичної роботи.

6.1. Встановіть програмний вимикач “НОМЕР ПРОГРАММЫ” на необхідний номер.

6.2. Встановіть необхідний масштаб таймера кнопкою “ТАЙМЕР” на лицьовій панелі робота.

6.3. Натисніть кнопку автоматичного режиму роботи. Після цього повинна загорітись лампочка, а на індикаторі “НОМЕР ПРОГРАММЫ” повинна індукуватись цифра, що відповідає номеру, встановленому на програмному перемикачі.

6.4. Натисніть кнопку “пуск”, тоді СУ почне автоматично відтворювати програму, записану в ЗП під відповідним номером, при цьому МА буде працювати за записаною програмою.

6.5. При записі декількох програм можливе виконання будь-якої з них залежно від положення програмного вимикача “НОМЕР ПРОГРАММЫ”.

6.6. Для затримки відпрацювання програми необхідно натиснути кнопку “СТОП”, а якщо необхідно відновити відпрацювання програми, то натисніть кнопку “ПУСК”.

6.7. Задану викладачем програму після виконання її в обох режимах (навчання та автоматичному) здати викладачу.