рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Аеродинамічний розрахунок систем вентиляції заснований на залежності

Аеродинамічний розрахунок систем вентиляції заснований на залежності - раздел Менеджмент, Нститут енергозбереження та енергоменеджменту Кг/м2,...

кг/м2,

де λ - коефіцієнт гідравлічного тертя;

l - довжина повітряпровода;

d - діаметр повітряпровода;

Σξ - сума коефіцієнтів місцевих опорів на розрахунковій ділянці повітряпровода

- швидкісний (динамічний) тиск.

При розрахунку прямокутних повітряпроводів еквівалентні діаметри dэ приймають по швидкості, тому що вони визначаються простіше, ніж по витраті повітря:

де а і b – сторони прямокутного повітряпровода в м чи мм.

По номограмі додатка І знаходимо значення , швидкість v і динамічний тиск Hg. Дані заносимо в таблицю 2.

Далі розраховуємо коефіцієнти місцевих опорів.

Циліндричний насадок. Коефіцієнт місцевого опору насадка, віднесений до швидкості у повітряпроводі, дорівнює ξ1=2.

Конфузор циліндричний. Коефіцієнт місцевого опору конфузора, віднесений до швидкості в меншому перерізі:

,

де a - кут звуження;

f1 - площа меншого перерізу, а f2більшого перерізу конфузора в м2.

,

де d1 – діаметр меншого перерізу конфузора, а d2 - діаметр більшого перерізу.

Таким чином, ξ, віднесений до швидкості у повітряпроводі:

Індекс 1 відноситься до перерізу, для якого x визначений, а індекс 2 – до перерізу, до якого x приводиться.

Довжина конфузора

Дросель-клапан. По додатку II знаходимо значення місцевих опорів для дроселя-клапана ξ3.

Відвід. По додатку III знаходимо значення місцевих опорів для відводу ξ4.

Трійник на проході. По додатку IV знаходимо значення місцевих опорів для трійника ξ5. Для цього використовуємо залежності

чи

де vо – швидкість виходу повітря з отворів;

vс – швидкість повітря;

vп - дійсна швидкість повітря.

Підсумовуємо коефіцієнти місцевих опорів Sx і підставляємо у вихідну формулу. Знаходимо значення втрат тиску на кожній ділянці повітряпровода і сумуємо їх, знаходячи загальну втрату тиску для усього повітряпроводу.

 

6. РОЗРАХУНОК СИСТЕМИ МІСЦЕВОЇ ВЕНТИЛЯЦІЇ (Варіант 2)

Втрату тиску на ділянці повітряпроводу, Па, визначають як суму втрат тиску на тертя Δртр, Па, та на переборення місцевих опорів Δрz, Па:

Δр = Δртр + Δрz (6.1)

де

(6.2) (6.3)

(6.4) (6.5)

ΔpR – питомі втрати тиску на тертя, Па/м (додаток VI); l – розрахункова довжина ділянки повітряпроводу, м; ξ – коефіцієнт місцевого опору вентиляційних пристроїв ділянки (додатки V, VII, VIII); рд – динамічний тиск потоку, Па, в тому перерізі, до якого віднесений коефіцієнт місцевого опору; λ – безрозмірний коефіцієнт тертя; d – внутрішній діаметр повітряпроводу, м; υ – швидкість руху повітря, м/с; ρ – густина повітря, кг/м3.

Коефіцієнти місцевого опору перехресть приймають рівними відповідним коефіцієнтам бокового відгаледження і проходу прямого трійника (додатки VII, VIII), а штаноподібного трійника – боковому відгалудженню прямого трійника.

Коефіцієнт тертя визначають за універсальною формулою А.Д. Альтшуля:

(6.6)

де kэ – абсолютна еквівалентна шорсткість, рівна середній величині виступів на внутрішній поверхні повітряпроводів (табл.5).

Для визначення питомої втрати тиску на тертя ΔpR рекомендується при 4·103<Re<6·104 використовувати залежність

, (6.7)

а при 6·104<Re<109 – залежність

. (6.8)

Номограма (додаток VI) побудована з використанням формул (6.7) та (6.8) при густині повітря ρ = 1,205 кг/м3 та кінематичній в’язкості υ = 15·10-6 м2/с.

Значення ΔpR для прямокутного, близького до квадратного перерізу повітряпроводу із сторонами a і b рівне ΔpR для круглого перерізу з еквівалентним діаметром dэ = 2ab/(a+b), а для витягнутого – тому ж значенню, але з коефіцієнтом 1,1.

Аеродинамічний розрахунок виконують з метою вибору діаметрів повітряпроводів, регулюючих пристроїв та збудниківруху повітря. Порядок розрахунку наступний:

1. Компонують вентиляційну систему. При цьому уніфіковані трійники орієнтують так, щоб витрата повітря в бічному відгаледженні біла не більшою ніж витрата його в прохідній частині трійника.

2. Будують аксонометричну схему вентиляційної системи і на ній відзначають відомі витрати на ділянках. Розв’язуючи послідовно рівняння витрат мас повітря у вузлах, знаходять витрати на всіх ділянках і необхідну загальну витрату повітря.

3. Попередньо намічають швидкості руху повітря, м/с: 4 – 6 – в кінцевих ділянках, 6 – 8 – в повітряпроводах, безпосередньо з’єднаних з кунцевими ділянками, 8 – 10 – в повітряпроводах, які безпосередньо не зв’язані з кінцевими ділянками і віддалених від вентагрегату, 10 – 13 – на ділянках, близьких до вентагрегату, але безпосередньо не зв’язаних з ним, та 14 – 15 – на ділянках, безпосередньо з’єднаних з вентагрегатом.

4. Використовуючи номограму (додаток VI), по швидкостям та витратам повітря відмічають діаметри повітряпроводів і остаточно приймають їх після співставлення з діаметрами уніфікованих трійників (табл. 4).

5. Розраховують дійсну швидкість повітря на ділянках, приймають питомі втрати тиску на тертя ΔpR (додаток VI), обчислюють Δpтр за формулою (6.2). По додатках V, VII, VIII приймають коефіцієнти місцевого опору на ділянках ξ і обчислюють їх суму: за формулами 6.5, 6.3 та 6.1 визначають динамічний тиск рд, втрати тиску на місцеві опори Δpz і повні втрати тиску на ділянках Δp.

6. Для вибору вентилятора слід збільшити загальну витрату повітря системи за формулою:

, (6.9)

де kп – коефіцієнт, який при розміщенні вентилятора за межами приміщення, що обслуговується, а для систем місцевих відсосів – незалежно від цього приймають для повітряпроводів з металу, пластмаси та асбестоцементних труб довжиною більше 50 м рівним 1.1, а з іншого матеріалуабо при більшій довжині – 1.15 (СніП ІІ-33-75).

При цьому в розрахунок довжини системи загальнообмінної вентиляції приймають лише частину повітряпроводів, які прокладаються поза обслуговуюсим приміщенням, а системи місцевої вентиляції – повітряпроводи від найбільш віддаленої ділянки до вентилятора.

Втрату тиску Δpц.макс. знаходять шляхом обходу усіх циклів з паралельним розрахунком і порівнянням втрат тиску Δpц, Па,

, (6.10)

де - втрата тиску на ділянці, яка входить в цикл, що розглядається, Па; - динамічний тиск повітря, Па, що випускається з вентиляційного пристрою досліджуваного циклу.

Для аеродинамічних характеристик вентиляторів, які побудовані не по повному, а по статичному тиску необхідність враховування відпадає.

При виборі вентилятора приймають коефіцієнт запасу тиску 1.1.

7. Після вибору вентилятора усувають нев’язки тисків в системі, які розглядаються як різниця між повним тиском вентилятора рв та втратою тиску цикла Δpц:

(6.11)

Нев’язку тисків циклів можна усувати шляхом переходу кінцевої ділянки на менший діаметр, при якому втрата тиску:

(6.12)

Для цього можна використати також дроселюючою вставкою, довжину якої розраховують за допомогою запропонованої ГПІ «Сантехпроект» формули:

(6.13)

При усуненні нев’язки за допомогою застосування діафрагм (додаток IX), коефіцієнт місцевого опору діафрагми розраховують за формулою:

, (6.14)

де рд.у – динамічний тиск повітря на ділянці системи, Па.

Якщо нев’язку усувають за допомогою дросель-клапану (додаток V), то кут установки його δ знаходять по коефіцієнту місцевого опору ξо.


7. ПРИКЛАДИ РОЗРАХУНКІВ

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Нститут енергозбереження та енергоменеджменту

національний технічний університет україни... Київський політехнічний інститут Інститут енергозбереження та... ВСТУП...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Аеродинамічний розрахунок систем вентиляції заснований на залежності

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Інститут енергозбереження та енергоменеджменту
  „АЕРОДИНАМІЧНИЙ РОЗРАХУНОК ВЕНТИЛЯЦІЙНОЇ СИСТЕМИ” методичні вказівки ДО ВИКОНАННЯ ГРАФІЧНО-РОЗРАХУНКОВОЇ Роботи З дисципліни „ТЕ

АЕРОДИНАМІЧНИЙ РОЗРАХУНОК СИСТЕМ ВЕНТИЛЯЦІЇ
Розподіл повітря в системах кондиціонування і вентиляції здійснюється по більш-менш складній системі повітряпроводів. Мова може йти і про найпростіший одиничний повітряпровід, і про складну розгалу

ПРОЕКТУВАННЯ ПОВІТРЯНИХ МЕРЕЖ
При проектуванні повітрянихмереж (комунікацій) використовуються наступні методирозрахунку повітряпроводів: Метод припустимих швидкостей. Як приклад приведемо послідовність ведення а

ПРОВЕДЕННЯ РОЗРАХУНКУ
Розрахунок рекомендується проводити в наступній послідовності: 1. Компонують вентиляційну схему. В приточних вентиляційних системах повітряпроводи служать для роз

ПРИНЦИПИ ВИБОРУ СИСТЕМ ВЕНТИЛЯЦІЇ І КОНДИЦІОНУВАННЯ
Підіб'ємо підсумок огляду методів проектування систем вентиляції і кондиціонування. Задача вибору системи кондиціонування чи вентиляції повинна вирішувтись на основі техніко-економічного порівняльн

Приклад розрахунку за схемою1
Розрахувати систему повітрявідної вентиляції (схема1), яка обслуговує декілька приміщень при подачі повітря через циліндричні насадки. Повітропроводи–круглого перерізу із кровельної сталі.

Ділянка 1
За вихідним даними витрати повітря L = 4 000 м3/ год й діаметра перетину d= 545 мм по номограмі визначаємо швидкість повітря v1=5 м/сек, відношення

Ділянка 2
Допустимий тиск Нр = 4,68 кг/м2. За вихідним даними витрати повітря L = 4000 м3/ год й діаметра перетину d= 545 мм по номограмі визначаємо швидкі

Ділянка 3
За вихідним даними витрати повітря L = 8000 м3/ година й діаметра перетину d= 775 мм по номограмі визначаємо швидкість повітря v3=5 м/сек, відношення &

Ділянка 4
За вихідним даними витрати повітря L = 2000 м3/ год й діаметра перетину d= 375 мм по номограмі визначаємо швидкість повітря v4=5 м/сек, відношення _

Ділянка 5
За вихідним даними витрати повітря L = 10000 м3/ год й діаметра перетину d= 775 мм по номограмі визначаємо швидкість повітря v5=6,2 м/сек, відношення &

Ділянка 7
За вихідним даними витрати повітря L = 6000 м3/ год й діаметра перетину d= 650 мм по номограмі визначаємо швидкість повітря v7=5 м/сек, відношення _

Ділянка 8
За вихідним даними витрати повітря L = 2500 м3/ год й діаметра перетину d= 440 мм по номограмі визначаємо швидкість повітря v8=4,8 м/сек, відношення &#

Приклад розрахунку за схемою 2
Розрахувати систему місцевої витяжної вентиляції (схема 2)   По даним витратам повітря на ділянках 1, 2, 4

Контрольні питання
1. Які вимоги висуваються до повітрярозподільної мережі? 2. За якими двома головними параметрами класифікують системи повітряних комунікацій? 3. Які вентиляторні установки (за шви

Список використаної літератури
1. Бахарев В.А., Трояновский В.Н. Основы проектирования и расчета отопления и вентиляции с сосредоточенным выпуском воздуха, 1958 2. Кострюков В.А. Примеры расчета по отоплению и вентиляци

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги