Короткі методичні вказівки до роботи на занятті

Аудиторне заняття починається в учбовій кімнаті з перевірки й корекції завдань початкового рівня знань.

Надалі, викладач розглядає роль лікаря і актуальність методу аускультації серця в діагностиці і лікуванні хворих. Потім студенти під контролем викладача аналізують нормальні ФКГ: відрізняють I тон від II, ідентифікують III тон і IV, оцінюють характеристику. Далі викладач за допомогою комп’ютерної мультимедійної програми демонструє аудіозапис нормальних і змінених тонів із синхронним зображенням їх на екрані.

Потім заняття продовжується в палатах. Студенти під керівництвом викладача визначають у хворого без патології органів кровообігу проекції клапанів на передню грудну стінку і місця їхній вислуховування. Викладач демонструє студентам методику аускультації, способи відмінності тонів серця. Далі в палаті після попереднього роз'яснення викладача, студенти вислуховують 2-3 хворих із нормальними тонами, відрізняють тони серця. Після чого самостійно вислуховують інших підібраних хворих із інтра- і екстракардіальної патологією, перевіряючи правильність визначення змінених тонів в індивідуальній бесіді з викладачем (у холі). Обговорення діагностичного значення виявлених змін гучності і тембру в обстежених хворих проводиться в навчальній кімнаті.

Заняття продовжується в учбовій кімнаті, де студентам пропонується вирішити контрольні завдання за фактичним матеріалом теми, підводиться підсумок аудиторного заняття.