Група розподіляється на 2 бригади.

Порядок виконання роботи:

1. Законспектувати та зарисувати складові частини РРУ-10;

2. Визначити основні показники роботи РРУ-10;

3. Внести розрахункові дані до таблиці 6.1;

4. Провести аналіз продуктивності;

5. Провести аналіз описаних технологій.

 

Пояснення до роботи

Загальні відомості. Човникові роздільники встановлюють на приймально-перевантажувальних площадках сучкорізних і розкряжувальних установок. Роздільник (рис. 6.1) має два канатні або ланцюгові тягові органи, що обгинають напрямні блоки або зірочки. Кінці кожного тягового органу кріпляться до захвату роздільника й у процесі роботи переміщують його по напрямних опорах площадки. Захват має (рис. 6.1,6, в) підставку, до якої шарнірно кріпиться упор, робоче положення його фіксується пружиною й гнучким обмежником. Для поділу пачки лісоматеріалу й поштучної подачі захвати одночасно або незалежно один від одного переміщаються під пачку, що лежить на напрямних опорах (див. рис. 6.1, б). При цьому упор відхиляється й не перешкоджає рухові захвату. Для розділення пачки лісоматеріалів і поштучної подачі їхні захвати переміщуються у зворотному напрямку (див. рис.6.1, в). У цьому випадку кінці упорів під дією пружини піднімаються, попадають у вільний простір між лісоматеріалами й рухають їх поперед себе, відокремивши від пачки.

 

Рис.6.1. Роздільник періодичної дії: а — схема човникового роздільника: 1 — тяговий орган; 2 — захват; 3 — напрямні блоки,4 — привод тягового органа; б, в — схеми захвату: 1 — підставка захвату; 2 — упор; 3 -пружина; 4— гнучкий обмежник; 5 — тяговий орган; 6 — опора для лісоматеріалів.

Для поділу пачок дерев та хлистів і поштучної подачі застосовуються роздільники РХ-2 і РД-2, а також розвантажувально-розтаскуючі установки РРУ-10М. Роздільник РХ-2 з канатним тяговим органом приводиться в рух від двох однобарабанних реверсивних лебідок. Потужність двигуна кожної лебідки 7 кВт, тягове зусилля 12 кН, швидкість канатів 0,5 м/с. Роздільник РД-2 на відміну від РХ-2 має ланцюгові тягові органи, потужність двигуна для приводу кожного ланцюга 10 квт, тягове зусилля 34 кн, швидкість руху ланцюга 0,27 м/с. Установка РРУ-10М (див. рис. 6.1, а) подібно роздільнику РХ-2 являє собою канатно-блокову систему із приводом від двох однобарабанних реверсивних лебідок, розташованих під приймально-перевантажувальною площадкою. Кінці тягових канатів, що обгинають напрямні блоки, прикріплені до захватів. Відстань між тяговими канатами 8...10 м, залежно від довжини хлистів або дерев. Лебідки установки можуть включатися одночасно або незалежно одна від одної, що дає можливість виправляти перекоси пачки або її частини при русі по площадці. Потужність двигуна кожної лебідки 13 квт, зусилля на тяговому канаті 50 кн, швидкість руху канатів 0,28 м/с, діаметр каната 17,5 мм.