рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Бухгалтерський облік за Національними стандартами навчально-практичний посібник

Бухгалтерський облік за Національними стандартами навчально-практичний посібник - раздел Экономика, ...

Міністерство освіти та науки України

Харківський національний університет

М. В.Н. Каразіна

Економічний факультет

Глушач Ю.С.

 

 

Бухгалтерський облік за

Національними стандартами

навчально-практичний посібник

 

 

Вступ

Бухгалтерський облік називають мовою ділового спілкування, бізнесу та підприємництва.

Бухгалтерський облік ґрунтується на міжнародно визнаних нормах обліку та звітності, основні вимоги яких встановлені Законом про бухгалтерський облік.

Впровадження національних стандартів спрямовано на послідовне усунення неузгодженості бухгалтерського обліку в Україні відповідно до вимог ринкової економіки.

Одним із напрямків приведення національної системи бухгалтерського обліку в відповідність з вимогами ринкової економіки міжнародними стандартами бухгалтерського обліку є кадрове забезпечення.

В справі підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів важлива роль відводиться вищій школі, одним із напрямків діяльності якої є вдосконалення методичного забезпечення самостійної роботи студентів - невід'ємної частини навчального процесу.

З метою надання допомоги всім зацікавленим у вивченні національних стандартів і складено цей посібник.

Посібник складено за розділами в яких викладена методика обліку активів, зобов'язань і капіталу.

Активи, зобов'язання і капітал є об'єктами бухгалтерського обліку, що поділяється на фінансовий та управлінський.

Об'єктами фінансового обліку є розрахунки з постачальниками, покупцями, операції з цінними паперами, кредитні операції, тощо.

Підготовка ведення фінансового обліку відноситься до компетенції самого підприємства, а принципи, правила ведення обліку та складання звітності регулюються національним законодавством і національними стандартами.

В управлінському обліку формується інформація про затрати підприємства, на підставі яких приймаються управлінські рішення.

В умовах ринкової економіки головною метою бухгалтерського обліку є забезпечення зрозумілою, достовірною, повною інформацією широкого спектру фізичних та юридичних осіб.

Зовнішні користувачі інформації, розглядаючи альтернативні варіанти інвестування, приймають обґрунтовані рішення завдяки стандартній, складеній за єдиними нормами і правилами, звітності.

Питання організації та ведення фінансового і управлінського обліку є змістом даного навчально-практичного посібника.

Розділ І

Облік довгострокових активів та фінансових інвестицій

 

Облік основних засобів

Основні засоби, їх класифікація

Основні засоби - це матеріальні активи, які: - утримуються підприємством для використання у виробництві або постачанні… - будуть використовуватися, як очікується, протягом більше одного періоду (більше 12 місяців з дати балансу).

Оцінка основних засобів

Так, в балансі відображується первісна або відновлена вартість ОЗ (якщо були переоцінені), а в ітог балансу ОЗ включаються за залишковою… Комунального призначення Первісна вартість - це… Відновлена вартість ОЗ - це вартість виготовлення, придбання, збудування цих об'єктів в сучасних умовах при існуючих…

Переоцінка основних засобів

У разі переоцінки об'єкта основних засобів на ту саму дату здійснюється переоцінка всіх об'єктів групи основних засобів, до якої належить цей… Переоцінена первісна вартість та сума зносу об'єкта основних засобів…

Приклад.

Справедлива вартість (СВ) - 12 000 грн. Знос (3)-3 000 грн. Первісна вартість об'єкта основних засобів (ПВ) - 13 000 грн. Рішення:

Нвентаризація основних засобів та нематеріальних активів

Інвентаризація - це перевірка та документальне підтвердження наявності та стану матеріальних, інших цінностей, іншого майна, вкладень, розрахунків та… Проведення інвентаризації є обов'язковим:

Амортизація основних засобів

В процесі використання об'єктів основних засобів економічні вигоди споживаються підприємством. Це споживання зменшує балансову вартість основних… - амортизація - систематичний розподіл вартості активу, яка амортизується… - сума, що амортизується - собівартість активу або інша сума, яка замінює собівартість у фінансовій звітності, мінус…

Особливості обліку та порядок нарахування амортизації основних засобів для цілей оподаткування прибутку підприємств

Амортизація тепер нараховується з використанням тих же методів, що і у фінансовому обліку відповідно до облікової політики підприємства. Але ПКУ були внесені обмеження у виборі методу для окремих груп основних… Наприклад, метод прискореного зменшення балансової вартостіможе застосовуватися тільки до об'єктів основних засобів,…

Дт 83 Кт 131

Суми амортизаційних відрахувань списуються на фінансові результати

Дт 79 Кт 83

Документальне оформлення і облік надходження та вибуття основних засобів

- План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій та Інструкція щодо його застосування, затв. наказом… - Положення (стандарт) бухгалтерського обліку № 7 "Основні засоби"… - Наказ Міністерства статистики України від 29.12.95 р. № 352 "Про затвердження типових форм первинного…

Бухгалтерські записи з операцій придбання нових об'єктів

Бухгалтерські записи з операцій надходження основних засобів, отриманих в обмін на неподібні об'єкти

Бухгалтерські записи з операцій безоплатного одержання основних засобів

Бухгалтерський та податковий облік операцій вибуття основних засобів

В акті зазначається причина вибуття, технічний стан, первісна вартість, сума зносу, вартість капітальних ремонтів за період експлуатації, витрати на… При списанні основних засобів з балансу до повного перенесення їх балансової… Інвентарна картка обліку основних засобів, що реалізовані, додасться до актів накладних, якими оформлено реалізацію…

Облік реалізації основних засобів

Фінансовий результат визначається як різниця між доходом від вибуття основних засобів (за мінусом непрямих податків і затрат, пов'язаних з вибуттям)…   Приклад.

Порядок відображення в обліку операцій безоплатної передачі основних засобів.

Операції безоплатної передачі основних засобів відображуються в обліку такими бухгалтерськими записами:

1) списана залишкова вартість виведеного з експлуатаціі об'єкту

Дт 977 Кт 10 - 11700 грн.

2) На суму зносу

Дт 131 Кт 10 - 5 600 грн.

3) На суму ПДВ, нараховану на залишкову вартість

Дт 977 Кт 64 - 2 340 грн.

4) На визначення фінансового результату (збиток)

Дт 793 Кт 976 - 14 040 грн. (11 700 + 2 340)

Облік нематеріальних активів

Визначення, оцінка та класифікація НМА

  Структура П(с)БО-8 "Нематеріальні активи" Розділ Назва розділу Пункти Загальне положення 1-5 …

Амортизація нематеріальних активів

Метод нарахування амортизації НМА обирається підприємством самостійно, виходячи з умов отримання майбутніх економічних вигод. Якщо такі умови визначити неможливо, то амортизація нараховується із застосуванням… Порядок застосування методів амортизації визначається згідно з П(с)Б07 "Основні засоби".

Облік фінансових інвестицій

Інформація про фінансові інвестиції розкривається у статтях балансу: · "Довгострокові фінансові інвестиції"; · "Поточні фінансові інвестиції".

Розділ II

Облік поточних активів

Облік виробничих запасів

Виробничі запаси як активи, їх класифікація

· утримуються для подальшого продажу за умов звичайної господарської діяльності; · перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту… · утримуються для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління…

Порядок формування первісної вартості запасів

- суми, що сплачуються згідно з договором постачальнику (продавцю); § суми, що сплачуються за інформаційні, посередницькі та інші подібні послуги… § суми ввізного мита;

Оцінка запасів при їх вибутті

Згідно з.п. 16 П(С)БО 9 їх оцінка при вибутті здійснюється за одним із таких методів: · ідентифікованої собівартості відповідної одиниці запасів; · середньозваженої собівартості; собівартості перших за часом надходження запасів (фіфо);

Організація обліку запасів

· правильна організація складського господарства; · затвердження інструкції з обліку запасів: · правильне групування (класифікація) запасів;

Облік надходження матеріальних цінностей та пов'язаних з ним податкових розрахунків з ПДВ

Облік надходження цінностей, пов'язаний з розрахунком, обліком та сплатою до бюджету ПДВ. До плану бухгалтерських рахунків для обліку розрахунків з ПДВ введено… 641 - "Розрахунки за податками";

Нвентаризація виробничих запасів та облік її результатів

Інвентаризація - це перевірка та документальне підтвердження наявності та стану матеріальних цінностей. Інвентаризація - один із методів контролю за збереженням оборотних активів і… Інвентаризація виробничих запасів проводиться за місцем зберігання та окремо за матеріально-відповідальними особами. …

Особливості бухгалтерського обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів

Згідно з Положенням 7 (СБО) окремі предмети малоцінних та швидкозношуваних предметів (МШП) відокремлені в групу "Інші необоротні матеріальні… Прикладом таких предметів є: пристрої, вартість яких погашається нарахуванням… П. 27 Положення 7 передбачається один із методів нарахування амортизації необоротних матеріальних активів: 50% в…

Облік бланків суворої звітності

До бланків суворої звітності (БСЗ) відносять: чекові книжки бланки сертифікатів, трудових книжок, довіреностей, товарно-транспортні накладні (ТТН)… Облік БСЗ ведуть в бухгалтерії на позабалансовому рахунку "БСЗ". По… Одним з нормативних документів по обліку БСЗ є: Інструкція про порядок реєстрації виданих, повернених та використаних…

Облік грошових коштів

Інформація про грошові кошті в балансі розкривається у статті "Грошові кошти та їх еквіваленти", де зокрема, відображаються кошти в касі,… Окремо наводиться інформація про кошти в національній та іноземній валютах. … Джерелом формування інформації в балансі про грошові кошти є рахунки:

Облік касових операцій

Згідно нормативним документам, всі підприємства, незалежно від форм власності та видів діяльності, зобов'язані зберігати свої грошові кошти в… Порядок встановлення лімітів залишку готівки в касі регулюється Інструкцією… Всі понадлімітні кошти підприємство зобов'язано здавати в установи банків для зарахування їх на рахунки.

Облік операцій на поточному рахунку

36 "Розрахунки з покупцями та замовниками" 60 "Короткострокові позики" та інші. По кредиту рахунку 31 відображаються суми грошових коштів, які видані або перераховані за призначенням. При цьому…

Відомість №1.2

              … Порядок відкриття, переоформлення, закриття рахунків в установах банків

Облік інших грошових коштів

Рахунок № 33 "Інші кошти" має такі субрахунки: 331 "Грошові документи в національній валюті" 332 "Грошові документи в іноземній валюті"

Бухгалтерський облік вексельного обігу

Вексель - це зобов'язання платника здійснити оплату товарів, робіт, послуг в визначений термін та в відповідній сумі конкретному постачальнику. В векселі вказується: кредитор (векселетримач) і той, хто запозичує кошти… В обігу використовується два види векселів - простий та переказний. Простий вексель виписується тим, хто запозичує…

Бухгалтерські записи з операцій придбання бланків векселів

1) Дт 949 Кт 631 - на суму витрат

2) Дт 641 Кт 631 - на суму ПДВ

3) Дт 642 Кт 311 - на суму держмита за використання векселів в розрахунках

4) Дт 631 Кт 311 - на суму оплати і, водночас Дт 08

Витрати, пов'язані з придбанням бланків векселів відображуються в складі фінансових результатів

Дт 79 Кт 949

 

Облік операцій на поточних рахунках в іноземній валюті

Рахунки відкриваються на підставі документів: 1. Оригінал або нотаріально завірений примірник засновницького документу. 2. Свідоцтво або розпорядження уповноваженого органу державної влади про реєстрацію підприємства.

Облік розрахунків з дебіторами

Дебіторська заборгованість: класифікація, оцінка, облік

1) План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій та інструкція щодо його… 2) Положення (стандарти) бухгалтерського обліку (П(С)Б01, П(С)БО10.… Згідно з П(С)Б04 "Дебіторська заборгованість", дебіторська заборгованість -це сума заборгованості дебіторів…

Облік розрахунків з підзвітними особами

Підзвітні особи – це працівники підприємства, які отримали грошові кошти в підзвіт для майбутніх витрат згідно наказу (розпорядженню) керівника… Прийняття нового Податкового кодексу (п.п.140.1.7п.140.1ст.140) потребувало… - Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон

Розділ III Облік зобов'язань і капіталу

Облік зобов'язань

Класифікація і оцінка зобов'язань

Зобов'язання виникає тільки тоді, коли актив отримано, або коли підприємство укладає угоду придбати актив. Погашення зобов'язання може здійснюватися: · сплатою грошових коштів;

Облік розрахунків з бюджетом за податками

Згідно з планом рахунків податки на прибуток облікуються на рахунку № 98 "Податки на прибуток". На цьому рахунку ведеться облік належної за даними бухгалтерського обліку суми… Рахунок № 98 "Податки на прибуток" по дебету кореспондує з кредитом рахунків: №17 "Відстрочені…

Облік розрахунків з бюджетом по сплаті податку на додану вартість

Основним нормативним документом, що регулює механізм розрахунку і сплати ПДВ, є "Інструкція з бухгалтерського обліку податку на додану… Відповідно до Закону, платником податку на додану вартість є особа, яка згідно… Закон визначає об'єкт, базу та ставки оподаткування, порядок розрахунку та сплати податку, розкриває значення…

Д-т 641.ПДВ К-т 631 - 200 грн.

Д-т 631 К-т 311 - 1200 грн. Реалізація 4) Відвантажено продукцію:

Облік праці, її оплати та пов'язаних з нею розрахунків

Нормативно -правове регулювання оплати працівників підприємств, установ та організацій всіх форм власності й видів господарювання в Україні… Основні Закони України, які регулюють питання оплати праці, представлені на… ОСНОВНІ ЗАКОНИ УКРАЇНИ, ЯКІ РЕГУЛЮЮТЬ ПИТАННЯ ОПЛАТИ ПРАЦІ Організація,…

Форми та системи оплати праці

Розмір заробітної платі залежить від багатьох факторів, серед яких: умови праці, професійна майстерність, результати праці та господарської… Витрати на оплату праці складаються з: 1. Фонду основної заробітної плати.

Організація обліку праці і її оплати

Типові форми документів, які забезпечують облік розрахунків по оплаті праці, затверджені Наказом Мінстата України від 22.05.96 р. №144. Облік виходів на роботу і відпрацьованого часу ведуть в табелі обліку… В кінці місяця визначається кількість годин і днів, відпрацьованих кожним робітником. В цьому ж документі вказується…

Методика обліку податків і зборів, пов’язаних з оплатою праці

Існує два види оподаткувань заробітної плати: перший - нарахування на заробітну плату; другий - утримання із заробітної плати. Нарахування на заробітну плату здійснюють і сплачують за рахунок роботодавця… Утримання із заробітної плати нараховує і сплачує роботодавець, але проводить за рахунок працівника.

ПДФО =(СД- ЄСВ - ПСП) Х 0,15

 

Правом на ПСП можуть скористатися працівники, чия заробітна плата не перевищує граничного розміру доходу, який дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, що діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженому на 1,4 та округленому до найближчих 10 грн. Для одного з батьків, які претендують на ПСП на дітей (п.п. 169.1.2, пп. «а» і «б» п.п. 169.1.3 ПКУ), граничний розмір доходу визначається кратно кількості дітей (для другого з батьків — на загальних підставах).

Розміри ПСП установлені п. 169.1 ПКУ та залежать від розміру прожиткового мінімуму (у розрахунку на місяць), визначеного законом на 1 січня звітного податкового року.

Розмір «звичайної» ПСП дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (з розрахунку на місяць), установленого законом на 1 січня звітного податкового року. Такий розмір ПСП застосовуватиметься до 1 січня 2015 року. «Підвищена» ПСП надається в розмірі, що дорівнює 150 % «звичайної» ПСП, «максимальна» ПСП — у розмірі, що дорівнює 200 % «звичайної» ПСП.

Розмір прожиткового мінімуму на працездатну особу на 1 січня 2013 року становить 1147 грн.

Розміри ПСП, що застосовуються у 2013 році, залежно від категорії платника податків, та граничні розміри доходу, що надає право на застосування ПСП, наведемо в табл.

Таблиця

Розмір податкової соціальної пільги у 2013 році

Із заробітної плати утримують також аліменти. Аліментами називають періодичні платежі, які здійснюють у встановлених законом випадках одні особи… Утримання аліментів проводиться із суми заробітку (доходу), що належить особі,… Кодекс законів про працю України від 10 грудня 1971 р. № 322-УІІІ (ст. 128) передбачає обмеження розміру відрахувань…

Порядок нарахування доплат, надбавок

Право на оплату понаднормової роботи надається робітникам з нормованим робочим днем. Порядок оплати понаднормової роботи регламентовано ст. 106 КЗПП… При відрядній системі понаднормовий час оплачується в подвоєному розмірі… Доплата за нічний час здійснюється у розмірі, що встановлюється галузевою угодою, колективним договором але не менше…

Порядок визначення загального трудового стажу та розміру допомоги з тимчасової непрацездатності

Розмір допомоги, згідно з постановою КМУ від 27.04.98 р. № 571, визначається в залежності від загального трудового стажу: більше 8 років - 100% середньої заробітної плати, 5-8 років - 80%,

Порядок визначення розміру допомоги з тимчасової непрацездатності

Зс = Зф / Рд, де Зс - середньоденна заробітна плата, Зф - зарплата за фактично відпрацьовану кількість робочих (календарних днів) протягом розрахункового періоду,

Розглянемо умовний приклад.

    N   Зміст операції   Кореспонденція рахунків   Сума, грн. Д-т …   3.2.6 Порядок нарахування заробітної плати за дні тарифної відпустки (компенсації за невикористану відпустку)

Синтетичний та аналітичний облік розрахунків по оплаті праці

- облік особистого складу; - правильність та своєчасність нарахування заробітної плати, виплат заробітної… - правильність здійснення утримань із заробітної плати робітників та службовців;

Облік кредитів банку

Кредитування здійснюється на підставі відповідних інструктивних документів: - "Закон про оподаткування прибутку підприємств"; - "Положення про кредитування", затв. постановою правління НБУ № 246 від 28.09.95.р.

Облік операцій з цінними паперами

Законом України від 18.07.91 р. "Про цінні папери та фондову біржу" визначені види цінних паперів: § акції; § облігації державних та місцевих податків;

Дс=Мд : Сф х 100.

Дивіденди:

Д = Нв х Дс х Ка

де Дс - дивідендна ставка,

Ка- кількість акцій, що належать акціонерам.

 

Приклад. AT випустило акції на суму 13200 грн., що відповідає статутному капіталу. Номінальна вартість однієї акції - 6 грн. Кількість акцій - 2200 шт. Фонд дивідендів складає - 2000 грн.

Акціонер володіє пакетом акцій на суму 180 грн. терміном 365 днів.

Дохід на одну акцію: 2000 : 13200 х 100 = 15,5%, що відповідає (15,5 х 6 х 365): (365 х 100) = 0,93 грн.

Сума дивідендів складе: 0,93 х 180 = 167,4 грн.

Згідно з діючим законодавством робітник має право придбати нові акції в рахунок дивідендів.

Ця операція супроводжується записами:

1) Дт 443, 42 Кт 671 - нарахування дивідендів,

2) Дт 671 Кт 46-придбання акцій.

Якщо на виплату дивідендів направляється продукція власного виробництва або інші матеріальні цінності, то слід скласти записи:

1) Дт 443 Кт 46, 373, 671-нарахування дивідендів,

2) Дт 97 Кт 26, 28, 10, 20 - списання ТМЦ,

3) Дт 671, 46, 373 Кт 97-виплата дивідендів.

 

 

Облік власного капіталу

Визначення, визнання, оцінка і функції власного капіталу

формула: Активи = Зобов'язання + Капітал (А = 3 + К) набуває вигляду:

Власний капітал - це частина в активах підприємства, що залишається після вирахування зобов'язань.

  Зміст складових власного капіталу № з/п Стаття власного…  

Особливості формування та обліку статутного капіталу на підприємствах різних форм власності

У процесі діяльності статутний фонд державних підприємств постійно змінюється під впливом тих чи інших господарських операцій. Статутний капітал господарських товариств - це сумарний внесок вкладів у майно… Наприклад, для товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) - не менше 100 мінімальних заробітних плат, для…

Розділ IV

Облік витрат, готової продукції, її реалізації та фінансових результатів

Облік витрат

Витрати підприємства, їх класифікація

Згідно зі Стандартом 1 витрати - це зменшення економічних вигод протягом облікового періоду у вигляді вибуття або амортизації активів, чи у вигляді… Витрати, що виникають у зв'язку зі зменшенням активів, є: - списання матеріалів у виробництво, на адміністративні цілі;

Облік витрат операційної діяльності за елементами

- матеріальні витрати (вартість матеріалів, сировини, палива, енергії, напівфабрикатів, запасних частин); - витрати на оплату праці (заробітна плата за окладами і тарифами,… - відрахування на соціальні заходи (відрахування в Пенсійний фонд, в фонд соціального страхування, страхові внески…

Облік загальновиробничих витрат, порядок їх розподілення і списання

Виробничі накладні витрати є - витратами загально виробничого призначення, які пов'язані з обслуговуванням виробництва та управлінням роботою… До них віднесіться: - витрати на управління виробництвом (зарплата апарата управління цехами, витрати за відрахуваннями на соціальні…

Облік витрат, що не включаються в собівартість продукції

До них відносять: - загальні корпоративні витрати; - витрати на службові відрядження та утримання апарату управління підприємством та іншого загальногосподарського…

Облік витрат, не пов'язаних з операційною діяльністю

Для обліку таких витрат планом рахунків передбачено рахунки: 95 "Фінансові витрати" 96 "Втрати від участі в капіталі"

Облік втрат і доходів від надзвичайних подій

- втрати від стихійного лиха; - втрати від техногенних катастроф і аварій; - інші надзвичайні втрати.

Облік готової продукції, її реалізації, доходів та фінансових

Результатів

В балансі готова продукція оцінюється за фактичною виробничою собівартістю. В поточному обліку - за обліковими цінами: - за нормативно-плановою собівартістю (з виділенням відхилень між фактичною та плановою собівартістю);

Зміст

Вступ 2

Розділ І

1.1 Облік основних засобів 3 1.1.1.Основні засоби, їх класифікація 3 1.1.2.Оцінка основних засобів 5

Розділ II

2.1 Облік виробничих запасів 29 2.1.1.Виробничі запаси як активи, їх класифікація 29 2.1.2.Порядок формування первісної вартості запасів

Розділ III

3.1 Облік зобов'язань 70 3.1.1 Класифікація і оцінка зобов'язань 70 3.1.2 Облік розрахунків з бюджетом за податками 72

Розділ IV

Облік витрат, готової продукції, її реалізації та фінансових

4.1 Облік витрат 102 4.1.1 Витрати підприємства, їх класифікація 102 4.1.2 Облік витрат операційної діяльності за елементами 104

– Конец работы –

Используемые теги: Бухгалтерський, Облік, Національними, стандартами, навчально-практичний, посібник0.097

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Бухгалтерський облік за Національними стандартами навчально-практичний посібник

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Бухгалтерський облік
Харківський національний університет імені В Н Каразіна... І А Косата... Бухгалтерський облік...

ЕКОНОМІКА І БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК В ТВАРИННИЦТВІ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ... МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Л І Сухініна...

ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА Бухгалтерський облік
ОДЕСЬКИЙ КОЛЕДЖ ТРАНСПОРТНИХ ТЕХНОЛОГІЙ... ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ... НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА Бухгалтерський облік СПЕЦІАЛЬНІСТЬ Бухгалтерський облік...

З дисципліни Основи філософських знань Бухгалтерський облік
Мелітопольський державний... Промислово економічний технікум... МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК...

Конспект лекцій З дисципліни Бухгалтерський облік в бюджетних установах
Запорізький національний технічний університет... Конспект лекцій З дисципліни...

З дисципліни Економіка підприємства 5.03050901 Бухгалтерський облік
Державний вищий навчальний заклад... Миколаївський політехнічний коледж... Затверджую Заступник директора...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ЩОДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ З дисципліни «Бухгалтерський облік (загальна теорія)»
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Нститут бізнесу економіки та інформаційних... Просянюк Ніна Олександрівна...

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК
С В Крива... БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК...

«Бухгалтерський облік (загальна теорія)»
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Нститут бізнесу економіки та інформаційних... Просянюк Ніна Олександрівна...

Зюмська О.М., ПанченкоЛ.О. Завдання для самостійної роботи з курсу Облік ЗЕД для студентів спеціальності Облік і аудит. –Луганськ, -2010
Кафедра бухгалтерського обліку...

0.028
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам