Task 4. Translate the abstracts below into English.

 

У доповіді розглянуто загальний стан та основні чинники, що визначають енергетичну безпеку України та Європи. Наведено висновки щодо можливих способів підвищення енергетичної безпеки.

 

У даній роботі розглядається соціальна проблема ідентичності у контексті сучасності. Дається аналіз класичної та некласичної концепцій ідентичності з урахуванням основних особливостей положення індивіда у сучасному суспільстві.

 

У доповіді розглядається актуальність створення бренду на підприємстві, який може дати вагомі конкурентні переваги перед підприємствами, які бренду не мають. Пропонується система заходів щодо перетворення товарного знаку в бренд, які включають також етапи створення бренду.

У статті розглянуто виникнення, еволюцію соціотехнічної міфотворчості як феномену культури, проаналізовані механізми впливу сайентологічних вірувань і утопічної свідомості на відтворення соціотехнічних міфів радянської цивілізації.

 

У статті викладені ідеї розвитку та удосконалення автоматизованих засобів навчання. Особлива увага приділяється засобам оцінки і контролю знань. Автори проводять науковий аналіз існуючих методів оцінювання знань, обґрунтовуючи необхідність комплексного підходу до розробки системи оцінки знань, заснованої на урахованні факторів дидактики, психології, кібернетики. Запропонована методика оцінювання знань на основі експертних систем обумовлює інтелектуальність автоматизованої підсистеми оцінки знань.

 

У доповіді розглянуто основні тенденції розвитку ринку комп’ютерних технологій в Україні та світі, зроблено аналіз попиту на різні типи комп’ютерних систем (ноутбуки, настільні ПК та сервери), основні види комплектуючих, периферії та програмного забезпечення. Проведено аналіз можливості залучення в Україну інвестицій транснаціональних корпорацій, що працюють у сфері інформаційних технологій.

 

У статті зроблено аналіз дистанційних технологій. Досліджено фактори активізації пізнавальної діяльності студентів у разі впровадження елементів дистанційного навчання в освітню систему університету. Обґрунтовано і доведено доцільність використання дистанційних Інтернет-технологій в очній та заочній формах навчання в умовах університету з метою активізації пізнавальної діяльності студентів. Запропоновано форми, методи та засоби активізації пізнавальної діяльності.

 

У сучасному світі художня культура стає одним із головних каналів виховання та соціалізації молоді. Але недостатня вивченість специфіки художньої культури як каналу соціального впливу не дозволяє використовувати всі її позитивні та негативні можливості, особливо, коли мова йде про таке маловивчене явище, як ситуація постмодерну і її художня культура. У статті розглядаються деякі можливості використання художньої культури постмодерну в соціальному управлінні, соціалізації молоді та формуванні еліти.

 

Стаття присвячена проблемі формування духовних цінностей, впливу релігійної свідомості на формування майбутніх фахівців та гуманітарно-технічної еліти. Детально розкривається проблема впливу релігії на людське життя, вплив релігійної свідомості на відношення до праці та орієнтація на більш моральні взаємовідносини між людьми в процесі розвитку та навчання.

 

Статья посвящена вопросу гуманизации обучения в высших технических учебных заведениях средствами иностранного языка. Особенное внимание уделяется изучению иностранных языков для специальных целей. Акцент делается на использование системы коммуникативных заданий и деловых игр на занятиях по английскому языку для развития коммуникативных навыков и умений студентов.

 

Показана необходимость активизации инвестиционной деятельности в Украине как важного фактора повышения эффективности развития национальной экономики. Проанализирован характер инвестиций, их географическое и отраслевое распределение. Обоснована идея оптимизации управления инвестиционной деятельностью и показаны основные ее составляющие. Ими, прежде всего, должны быть обязательный учет принципов логики развития соответствующих систем, значительной информационной неопределенности и повышенного уровня риска.

 

В данной статье рассматривается один из видов коммуникации в Интернете – синхронная коммуникация в режиме онлайн, которая носит название “чат”. Подробно описывается процесс участия в данном виде коммуникации и трудности, возникающие в ходе инициализации общения и ведения беседы в чате. Рассматриваются основные черты чатов, такие как отсутствие визуальных и звуковых индикаторов в чатах (выражение лица, тон голоса, интонации), сжатый стиль высказываний, прерывания в процессе общения, анонимность общения и обыгрывание черт идентичности в данном виде коммуникации. Особое внимание уделяется эмоциональной роли чатов и возможности использования ее для мотивации учебной деятельности.

Статья посвящена проблемам менеджмента образования современных управленческих кадров. В центре обсуждения статьи понятие гуманитарно-технической элиты, а также анализ современного состояния украинского менеджмента. Подробно описываются основные достижения и проблемы научных исследований в области менеджмента. Показано, что менеджмент-образование должно сформировать мощную сеть своих исследовательских подразделений, которые от трансляции зарубежного опыта менеджмента перешли бы к разработке собственной модели менеджмента и её научного обеспечения.

 

В статье рассматриваются подходы к проблеме взаимоотношений Человека и Природы. Выбор между этими подходами во многом определяет развитие человеческого общества и выход из экологического кризиса. Рассмотрены результаты исследования представленной технологии реализации коэволюционного подхода. Этот подход обоснован в работе от анализа теории коэволюции в лекционном курсе до практического применения этих знаний во время проведения семинарского занятия, комплексной контрольной работы.

Показана необходимость активизации инвестиционной деятельности в Украине как важного фактора повышения эффективности развития национальной экономики. Проанализирован характер инвестиций, их географическое и отраслевое распределение. Обоснована идея оптимизации управления инвестиционной деятельностью и показаны основные ее составляющие. Прежде всего, это обязательный учет принципов логики развития соответствующих систем, значительной информационной неопределенности и повышенного уровня риска.