Г.В. Осовська, О.А. Осовський. ОСНОВИ МЕНЕДЖМЕНТУ


 


устаткуванням, інвентарем, транспортом, ремонтом приміщень тощо. Функції управління є основою для формування організаційних структур управління і дозволяють раціонально організувати весь процес управління шляхом раціонального поділу і кооперації

управлінської праці.

 

5.4. Процес організації управління та його складові


Зміст процесу управління характеризується наступною спрямова- ністю управлінського впливу (рисунок 5.2).

 

Спрямованість управлінського впливу

 

Визначення системи цілей діяльності


 


управлінських циклів, кожний з яких можна розділити на ряд самостійних операцій. Цими операціями, як відомо, є: збір і пере- дача інформації про об’єкт керування, її обробка й аналіз, вироб- лення на основі цього аналізу управлінського рішення, передача

 

порівняння отриманих у результаті реалізації рішення показників з їх планованими величинами.

Різноманітні ситуації, з якими стикається керівництво підпри- ємства, взаємопов’язані. Процес управління, який реагує на вплив ситуації, викликає появу інших процесів управління, які, у свою чергу, викликають нові процеси, що, тим самим, утворює по- стійні управлінські цикли.

Основою всіх управлінських процедур є інформація та процес обміну цією інформацією.

Основний закон управління– на кожне підприємство, як відкриту систему, внутрішнє та зовнішнє середовище справляють різноманітний вплив як закономірно повторювальний, так і випадко- вий. Щоб утримати свою цілісність та здатність до функціонуван- ня, система управління підприємства повинна відповідати на кож- ний такий вплив відповідною протидією, і саме у відповідний час.

До процесу управління на підприємстві ставиться ряд вимог. Процес управління повинен мати такі особливості, як: непере- рвність, нерівномірність, циклічність, послідовність, відносна змінність і сталість.

Головна вимога до організації управління на підприємстві полягає в тому, що система управління підприємством повинна мати таку ж саму або більшу різноманітність та швидкодію про- грам дій, що відповідає можливій різноманітності впливу середо- вища на систему, що управляється.


Розподіл ресурсів формування необхідного для вирішення поставлених завдaнь виробничого потенціалу

 

 

Визначення критеріїв та норм ефективності, обмежень, у межах яких відбувається управлінський процес