Методика проведення самостійної роботи

Заняття проводиться в учбовій кімнаті. Після стислого вступу (поняття про клініку внутрішніх хвороб, основні моральні і етичні аспекти, правила охорони праці та техніки безпеки) перевіряється домашнє завдання. Потім проводиться ознайомлення із структурою клініки, правами і обов’язками з погляду медичної етики і деонтології у взаємовідносинах з медичним персоналом, хворими, між собою. Обговорюються принципи техніки і охорони праці в лікувальному закладі.

Потім в учбову кімнату запрошується хворий, викладач розпитує відомості з паспортної частини хворого, пояснюючи їх медичне значення; ці відомості студенти занотовують під диктування.

Далі викладач веде розпитування скарг хворого, з'ясовує їх деталі, демонструючи методику бесіди з хворим, роз'яснюючи значення виявлених відомостей, показує, як формується перше діагностичне припущення; обговорює методику викладу скарг в історії хвороби (студенти записують їх під диктування).

За таким же планом ведеться розпитування і виклад решти розділів анамнезу: загального анамнезу, анамнезу хвороби, життя. При цьому на кожному етапі розпитування викладач показує, як обґрунтовується (або спростовується) попередньо висловлене діагностичне припущення, уточнюються окремі положення. До кінця заняття у студентів створюється зразок фрагмента історії хвороби (анамнез).