Характеристика вітчизняного автобудівного підприємства

Велике вітчизняне автобудівне підприємство випускає автобуси міського; приміського, міжміського сполучення, тролейбуси, запчастини до автобусів і товари народного вжитку. Крім цього, підприємство надає послуги, пов'язані з основним видом діяльності: сервісне обслуговування проданої техніки, торгівля запчастинами, транспортні послуги та послуги з побутового обслуговування.

Сьогодні це автобудівне підприємство діє як відкрите акціонерне товариство, тому вплив з боку галузевого міністерства незначний.

Завод оснащений вітчизняним та імпортним обладнанням загальною кількістю близько 5000 одиниць, що дає можливість досягти річної потужності 10 тис. штук автобусів. На під­приємстві організовані виробництва: пресове, ливарне, кузовне, малярне, складальне, механообробне, які характеризуються потоковими процесами із застосуванням, конвеєрів, робототехнічних комплексів, верстатів з ЧПУ1. Кількість працівників на підприємстві ста­новить близько 9 тис. чол., з них 7 тис. чол. - промислово-виробничий персонал.

Раніше підприємство мало ринки збуту своєї продукції практично в усіх республіках СРСР. Сьогодні основними споживачами його продукції є автотранспортні підприємства і організації Росії, України і Білорусі. Найбільшим попитом користуються нові міські автобуси з імпортними дизельними двигунами, хоча їх вартість в 2-3 рази більша, ніж серійних. Тому в перспективі передбачається перехід на нові моделі автобусів з дизельними двигунами. На підприємстві і тепер випускають такі автобуси, однак відсутність вітчизняних дизельних двигунів призводить до комплектації виробів імпортними двигунами ("ЇШ^АІЛЛ" (Франція), КАМАЗ (Росія), ММЗ (Білорусь)), а це значно збільшує валютну складову вартості автобусів. Підприємство співпрацює також з харківським заводом ім. Малишева (задні мости),