Чiтко поставленi цiлi.

2. Здоровий глузд.Тут нашi виробники повиннi мужньо визнати, що коли виробництво не працює, то цьому є конкретна причина, в т. ч. яка залежить i вiд нас. I як не жаль, але ситуацiя, описана Емерсоном сiмдесят з лишком рокiв тому, нам дуже бли- зька i зрозумiла.

Він говорив, що “всюди i скрiзь ми бачимо одну й ту ж манiю тоннажу, а разом з нею – систематичне перевантаження заводів машинами, постійне роздування штатів i розтринькування матерi- алiв. Ми постiйно вкладаємо в справу бiльше капiталу, нiж по- трiбно. На нас дiють не органiзацiя i вмiння, а тiльки iнвентар”.

3. Компетентна консультацiя. Мова йде про необхiднiсть постiйного удосконалення управлiння, його цiлеспрямованостi, вигоду залучення до цiєї непростої справи спецiалiстiв, про- фесiоналiв. Сьогоднi i ми вже дозрiли до розумiння цього принци- пу.

4. Дисциплiна. Не дивлячись на те, що звична для нас командно- адмiнiстративна система управлiння приділяла стягненням за порушення трудової i технологiчної дисциплiни першочергове значення, можливостi цього важливого принципу використанi у нас далеко не повнiстю. I справа зовсiм не в тiм, що потрiбно посилити покарання, сильнiше залякати працюючого. Дисциплiна вимагає насамперед чiткої регламентацiї дiяльностi, коли кожен точно знає свої обов’язки, кожен усвiдомлює, за що, як i ким вiн може бути покараний або заохочений, коли дiє швидкий, повний i точний облiк та контроль, коли виключається свавілля i всi рiвнi перед законом. Все це також завдання сьогоднiшнього дня.

5. Справедливе ставлення до персоналу. Це той самий народже- ний в нашi днi принцип соцiальної справедливостi: “Краще пра- цюєш – краще живеш”.


 


Тема 3. Історія розвитку менеджменту