Порядок виконання дослідження

1. Визначити категорію робіт, які виконуються у лабораторії, період року і за таблицею Д.1 додатка встановити значення оптимальних та допустимих
норм температури, відносної вологості та швидкості руху повітря.

2. Визначити фактичні значення параметрів мікроклімату лабораторії.

2.1. За допомогою піпетки зволожити обгортку вологого (правого) термометра аспіраційного психрометра. Включити його і через 3...6 хвилин записати показання сухого та вологого термометрів.

Визначити за допомогою барометра атмосферний тиск повітря, і за формулою (7.1) визначити відносну вологість повітря у приміщенні. Порівняти отримане значення відносної вологості зі значенням, яке дає психрометрична таблиця (табл. Д.2. додатка). Температура повітря у приміщенні дорівнює показанням сухого термометра.

2.2. Для вимірювання швидкості руху повітря нагріти кататермометр, зануривши його у склянку з нагрітою на електричній плитці водою, до заповнення спиртом 1/4... 1/3 частини верхнього розширення капіляра. Розриви спиртового стовпчика, який заповнює капіляр кататермометра, не допускаються. Прилад вийняти з води, насухо витерти, закріпити на штативі і виміряли у секундах час охолодження приладу від 38 до 35 °С. Для подальших розрахунків скористатися формулами (7.2), (7.3) або (7.4).

Всі отримані результати записати у табл. 1.1.

 

Таблиця 7.1 – Результати дослідження мікроклімату приміщення

 

Місце проведення дослідження та період року Температура повітря, °С Відносна вологість повітря, % Швидкість руху повітря, м/с
допустима оптимальна фактична допустима оптимальна фактична допустима оптимальна фактична
                   

3. Зробити висновки про відповідність фактичних параметрів мікроклімату вимогам ГОС 12.1.005-88.