Формування первинної вартості запасів

Шляхи надходження запасів Порядок формування первинної вартості запасів
Придбання Первинною вартістю запасів, що придбані за плату, є собівартість запасів, яка складається з фактичних витрат на їх придбання і доведення до стану, придатного до використання за призначенням(п. 9 П(С) БУ 16)*
Виготовлення власними силами Первинною вартістю запасів, що виготовляються власними силами підприємства признається собівартість їх виробництва, яка визначається згідно П(С) БУ 16"Витраты" (п. 10)
Внесення до статутного капіталу Первинною вартістю запасів, які внесені до статутного капіталу підприємства, визнається узгоджена засновниками (учасниками) підприємства їх справедлива вартість (п. 11)
Отримані безоплатно Первинною вартістю запасів, отриманих підприємством безоплатно, визнається їх справедлива вартість (п. 12)
Придбані в результаті обміну Первинною вартістю одиниць запасів, придбаних в результаті обміну на подібнізапаси, дорівнює балансова вартість переданих запасів ( або справедлива, якщо вона менша). Різниця між балансовою і справедливою вартістю переданих запасів включається до складу витрат звітного періоду (п. 13) Первинна вартість запасів, придбаних в результаті обміну на неподібнізапаси, формується як справедлива вартість переданих запасів, збільшена ( зменшена) на суму грошової компенсації переданої ( отриманої) в процесі обміну.

* До витрат, які формують первинну вартість, згідно п.9 П(С) БУ 16, відносяться:

§ суми, які платяться згідно з угодою постачальникові (продавцеві);

§ суми, що сплачуються за інформаційні, посередницькі та інші подібні послуги у зв'язку з пошуком і придбанням запасів;

§ суми ввізного мита;

§ суми непрямих податків у зв'язку з придбанням запасів, що невідшкодовуються підприємству;

§ витрати на заготівлю, завантажувально-розвантажувальні роботи, транспортування запасів до місця їх використання, включаючи витрати на страхування і відсотки за комерційний кредит постачальників;

§ інші витрати, які безпосередньо пов'язані з придбанням запасів і доведенням їх до стану, в якому вони придатні для використання в запланованих цілях (витрати на доопрацювання і підвищення якісно-технічних характеристик запасів).