Пропаганда безпеки

Пропаганда безпеки є важливим інструментом формування правильного сприймання як самих питань безпеки руху автотранспорту і попередження ДТП, так і доведення інформації в цій сфері до виконавців. Завдання з пропагандистської роботи включаються окремим розділом до заходів програм з питань безпеки руху. Повинні використовуватись наступні види пропаганди:

- проведення "Місячників", "Тижнів", "Конкурсів" з питань безпеки руху (у тому числі в рамках міжнародних заходів з пропаганди безпеки руху). Місячник безпеки руху на автомобільному транспорті проводиться щорічно в червні під гаслом "Автобус", серпні-вересні проводиться конкурс-рейд "Увага! Діти на дорозі". Перелік питань, які потребують висвітлення під час проведення "Дня безпеки руху" у додатку 2.

- конференції, семінари, які проводяться не рідше: Міністерством транспорту - одного разу в два роки; Державним департаментом автомобільного транспорту - один раз

на рік; автотранспортними управліннями, Підприємствами, Перевізниками

- два рази на рік.

- інформаційні бюлетені про стан аварійності на автомобільному транспорті, які видаються: Міністерством транспорту - один раз на рік; Державним департаментом автомобільного транспорту - два рази на рік; автотранспортними управліннями, Підприємствами, Перевізниками - один раз на квартал.

- стенди з матеріалами щодо безпеки руху автотранспорту, які розміщуються у класах безпеки руху та інших місцях.

- альбоми, плакати, відеофільми з питань безпеки руху.

- створення методичних матеріалів з вивчення правил поведінки дітей на дорогах для шкільних закладів.

- спеціальні розбори (розгляди) ДТП в трудових колективах.

- особисті розмови працівників служб безпеки руху з працюючими.

- організація проведення занять у шкільних учбових закладах з питань безпеки руху на автомобільному транспорті.

- розміщення найбільш актуальних проблем з питань безпеки руху автотранспорту на сторінках журналів, газет, в Інтернеті.