Г.В. Осовська, О.А. Осовський. ОСНОВИ МЕНЕДЖМЕНТУ


 


частку – 15 % у загальнiй «вартостi» всiх справ, якi повинен виконати менеджер. Згiдно з висновками аналiзу АБВ рекомен- дується за найважливiші, тобто справи категорії А, братися в першу чергу, щоб з допомогою небагатьох дiй забезпечити бiльшу частину загального ефекту. На наступні за значимістю завдання Б припадає також суттєва частина сукупного результату, тодi як виконання вiдносно великого числа, але менш важливих завдань у цiлому дає невеликий пiдсумок. Наступний графiк пояснює цi висновки (рис. 12.2.).

Застосування аналiзу АБВ. Аналiз усіх завдань за методом АБВ можна здiйснювати таким чином (рис. 12.3.).

 

 
   
    Б В
  А  
       

 

100%

 

85%

 

65%


А. Першi 15 % усiх завдань, якi вiдносяться до категорiї А (дуже важливi, якi мають найбiльшу значимiсть для виконання ваших функцiй), не пiдлягають передорученню.

Б. Наступні 20 % завдань складають категорiю Б (важливi,

суттєвi, можуть бути дорученi для виконання iншим особам).

В. Інші 65% усiх завдань є завданнями категорiї В (менш важливi, незначнi, в будь-якому випадку повиннi бути передорученi).

5. Слід перевірити, виходячи iз першочерговостi завдань категорiї А, погодинний план на вiдповiднiсть видiленого бюд- жету часу значенню завдань:

65 % запланованого часу (близько 3 год. – завдання категорiї А); 20 % запланованого часу (близько 1 год. – завдання категорiї Б); 15 % запланованого часу (близько 45 хв. – завдання категорiї В).

6. Потрібно провести вiдповiднi корегування, орієнтуючи погодинний план на завдання категорiї А. Цим автоматично забез- печується те, що на менш важливi, але ті, які забирають багато часу, завдання категорiї В видiляється стiльки часу, скiльки вони мають значимості з точки зору ефективності виконання функцій.

7. Оцiнити завдання Б i В з точки зору можливостi їх делегу- вання.

Варто звернути увагу також на те, що завдання категорiї В не є в принципi непотрiбними, зайвими. Мова йде про те, що поряд з завданнями категорiї А i Б iснує багато інших робiт, побiчних завдань i рутинних справ, якi також повиннi бути виконанi.


18%


35%


100%


Прийняття рiшень за прiоритетами, як i процес встановлення


Загальне число завдань (затрати)