Г.В. Осовська, О.А. Осовський. ОСНОВИ МЕНЕДЖМЕНТУ


 


Чи можна за рахунок виконання одного єдиного завдання вирiшити відразу декiлька iнших?

Завдяки виконанню яких завдань можна внести максимальний вклад у досягнення загальної мети пiдприємства, вiддiлу, робочої групи i т. д?

Виконання яких завдань принесе найбiльшу користь, найбiльшу грошову винагороду?

Невиконання яких завдань може мати найгіршi наслiдки?

Встановлення прiоритетiв – основне правило ефективної технiки роботи. Необхідно погодитися з тим, що керівник не все може i не все зможе зробити. Тому потрібно встановити прiоритети i почати працювати над найважливiшими справами.

Замiсть того, щоб використовувати час для дiйсно важливих справ, ми часто витрачаємо свою енергiю на термiновi, але менш значимi справи. Рiдко виходить, що важливе завдання виконують сьогоднi або на цьому тижнi, тодi як термiнове завдання, як правило, намагаються виконати якнайшвидше.

Запропоноване американським генералом Дуайтом Ейзенхауе- ром правило є простим допомiжним засобом, особливо в тих випад- ках, коли необхiдно швидко прийняти рiшення вiдносно того, якому завданню вiддати перевагу. Згiдно з цим правилом пріори- тети встановлюються за такими критерiями, як термiновiсть i важливiсть справи.

У залежностi вiд ступеня термiновостi та важливостi завдання розрiзняють чотири можливi їх оцiнки ( в пiдсумку) виконання (рис. 12.4.).

 

 

Завдання БВстановити термін виконання (або доручити) ЗавданняА Виконати без затримки
    К     Завдання В Доручити

 

Терміновість