Зміст завдання та методичні рекомендації до виконання.

 

МР складаються з 4 частин (завдань). Кожна частина містить завдання, які складаються з 5 варіантів, а кожен варіант складається з трьох текстів, об’єднаних загальною темою, лексичного мінімуму та вправ, які виконуються письмово. Один з текстів – спільний для аналізу та опрацювання навчального матеріалу на практичному занятті з усіма студентами академічної групи. Другий має аналогічні з першим текстом завдання для самостійной роботи студентів. Перший і другий тексти призначені для вивчаючого читання. Третій текст має своєю метою загальне розуміння змісту і призначений для ознайомлювального читання .

 

Порядок зарахуванняроботи – перевірка знання лексичного мінімуму (20 – 30 л.од.) , перевірка читання текстів та виконання вправ і співбесіда із захисту письмового та ознайомлювального читання текстів.

При читанні текстів слід дотримуватися вимог:

Текст 1, Текст 2:

1. Вивчити слова и словосполучення;

2. Прочитати та перекласти текст з використанням галузевих, термінологічних словників та словників скорочень. Перекладаючи, проводити лексико - граматичний аналіз, виконувати семантизацію термінів і дотримуватись адекватного перекладу;

3. Виконати вправи після текстів.

Текст 3:

Прочитати та перекласти текст без використання словника на протязі 15 хвилин . Розуміння всіх деталей тексту не є обов’язковим. При читанні тексту треба вміти :

а) здогадуватися про значення незнайомих слів на основі словотворчих ознак та контексту;

б) бачити інтернаціональні слова та встановлювати їх значення;

в) знаходити знайомі граматичні форми й конструкції та встановлювати їх еквіваленти у рідній мові;

г) використовувати присутні у тексті ілюстративний матеріал, схеми, формули;

д) застосовувати знання зі спеціальних предметів в якості основи змістової та мовної здогадки.

Оформлювання контрольної роботи:

а) виконувати роботу по перекладу текстів у окремому зошиті, на обкладинці написати прізвище студента, групу , факультет, прізвище викладача, назву учбового закладу, дату виконання, варіант;

б) робота повинна включати не тільки виконання завдань, а й самі завдання, а також широкі поля для приміток та вказівок викладача.

Форма закріплення варіанта:

 

Номери залікових книжок на… 1 або 2 3 або 4   5 або 6   7 або 8   9 або 0
Варіант завдання №1 №2 №3 №4 №5