Г.В. Осовська, О.А. Осовський. ОСНОВИ МЕНЕДЖМЕНТУ


 

Згiдно з теорiєю очiкування, iснує чiткий взаємозв’язок мiж результативнiстю i винагородою. Якщо ж працiвники не вiдчу- вають такого зв’язку або вiдчувають, що винагорода несправедли- ва, то їхня продуктивнiсть у майбутньому може знизитися.

 

9.6. Контроль і вимірювання результатів роботи персоналу

 

Контролюючи і вимірюючи результати роботи персоналу, керівнику необхідно поставити перед собою основну мету: всіляко допомагати працівникам у виконанні встановленого графіка і вияс- нити, чи не потрібні їм додаткові фінансові ресурси і підтримка. Небагато співробітників готові зізнатися, що їм необхідна допо- мога у вирішенні поставлених завдань, що б не було тому причи- ною. Тому надзвичайно важливо, щоб саме керівники проводили систематичні перевірки досягнутих співробітниками результатів і регулярно надавали їм зведення про те, як вони працюють.

Якщо ж керівник не буде постійно контролювати ситуацію, то навряд чи досягне очікуваних результатів. Йому необхідно розро- бити систему контролю за досягнутими результатами і впевнитися в тому, що завдання вирішуються правильно.

Метод контролю і вимірювання діяльності праці Ваших спів- робітників у вирішенні поставлених завдань залежить від суті цих завдань. Вести контроль і вимірювання результатів одних завдань можна, наприклад, в одиницях часу (дні, тижні, місяці), других – кількості одиниць продукції (штуки, комплекти), а третіх – в пев- них документах, в яких підбиваються підсумки роботи (це можуть бути звіти або договори на поставку).