МЕТА І ЗАВДАННЯ ПРАКТИКИ

 

Мета практики: закріплення теоретичних знань, одержаних під час на­вчання в інституті та набуття практичних навичок роботи на місці про­ходження практики.

В результаті виробничої практики студенти повинні:

Знати:

- законодавчі та інструктивні документи, що стосуються фінансової
роботи установ, сучасні методи і форми фінансової роботи, фінансування ви­ро­бничої і невиробничої сфер; організацію, методи бюджетного планування і
фінансового контролю; організацію робіт по виконанню бюджету;

- законодавчі та інструктивні документи що стосуються банківської
роботи; сучасні форми безготівкових розрахунків і способи платежів;
організацію готівкових грошових розрахунків; оцінку кредитоспроможності позичальника, сучасні методи і форми кредитування, банківського контролю; операції банків із цінними паперами та іноземній валютної.

Вміти:

- (в залежності від місця проходження виробничої практики) проводити
перевірку звітів і балансів підприємств і суб'єктів підприємницької
діяльності, розрахунки податкових платежів, проводити ревізії і перевірки
повноти і правильності розрахунків з бюджетом, дотримання державної
фінансової і податкової дисципліни, використовувати прийоми економічної і
контрольної роботи;

- здійснювати перевірку правильності складання і виконання
кошторисів бюджетних установ, виконувати роботу по складанню місцевих
бюджетів, складати план відрахувань від загальнодержавних доходів і
видатків бюджету, поквартальний розподіл доходів і видатків бюджет),
складати пояснювальні записки до проектів бюджетів; проводити перевірки і
ревізії бюджетних установ і т.д.

Проводити різними методами та прийомами обслуговування клієнтів по на­прямкам банківської діяльності; оволодіти основами відображення операції у бухгалтерському (фінансовому) обліку у банку.

Бакалаврська практика є важливою складовою процесу підготовки спеціалі­стів для банків та інших ланок кредитної системи. Мета практики - укріпити та вдосконалити здобути студентами теоретичні знання й сформовані навички, що необхідні їм як майбутнім фахівцям банківської справи.

У процесі проходження бакалаврської практики студентів ознайомлюються зі структурою й технічним оснащенням установи банку, методологією прове­дення різних банківських операцій та надання послуг, набудуть навичок банків­ського обліку та аналізу. Особливу увагу під час практики слід звернути на ви­вчення нормативних документів Національного банку України і комерційних банків, підбір фактичних матеріалів для написання звіту про практику, а також випускової роботи бакалавра.

Практиканти повинні безпосередньо ознайомитися з організацією і мето­дами роботи спеціаліста банку на різних дільницях з основних напрямів його діяльності, а саме, у сфері банківських операцій, банківського обліку та ана­лізу банківської діяльності.