Організація обліку праці і її оплати

При організації обліку праці і її оплати важливе значення мають первинні документи, які повинні забезпечувати отримання інформації про витрати робочого часу та виконання виробничих завдань (табелі обліку робочого часу, наряди, рапорти, маршрутні листи, акти, подорожні листи, ТТН) та первинний облік з розрахунків по оплаті праці робітників і службовців.

Типові форми документів, які забезпечують облік розрахунків по оплаті праці, затверджені Наказом Мінстата України від 22.05.96 р. №144.

Облік виходів на роботу і відпрацьованого часу ведуть в табелі обліку робочого часу, де уповноваженою особою щоденно відображається кількість відпрацьованих робітником годин, а в випадку неявки, - причини неявки на роботу на підставі документів (відрядження, вихідний день, хвороба, відпустка та інше).

В кінці місяця визначається кількість годин і днів, відпрацьованих кожним робітником. В цьому ж документі вказується посада робітників, посадові оклади, табельні номери, вид оплати, сума заробітку.

Завданнями бухгалтерського обліку праці та її оплати є:

1. Своєчасне ведення обліку праці та її оплати на підставі первинних документів.

2. Вірне і своєчасне здійснення розрахунків заробітної плати.

3. Здійснення розрахунків з органами соціального страхування, іншими фондами, згідно з діючим законодавством, у встановлені терміни.