Вікно редактора

Завантаження текстового редактора Microsoft Word. Елементи типового вікна. Структура документа. Команди для роботи з документами. Введення та редагування тексту. Шрифти. Перевірка орфографії. Переміщення за текстом. Виділення та редагування фрагмента тексту. Пошук, заміна. Форматування символів, абзаців, сторінок. Робота з об’єктами, малюнками, таблицями, формулами. Шаблони текстів.

 

Microsoft Word давно відомий як потужний текстовий процесор, що надає великі можливості користувачам різного рівня та кваліфікації. Зручний інтерфейс і можливість його налаштування під конкретного користувача, розгалужена система довідок та підказок, відкритість для модифікацій і доповнень з боку самого користувача. Крім звичайних засобів редагування тексту, Microsoft Word має цілу низку властивостей, які дають змогу віднести його до видавничих систем середнього класу. Для завантаження текстового редактора Word слід виконати команду Пуск/Программы/Microsoft Office/Microsoft Word, після чого на екрані з’явиться вікно редактора.

Вікно редактора

Рис.1 Верхній рядок вікна редактора є рядком заголовку. В ньомуміститься ім’я… Під рядком заголовка розміщується рядок меню, який містить такі пункти:

Основне поле вікна документа

Праворуч і знизу розміщені вертикальна і горизонтальна смуги прокрутки. Під рядком заголовка розміщується горизонтальна та вертикальна лінійки… В активному вікні знаходиться текстовий курсор, який вказує місце, куди можна вводити символ.

Робота з документами

Створення, збереження та відкривання документа

Рис. 2 Виконання певної команди ділянки Создание документапризведе до створення… Рис. 3

Режими роботи і масштаб відображення

Рис.7 Режимом Обычный, у якому відобра­жається спрощений варіант документа, особливо… Для виконання різних операцій з документом потрібний різний масш­таб відображення сторінок на екрані монітора. Щоб…

Введення і редагування тексту

Щоб вставити в документ символи, яких немає на клавіатурі, або спе­ціальні символи, використовують команду Вставка/Символ.Після її ви­конання… Рис. 9 Більшість операцій у Word виконують над виділеними фрагмен­тами тексту. Для виділення фрагмента за допомогою миші слід…

Форматування тексту

Форматування символів

Рис.10 На вкладинці Шрифтвизначають: - гарнітуру (поле Шрифт);

Форматування абзаців

Для вирівнювання абзацу на панелі інструментів Форматирование містяться такі кнопки форматування: - по ширині тексту; - по лівому краю; - по центру;… Щоб здійснити вирівнювання абзацу потрібно текстовий курсор поставити в…  

Форматування списків

Для створення списку необхідно виділити потрібні абзаци або поста­вити курсор вводу у новий абзац і виконати команду Формат/Список,яка відкриє… Рис. 17  

Пошук і заміна фрагментів тексту

Діалогове вікно Знайти й замінитидозволяє без свого закривання захо­дити у текст документа і повертатися назад для продовження діалогу. Рис. 18 Для заміни фрагментів тексту використовують вкладинку Заменить(рис.19) діа­логового вікна Найти и заменить яка, крім…

Перевірка правопису у Word

Рис.21 У ньому: - у полі Нет в словаребуде показано речення з помилковим (від­сутнім у словнику) словом, виділеним червоним…

Таблиці

У Word засоби роботи з таблицями помітно посилені порівняно з іншими версіями (зокрема з Word'97). Наприклад, у клітинку таблиці можна вставляти іншу таблицю, задавати режим автодобору, змінювати розміри всієї таблиці за допомогою миші тощо. Однак користуватися де­якими з них слід обережно: скажімо, таблиця в таблиці може інколи стати джерелом незрозумілих ефектів.

Створення таблиць

Рис.22 У ньому потрібно: • у полях Кількість стовпців та Кількість рядківзадати кількість стовпців та рядків;

Робота з елементами таблиці

Рис. 24 Для виділення цілих рядків або стовпців таблиці, окрім проходження мишею по… Якщо у таблиці виділено рядки, стовпці або клітинки, то командами Таблиця/Вставити/Рядки вище та…

Робота із вмістом таблиці

За допомогою команди Направление текстаменю Форматможна змінити орієнтацію тексту у цих клітинках (рис.26). Рис.26 Для автоматичної нумерації виділених клітинок використовують ко­манду Формат/Список. Клітинки нумеруються зліва…

Вставлення та форматування ілюстрацій

Отож, щоб вставити у текст документа ілюстрації з файлів, підготов­лених зовнішніми графічними редакторами (власні ілюстративні засоби Word також… Рис. 28 Слід також зазначити, що за допомогою команди Вставка/Объект теж можна вставляти об'єкти відповідного типу (рис.29). …

Математичні формули

Щоб вставити в документ математичну формулу, необхідно помістити курсор у потрібне місце, виконати команду Вставка/Объект,перейти на вкладинку… Рис.34 Різні елементи формул форматують по-різному. Для вибору стилю (набору параметрів формату­вання) вручну використовують…

Формування зовнішнього вигляду документа

Оформлення сторінок

На вкладинці Полязадають: - у рамці Поля- розміри полів: Верхнє, Нижнє, Ліве, Праве; - опцію Орієнтація: книжкова для поздовжньої орієнтації або альбомнадля поперечної;

Колонки

Для швидкого створення колонок однакової ширини слід, якщо це необхідно, виділити фрагмент тексту, натиснути на кнопку Колонкипанелі інструментів… • у полі Число колонок- їхню кількість; • у полі ширина- ширину колонок;

Нумерація сторінок і колонтитули

- Внизу страницы- у нижньому колонтитулі; - Вверху страницы- у верхньому. Рис.37

Робота з ілюстраціями та ілюстративними засобами

Люстрації як незалежні зображення

Рис.38 Ілюстрацію - незалежне зображення можна переміщувати в будь-яке місце…

Друкування документа

Для надрукування однієї копії всього документа можна використати кнопку Печатьпанелі Стандартная. Якщо ж документ потрібно дру­кувати з іншими… Рис.39 У цьому вікні:

Закриття документа

Після завершення роботи з документом можна закрити файл командою Файл/Закрыть. При виконанні цієї команди вікно документа очиститься. Якщо документ не був збережений, то Word запропонує його зберегти.

 

Вихід з редактора Word

Перед виходом з редактора слід зберегти всі документи, з якими працювали. Вихід можна здійснити використавши один з варіантів:

1) виконати команду Файл/Выход;

2) відкрити управляюче меню і виконати команду Закрыть;

3) в рядку заголовка натиснути кнопку r.