Перевезення військовослужбовців, членів їх сімей та особистих речей

Перевезення військовослужбовців здійснюється відповідно до Закону України вiд 20.12.1991 № 2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (зі змінами) [1] та наказу Міністра оборони України від 02.12.1992 № 200 “Про порядок забезпечення безкоштовного проїзду військовослужбовців і членів їх сімей у чергову відпустку, до нового місця служби і перевезень багажу”.

Випускники після закінчення ВВНЗ одержують ВПД до місця проведення відпустки і від місця проведення відпустки до місця служби. Членам їхніх сімей видаються ВПД від місця розміщення ВВНЗ до місця служби. У ВПД за бажанням військовослужбовця може бути вказано інше місце, якщо вартість проїзду до нього рівна або нижча від вартості проїзду від місця знаходження ВВНЗ до місця служби.

Особисті речі осіб офіцерського складу і членів їхніх сімей перевозять за рахунок коштів Міністерства оборони України (далі – МО України) у разі призначення на посаду, переведення і переміщення по службі, службового відрядження більш як на 6 місяців, зміни місця квартирування військової частини, а також в інших випадках. Перевезення особистих речей здійснюється від попереднього місця служби.

Перевезення особистих речей здійснюється: залізничним транспортом, а там, де такого виду транспорту немає, - іншими видами транспорту (за винятком повітряного) [1].

Військовослужбовцям при призначенні до нового місця служби видаються ВПД на проїзд від попереднього до нового місця служби. У разі потреби видаються ВПД членам сімей та для перевезення особистих речей.

Якщо ВПД на проїзд членів сім'ї та перевезення особистих речей не були використані у зазначені строки, вони можуть бути замінені на інші за новим місцем служби військовослужбовця з урахуванням змін віку членів його сім’ї та її складу, починаючи з дня видачі документів. Цю пільгу може бути надано тільки один раз для проїзду (перевезення особистих речей) до кожного конкретного місця служби.

У разі заборони в’їзду членам сім'ї військовослужбовця до нового місця служби, ВПД видаються їм на проїзд і на перевезення особистих речей до вибраного ними місця проживання з урахуванням відповідних норм.

Втрачені ВПД не відновлюються, вартість проїзду транспортними організаціями не оплачується.

При отриманні дозволу на в’їзд до місця служби військовослужбовця або у разі переміщення його в інші військові частини, куди дозволено в’їзд членам сім'ї, ВПД для проїзду членам сім'ї і перевезення особистих речей від вибраного місця проживання видаються згідно з його рапортом чи довідкою з місця проживання сім'ї. При цьому враховують належні ВПД військовослужбовця, а також зміни у віці членів сім'ї та в її складі, які сталися від дня відправлення військовослужбовцем членів його сім'ї до вибраного ним місця проживання.

Особисті речі військовослужбовців і членів їхніх сімей перевозяться в універсальних контейнерах з розрахунку:

- речі самотнього військовослужбовця - у тритонному контейнері;

- якщо склад сім’ї до чотирьох чоловік -у п’ятитонному контейнері;

- якщо склад сім’ї чотири чоловіки і більше - у три- і п’ятитонному контейнерах.

 

 

2. ПОРЯДОК ВІДРЕКОМЕНДУВАННЯ КОМАНДИРАМ (НАЧАЛЬНИКАМ)

 

Новопризначений до військової частини офіцер відрекомендовуються:

у разі призначення на посаду – своєму безпосередньому начальнику [2, Статут внутрішньої служби ЗС України, ст. 40];

у разі призначення до військової частини – командирові військової частини та його заступникам, а після призначення до підрозділу – командирові підрозділу та його заступникам [2, Статут внутрішньої служби ЗС України, ст. 41].

Відрекомендовуючись, військовослужбовець називає свою посаду, військове звання, прізвище та причину звернення, наприклад: "Товаришу капітане. Лейтенант Петренко, відрекомендовуюся з нагоди призначення на посаду командира роти (взводу, батареї і т.д.)" [2].

Форма одягу при відрекомендуванні – парадна (для строю або поза строєм).

Командир військової частини новоприбулого офіцера відрекомендовує офіцерському складу військової частини на найближчій нараді офіцерів чи під час шикування особового складу військової частини.

У підрозділі командир підрозділу відрекомендовує новопризначеного офіцера особовому складу підрозділу і надає йому слово для відрекомендування. Офіцер, якого відрекомендовують, називає свої основні автобіографічні дані.