Г.В. Осовська, О.А. Осовський. ОСНОВИ МЕНЕДЖМЕНТУ


 


Таблиця 6.4. Набір функціональних стратегій розвитку ВАТ “Молочник”

 

У виробництві: Забезпечення дотримання технічних стандар- тів виготовлення продукції, її високої якості, проведення технічного переозброєння основних потужностей і підвищення загального рівня фондоозброєності праці.
У маркетингу: Створення підрозділу маркетингу на підпри- ємстві та налагодження надходження марке- тингової інформації до вищого керівництва, потужна збутова політика; розширення кана- лів розподілу продукції.
У фінансах: Дотримання нормативних співвідношень осно- вних фінансових коефіцієнтів, звільнення від нерентабельної лінії з виробництва макарон, подолання залежності від зовнішніх джерел фінансування доступними способами.
У кадрах: Забезпечення підбору, розстановки та раціо- нального використання кадрів, випередження темпів приросту продуктивності праці над рівнем заробітної плати, зниження рівня плин- ності кадрів шляхом розробки системи вина- город.
В організаційній культурі: Проводити роботу зі створення та застосу- вання норм організаційної поведінки; підвищи- ти готовність колективу до змін; переконати трудовий колектив працювати як єдина ко- манда, що має спільні цілі, досягнення яких призведе до задоволення особистих потреб кожного працівника

 

Як бачимо, функціональні стратегії лише дозволяють швид- ше та раціональніше досягти загальної мети підприємства: при- бутковості, високого рівня культури, професіоналізму управління [8, с. 142].


6.6. Планування реалізації стратегії

 

Для здійснення мети органiзацiї важливо знати, як реалiзувати стратегiю, тобто iснує необхiднiсть планування реалiзацiї стратегiї.

Модель планування реалiзацiї стратегiї наступна. Реалiзацiя стратегiї здiйснюється у двох напрямках: з використанням адмiнiстративних важелiв на основi тактики, полiтики, процедур та правил і за допомогою економiчних важелiв шляхом форму- вання бюджету, застосування системи показникiв та управлiння за цiлями. Складовi елементи адмiнiстративного напрямку слідуючі.

Тактика – це короткотермiновi стратегiї, якi:

– розробляються з метою розробки стратегiї;

– створюються на рiвнi середньої ланки управлiння;

– дiють в коротший строк, нiж стратегiї;

– мають властивiсть досить швидко показувати результати.

Суть стратегiї Львiвського автобусного заводу полягає у виходi на мiжнародний ринок автобусiв – в Африку, країни Європи тощо. А тактичнi плани повиннi спрямовуватися на поступове полiпшення якостi автобусiв, з реалiзацiєю їх в Українi та країнах СНД.

Полiтика – це загальне керiвництво для дiй i прийняття рiшень, якi полегшують досягнення цiлей.

Процедури – дiї, якi слiд виконувати в конкретнiй ситуацiї, наприклад, iнструкцiї з експлуатацiї автомобiлiв.

Правило – вказує на те, що слiд зробити в специфiчнiй однора- зовiй ситуацiї. Воно розраховане на конкретне i обмежене питання.

Прикладом правила може бути порядок пiдписання певного документа. Правила i процедури:

· вказують працiвникам напрям дiй;

· виключають повторювання;

· дають змогу передбачити подiї;

· сприяють порiвнянню з минулим тощо.

Таким чином, застосування тактики, полiтики, процедур i правил дає змогу створити певний органiзацiйно-розпорядчий механiзм, спрямований на забезпечення реалiзацiї стратегiї.

З метою конкретизацiї напряму реалiзацiї стратегiї доцiльно формувати систему показникiв, яка буде вiдображати основнi параметри тактики i стратегiї. Показники слiд визначати для кож- ного рiвня управлiння.


 


Тема 6. Планування як загальна функція менеджменту