Порядок виконання дослідження

1. Ознайомитися з устроєм приладу і призначенням його органів керування.

2. Виконати калібрування приладу.

Для калібрування приладу слід використати 3 розчини з відомою концентрацією азотнокислого калію : 10 мг/л, 1000 мг/л, 100 мг/л.

Промиті у дистильованій воді і протерті фільтрувальним папером електроди занурити у розчин з концентрацією іонів 10 мг/л. Через 1,5…2 хвилини натиснути кнопку «>0<» і встановити на індикаторі приладу показання «0.00 mV».

Віджати кнопку «>0<».

За допомогою ручки «К1» встановити на індикаторі величину «10.0».

Електроди вийняти з розчину , промити дистильованою водою і витерти фільтрувальним папером. Потім занурити їх у розчин з концентрацією іонів1000 мг/л. Через 1,5…2 хвилини при віджатій кнопці «>0<» за допомогою ручки «К2» встановити величину «1000».

Вийняти електроди з розчину, промити у дистильованій воді, протерти і помістити у контрольний калібрувальний розчин 100 мг/л.

Через 1,5...2 хвилини зчитати і записати у табл. 5.1 показання приладу. Показання повинні знаходитися межах 10012 мг/л. Якщо це так, то калібрування приладу можна вважати завершеним, якщо ні – слід повторити калібрування приладу більш старанно.

3. Визначити вміст нітратів у розчині з невідомою концентрацією іонів.

Перед зануренням електродів у досліджуваний розчин старанно промити їх у дистильованій воді і протерти. Занурити електроди у розчин і через 1, 5...2 хвилини зчитати показання приладу при віджатій кнопці «>0<».

 

 

Таблиця 11.1 – Результати дослідження

№ досліду Показання приладу, мг/л, при контролі вмісту нітратів у розчині з концентрацією 100 мг/л Концентрація нітратів, мг/л, у досліджуваному розчині