Отримання квасів купажуванням

В основі технології отримання квасів і напоїв з хлібної сировини методом купажування лежить процес купажування компонентів напоїв, передбачених їх рецептурами, з подальшим змішуванням отриманого купажного сиропу з деаерованою водою, насиченою вуглекислим газом, при низькій температурі.

Технологічна схема складається з таких стадій: підготовка води, приготування інвертованого цукрового сиропу і колера, підготовка концентрату квасного сусла та іншої сировини, приготування купажного сиропу, змішування купажного сиропу і води з одночасною карбонізацією, підготовка тари, розлив продукції.

Купажний сироп готують холодним способом. Для його перемішування використовують механічні мішалки або барботуючий пристрій, через який подають вуглекислий газ. Спочатку концентратквасного сусла розбавляють холодною профільтрованою питною водою в співвідношенні 1 : 2. Отриману суміш відстоюють протягом 10-12 год, після чого її декантують і фільтрують. Фільтрат направляють в купажний апарат, куди подають також інвертований цукровий сироп і 50%-й водний розчин лимонної кислоти в кількості, передбаченій рецептурою. Купажний сироп перемішують і фільтрують. Для підвищення стійкості квасу отриманий купаж пастеризують протягом 90-100 с при температурі 82-92оС і охолоджують до температури 4-5оС. Потім з купажного сиропу видаляють повітря. Підготовлений купажний сироп змішують з водою, насиченою вуглекислим газом, в співвідношенні 1:4, після чого готовий напій направляють на розлив.

При виготовленні квасів з товарних концентратів технологічний процес скорочується, оскільки приготування купажного сиропу зводиться до розбавлення концентрату у воді і фільтрування. Решта стадій технологічного процесу залишається без змін.