Інвентаризація запасів

При інвентаризації запасів встановлюється фактична наявність сировини, палива, купівельних напівфабрикатів, тари, запасних частин, МБП, готової продукції, товарів за кожним окремим найменуванням, за кількістю та ціною.

Інвентаризація виробничих запасів проводиться за місцем зберігання та окремо за матеріально-відповідальними особами.

На виявлені при інвентаризації непридатні для використання або зіпсовані матеріальні цінності складаються акти, змістом яких є причини, ступінь, характер псування матеріальних цінностей, а також винні особи, які допустили їх псування.

Запаси, що надійшли в період інвентаризації, приймаються матеріально-відповідальною особою в присутності членів інвентаризаційної комісії та вносяться в окремий інвентаризаційний опис «Товарно-матеріальні запаси, що надійшли під час інвентаризації». В ній вказується дата надходження, постачальники, найменування, кількість, ціна, загальна сума.

На ті матеріальні запаси, що знаходяться у підприємства на відповідальному зберіганні, складається окремий інвентаризаційний опис, в якому роблять посилання на відповідні документи, які підтверджують їх статус.

Тара вноситься в опис за видами, цільовим призначенням, якісним станом (нова; та, що використовується; та, що потребує ремонту). На непридатну до використання тару складається окремий інвентаризаційний опис і вона згодом підлягає списанню.

Порядок відображення результатів інвентаризації запасів на рахунках бухгал терського обліку представлений в таблиці 7

 

Таблиця 7